Quantcast
Zdjęcie - Joanna Opiat-Bojarska

Joanna Opiat-Bojarska


Joanna Opiat-Bojarska to jedna z najbardziej znanych polskich pisarek. Jest autorką powieści obyczajowych, kryminalnych oraz thrillerów. Z wykształcenia ekonomistka, obecnie stuprocentowo poświęca się pisaniu kolejnych powieści.

Joanna Opiat-Bojarska - biografia, życie i twórczość

Początki kariery pisarskiej

Joanna Opiat-Bojarska - jak sama przyznała w jednym z wywiadów - pisać zaczęła przez przypadek. Jej pierwszą powieścią stałą się wydana w 2011 grotestkowa, autobiograficzna historia pt. Kto wyłączy mój mózg. Książka ta stanowi zapis zmagań autorski z chorobą autoimmunologiczną oraz walki z paraliżem ciała, z której wyszła zwycięsko. 

Autorka swoją walkę o zdrowie opisywała pierwotnie na założonym przez siebie blogu o nazwie GBS czy ja?, dlatego też akcję kolejnej powieści postanowiła osadzić w świecie intenautów i blogosfery. W efekcie świadło dzienne ujrzał wydany w 2012 roku Blogostan, poruszający temat uzależnienia od internetu i blogów. Rok później, w 2013 roku Joanna Opiat-Bojarska wydała trzecią już powieść obyczajową, zatytułowaną Klub Wrednych Matek, opowiadającą o trudach rodzicielstwa i odnajdywaniu się w tej roli.

Dziennikarstwo śledcze i kryminały

Po napisaniu trzech powieści obyczajowych Joanna Opiat-Bojarska postanowiła zmienić całkowicie swoją czytelniczą grupę docelową. Jeszcze w 2013 roku na księgarskie półki trafiła książka zatytułowana Gdzie jesteś, Leno? - stanowiąca pierwszy tom serii policyjnej z Burzyńskim i Majewskim. Cykl ten stał się najbardziej rozpoznawalną częścią twórczości Joanny Opiat-Bojarskiej, która w posczególnych tomach porusza różnorakie problemy: zaginięcia, handel narządami, ciemną stronę sukcesu czy też popularne do niedawna escape roomy.

Rok później autorka rozpoczęła tworzenie kolejnej serii, której bohaterką stała się dziennikarka śledcza Anna Rogozińska. Cykl o tej postaci doczekał się trzech książek (Słodkich snów, Anno / Zaufaj mi, Anno / To koniec, Anno). Lata 2016-2017 upłynęły przede wszystkim pod znakiem serii o psycholog Aleksandrze Wilk. Były to pierwsze książki autorki, wydawane przez wydawnictwo Czwarta Strona. Podobnie jak w przypadku innych serii, także i tutaj czytelnicy dostali trylogię, której akcja rozgrywa się między innymi na terenie Łodzi.

Coraz mroczniej, coraz trudniej

Po zakończeniu serii kryminalno-śledczych, Joanna Opiat Bojarska rozpoczęła we współpracy z Wydawnictwem Muza kolejną serię powieści. Zatytułowany Kryształowi cykl opowiada o bohaterach związanych z Biurem Spraw Wewnętrznych Policji i również skłąda się z trzech tomów: w jego skład wchodzą Świeża krew, Łatwy hajs i Polowanie.

Rok 2021 stanowi zupełnie nowe rozdanie w twórczości Joanny Opiat-Bojarskiej, wraz z którym na księgarskie półki trafiły dwa thrillery: Chodź za mną oraz Winny.

Joanna Opiat-Bojarska - twórczość

Joanna Opiat-Bojarska - wiadomości

Joanna Opiat-Bojarska - publicystyka

Lista fanów

przesuń
Użytkownik Kiedy został fanem
Czytajka93 2021-12-20 11:33:33
Cytaty Autora

Podłoga to tylko powierzchnia, po której chodzimy. Nie musi być sterylnie czysta.


Więcej

To nie kwestia wieku, a raczej, jak mawiał mój wykształcony ojciec, następstwa wyborów życiowych.


Więcej
Wszystkie cytaty tego autora Dodaj cytat tego autora
Reklamy