Chodź za mną

Pozory potrafią zastąpić prawdę. Zwłaszcza, gdy tak mocno starasz się, by twoje życie było idealne. Rzeczywistość zawsze upomni się o swoje, nieproszona. I wybierze najokrutniejszy sposób...

To Ewa. Jej idealny profil na insta. Idealny facet. Idealny weekend.

Żadna idylla nie trwa jednak wiecznie. Jedna sekunda burzy cały jej świat.

Sekunda to dla niego wieczność. Zwłaszcza gdy stoi przy ruchliwym skrzyżowaniu.

Artur nie cierpi białej laski i cudzej litości. Wzrok zastępują mu dotyk, słuch i węch.

Ale widzi więcej niż inni.

Czy znasz to uczucie, gdy w jednej chwili zmienia się całe życie? Ewa jest śmiertelnie przerażona. Artur chciałby jej pomóc, tak przynajmniej twierdzi. Ale zaufanie to luksus, na który nie zawsze można sobie pozwolić. Zwłaszcza gdy nie wiadomo, kto jest ofiarą...

Idealne życie jest jak sen. Z czasem potrafi zamienić się w koszmar.

Informacje dodatkowe o Chodź za mną:

Wydawnictwo: Burda Książki
Data wydania: 2020-10-14

Kup książkę Chodź za mną

Chodź za mną - opinie o książce

Avatar użytkownika - zaczytana_optymi
zaczytana_optymi
Przeczytane:2021-02-07,

"Życie polega na tym, że raz upadasz, innym razem się podnosisz..."

Zaczęłam dziś od powyższego cytatu, ponieważ znalazłam go w książce Joanny Opiat-Bojarskiej pt. "Chodź za mną".

Jest tak bardzo prawdziwy, że musiałam go tutaj zamieścić...

Myślę, że każdy z nas ma w swoim życiu te gorsze dni... ale wg mnie mamy je dlatego, żeby powstać po nich silniejszym...bardziej doświadczonym...z wyciągniętymi wnioskami na przyszłość.

Zgadzacie się ze mną?

Jeżeli chodzi o thriller autorki - jestem zachwycona!

Nie potrafiłam się od niego oderwać🙈 a ten koniec...! Wszystkiego się spodziewałam, ale nie tego co tam się wydarzyło... Jeszcze po cichu liczyłam na drugą część, ale nic z tego😅

Jedna kamienica, a tyle się tam działo!
A czy Wy wiecie kim są Wasi sąsiedzi i jakie skrywają tajemnice?

Ewa - kobieta po 30-stce. Prowadzi Instagrama, ma kilka tysięcy obserwujących i romans z żonatym sąsiadem.

Jacek - żonaty. Romansuje z Ewą. Twierdzi, że ją kocha, a z żoną jest tylko ze względu na dziecko.

Artur - jest niewidomy, zakochany w Ewie i "widzi" więcej niż inni...

Podczas jednego ze wspólnych wyjazdów Ewa i Jacek mają wypadek. Potrącają mężczyznę. Jacek nie pozwala kobiecie wezwać pomocy. Zostawiają poszkodowanego w lesie. Ewa na każdym kroku ma poczucie winy, kiedy jej kochanek w ogóle się tym nie przejmuje.

Ba! Mało tego, próbuje zrobić z Ewy wariatkę...że wypadek nie miał miejsca...a ich romans...hmn... jaki romans?

Jak wypadek odbije się na Ewie?
Do jakich nieszczęść doprowadzi ten pechowy dzień...?
Odpowiedzi na te pytania otrzymacie czytając książkę :P

Na całe szczęście w całej tej historii jest jeszcze Artur, który próbuje jakoś zbliżyć się do Ewy i pomóc jej... z czasem ich relacje stają się bliższe...

Tylko do czego to doprowadzi?

Naprawdę polecam z całego serca!
Z całą pewnością sięgnę po inne książki spod pióra Pani Joanny!
I pragnę pogratulować świetnego thrillera!

"To co niewidzialne, jest najważniejsze..."

"...zaufanie to luksus, na który nie zawsze można sobie pozwolić..."

Avatar użytkownika - Justtinazet
Justtinazet
Przeczytane:2020-11-24, Przeczytałam,

"Pozory potrafią zastąpić prawdę. Zwłaszcza, gdy tak mocno starasz się, by twoje życie było idealne"
_ _ _
"Chodź za mną" autorstwa Joanny Opiat-Bojarskiej od Wydawnictwa @burdaksiazki
Ewa - idealny facet. Idealny weekend. Idealny profil na insta.

Artur - nie cierpi białej laski i cudzej litości. Wzrok zastępują mu dotyk, słuch i węch.
"Chodź za mną" to thriller z nieprzewidywalną historią, która komplikuje się z każdą kolejną stroną. Zwroty akcji pokazują nam, że niczego nie możemy być pewni. Świetna fabuła z dobrze skonstruowaną intrygą. Autorka porusza ważny i trudny temat przemocy domowej. Ukazuje również uzależnienie od socjal mediów i to jak często kreujemy nasze życie na idealne ale pamiętajmy "to, co niewidzialne, jest najważniejsze"!
Wydarzenia poznajemy z dwóch perspektyw - Ewy i Artura co pozwala nam bardziej "wejść" w skórę bohaterów. Zakończenie zaskakujące, zupełnie się tego nie spodziewałam.
Lekturę polecam wszystkim, którzy lubią thrillery. Ta książka dostarczy Wam wielu wrażeń.
Było to moje pierwsze spotkanie z twórczością tej autorki ale na pewno nie ostatnie.

Avatar użytkownika - MagdalenaCzyta
MagdalenaCzyta
Przeczytane:2020-11-15,

Idealne życie jest jak sen. Z czasem potrafi zamienić się w koszmar💬
Czy istnieje idealne życie? Idealny dzień. Idealny weekend. Idealny facet. Idealny profil na insta. Idealne czy na pokaz?
Pokazując w social mediach swoje idealne życie nie zatracamy się w tym swoim, realnym, prawdziwym i jakże normalnym.
________
Ewa prowadzi swój idealny profil na instagramie, jest fryzjerką prowadzącą popularny salon fryzjerski. Idealne życie i romans z mężem innej kobiety.
Druga postać, którą poznajemy to Artur, sąsiad Ewy. Niewidomy, który wbrew swojej niepełnosprawności słyszy i widzi więcej niż innym może się wydawać.
To on staje się powiernikiem Ewy, która wraz ze swoich kochankiem wracając z upojnego weekendu ma wypadek i potrąca człowieka. Będzie musiała przemyśleć swoje jak dotąd idealne życie.
Do tego wszystkiego kochanek wypina się na nią, jej mąż wraca z rejsu. Cóż. Dzieje się, a wszystko jeszcze bardziej się komplikuje biorąc pod uwagę, że mieszkają w jednej kamienicy.
Książka mimo lekkiej fabuły porusza bardzo wiele obecnych problemów społecznych. Jednym z nich jest życie na pokaz, przed innymi. Zazdrość o to co posiadamy. Brak wartości jakichkolwiek, dbanie tylko o własne ja. Nie zastanawianie się nad tym, że możemy swoim zachowaniem kogoś skrzywdzić, perfidnie dążyć do celu i nie patrzeć na innych. Skutki mogą być tragiczne o czym możemy przekonać się czytając książkę.

Avatar użytkownika - czytanienaplatan
czytanienaplatan
Przeczytane:2020-11-10, Ocena: 5, Przeczytałam,

Po cyklu „Kryształowi” chętnie sięgnęłam po najnowszy thriller autorki. I okazał się strzałem w dziesiątkę. To nie tylko rozrywka na wysokim poziomie łącząca świetny styl i znakomicie poprowadzoną fabułę, ale również bardzo ciekawa i wnikliwa analiza postrzegania świata przez osobę skupioną na rzeczywistości wirtualnej, i takiej dla której ona zupełnie nie istnieje.

Początek? Przez chwilę myślałam, że pomyliłam gatunki i zamówiłam romans. Można powiedzieć, że to historia jakich wiele. Uwikłanie w relację z żonatym mężczyzną, żalącym się, że z żoną nic już go nie łączy. Na szczęście to tylko lekki wstęp, który może ma osłabić naszą czujność, bo niespodziewany wypadek zmienia wszystko. Jedna decyzja i jej konsekwencje sprawiają, że w poukładane życie Ewy gwałtownie wdziera się chaos, a kobieta coraz boleśniej czuje zaciskającą się na jej szyi pętlę. Jedynym stabilnym elementem okazuje się wsparcie niewidomego sąsiada, Artura.

Mała sąsiedzka społeczność rządzi się swoimi prawami. Co ich łączy, co dzieli? Czy świat prezentowany przez nich dumnie na Instagramie choć w minimalnym stopniu odzwierciedla ten prawdziwy? Czy może wszystko jest sztuczne, na pokaz, pełne obłudy i fałszu, a tak naprawdę ważne jest to czego nie widać? Co skrywa się w czterech ścianach, osłonięte przed czujnym sąsiedzkim okiem?

Z każdą kolejną stroną atmosfera coraz bardziej się zagęszcza osaczając naszą bohaterkę. Manipulacja, zdrada, toksyczny związek, obsesja. Prócz poczucia winy i lęku oraz niezdrowej miłości, to one determinują zachowania bohaterów i nakręcają spiralę zdarzeń prowadzących do tragedii.

Przyznaję, że nie byłam w stanie oderwać się od opowieści, w której napięcie rosło z każdą stroną. Sposób prowadzenia narracji w pewnym momencie zdradza co się stało, ale nawet to nie było w stanie przygotować mnie na zwalające z nóg zakończenie. Jestem pod dużym wrażeniem. Nie spodziewałam się, że ta niepozorna okładka kryje taką historię. Tym bardziej, że opiera się na faktach…

Kocham jesień! A jak jesień to i kryminalno – thrillerowaty klimat na książki! Także jak to mówią ciąg dalszy mojego zacheklowania czytelniczego w takiej tematyce! Tym razem na warsztat wzięłam powieść, której opis (patrz wyżej) uwiódł mnie od pierwszych kilku słów. Ona gwieździcha, on człowiek z niepełnosprawnością – to był wybór must have, bo jak to? Taka powieść nie mogła mi umknąć, co to to nie!

Autorkę spotykam po raz pierwszy i bardzo zastanawiało mnie to jak połączy bardzo aktualny temat influenceringu wraz z niepełnosprawnością. Takie powieści intrygują mnie, bo w jakimś stopniu mam z tym obycie na co dzień. Wiem, że to nie jest łatwe, a wiedza w tym temacie jest podstawą fabuły, nie zależnie od tego, w którą stronę ona pójdzie. Więc kiedy poznaję Ewę, babeczkę, która pokazuje się światu jako Pani Idealna, a tak naprawdę jest przeciętną kobietką w zupełnie pospolitym życiu - wstępnie jest mi jej szkoda. Jak bardzo człowiek musi być nie szczęśliwy, żeby okłamywać cały świat, a przy tym samego siebie?

Początkowo jesteśmy wprowadzani w opowieść. Powoli, spokojnym, cichym, kocim krokiem poznajemy bieg historii, która faktycznie usatysfakcjonuje nas mocno. Wszystko w sumie opiera się na prywatnym życiu ludzi, którzy mieszkają w jednym budynku. Sama w sobie Ewa jest postacią problematyczną (?) - z jednej strony chcemy jej współczuć i pomóc, ale z drugiej strony jest tak ślepo wpatrzona w internet i to co zbudowała kłamstwami, że miałam chwilami wrażenie, iż oddałaby wszystko za odpowiednią ilość serc pod zdjęciami (pomijając, że miałam ochotę ją pacnąć mocno w głowę). Artur znowuż niewidomy, który radził sobie, że aż podziw łapał na gardło. Samodzielny, zaradny, pomocny. Świetną sprawą jest to, że poznajemy historię dwutorowo z perspektywy kobiety jak i jej przyjaciela, ale i powiernika tajemnic. To daje nam otwartą bramkę na to, by sobie wyrobić zdanie o tym co tak naprawdę dzieje się w powieści.

Całościowo książka podobała mi się bardzo. Lubię thrillery i nie ukrywam, że trochę bałam się by nie wyszła z tego klapa. Jednak pani Joanna zadbała o to, by nikt jej nie zarzucił, że jej powieść „nie leżała nawet koło thriller”. Na pewno będę wyglądać kolejnych powieści Autorki.

Avatar użytkownika - Kaktuslovebook
Kaktuslovebook
Przeczytane:2020-10-25, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,

Ewa myślała,że jest panią świata instagramowego, cudowna, uwielbiana otoczona wyobrażeniami,które z prawdą miały mało wspólnego. Fryzjerka, mężatka do tego wpakowała się w romans z Jackiem,który miał być odskocznią,doskonałą zabawą a zamiast tego została omamiona, ukrywała brutalną tajemnicę,o mało nie postradała zmysłów. Została zastraszona,szykanowana, okłamywana,traciła klientki przez zmyślone kłamstwa. Na domiar złego mieszkali z Jackiem w jednej kamienicy,byli najbliższymi sąsiadami. Mieszkał tam również Artur, niewidomy,który widział i słyszał więcej od innych. Zaprzyjaźnił się z Ewą,próbując wesprzeć ją w potrzebie, pokazać jej kawałek swojego świata, potajemnie darzył ją większymi uczuciami. W tej kamienicy nie działo się dobrze, strasznie dziwne tajemnice,sekrety ,brak zaufania, kłamstwa. Mieszkańcy byli doskonałymi pozerami zupełnie inni wewnątrz jak pokazywali,prowadzili doskonałą grę. Lecz ich życie wcale nie było takie piękne jak wyglądało,każdy z nich trzymał brudy za własnymi drzwiami. Na początku akcja szła szybkim tempem wciągając coraz bardziej i bardziej,lecz później jakby zwolniła. Perspektywa pisana z kilku stron tak byśmy mogli poznać po trochę z każdej. Bardzo brutalne wątki, głupie rozumowanie,słabości niosące poważne konsekwencje. Zaślepienie i zazdrość doprowadzą do tragedii,której efekt odczuje wiele osób. Zbrodnia ,której skutkiem będzie masa ofiar ...a sprawca?? Czy pozostanie złapany i dosięgnie do sprawiedliwość. Sprawdźcie sami. Thriller,który myślałam,że będzie mocniejszy i będzie się go czytać z zapartym tchem aż do samego końca.

Avatar użytkownika - blondeside
blondeside
Przeczytane:2020-10-25,

Zamknięta w idealnym świecie Ewa stara się pokazać wszystkim swoje równie idealne życie. A służy jej do tego Instagram. Świetny i popularny profil to coś, o czym marzy, a dążenie do tego celu zamienia się w uzależnienie. Jednak kobieta ma też swoje prywatne demony - fantastyczny facet, z którym jednak relacja jest nie pewna, toksyczny związek, nękanie...?
Zupełnie nowy świat odkrywa przed nią sąsiad Artur. Niewidomy student pomimo swojej niepełnosprawności dostrzega w ludziach i ich relacjach więcej, niż mogłoby się wydawać. Ewa, która znajduje się na trudnym życiowym zakręcie, w pewnym momencie zwierza się Arturowi ze swoich przysłowiowych trupów w szafie (a może dosłownych?). Motywowana przez pomocnego sąsiada, postanawia wziąć się w garść. Niestety wszystko się komplikuje... Ktoś ewidentnie nie pozwoli jej się pozbierać i stanąć na nogi.
Powieść "Chodź za mną" to pierwsza książka tej autorki, po którą miałam okazję sięgnąć i było to bardzo miłe zaskoczenie. Nie spodziewałam się, że ta historia tak bardzo mnie porwie!
Jeśli chodzi o fabułę, najbardziej podobało mi się "centrum" wszystkiego czyli kamienica, której to mieszkańcy i ich losy stanowią tą historię. To w niej toczy się codziennie życie bohaterów, których poznajemy.
Niewidomy Artur zrobił na mnie ogromne wrażenie. Samodzielny, zaradny. Pomimo swoich problemów zawsze wyciągał pomocną dłoń do zrozpaczonej sąsiadki. Ewa wywoływała we mnie naprawdę różne emocje. Chwilami mnie irytowała swoim uzależnieniem od internetu, momentami chciało mi się płakać, gdy czytałam jak cierpi.
Książka zdecydowanie zaskakuje w wielu momentach, a zakończenie zupełnie wbiło mnie w fotel.
Dlatego pragnę Wam polecić powieść autorstwa Joanna Opiat-Bojarska. Naprawdę świetna książka!
Za egzemplarz dziękuję Burda Książki

Autorka opisuje historię Ewy, jej płomiennego romansu z Jackiem oraz przyjaźni z Arturem. To jest trzon powieści. Tymczasem ukradkiem przemycone zostały ważne i aktualne treści: uzależnienie od mediów społecznościowych, poczucie własnej wartości w odniesieniu do ilości polubień w internecie; trójkąty miłosne i ich wpływ na psychikę; przyjaźń między kobietą i mężczyzną; czyste sumienie i poczucie odpowiedzialności za swoje czyny; przemoc domowa... Tematy, które zmuszają do przemyśleń i pogłębiają wartość książki.
Zdecydowanym minusem jest dla mnie kreacja głównej bohaterki - nie udało jej się 'za grosz' wzbudzić mojej sympatii. Samo zakończenie historii nieco naciągane - jakby stworzone tylko dla mocnego efektu i oderwane od całej powieści.
Mimo tego nie żałuję czasu spędzonego z lekturą, tym bardziej, iż autorka bazowała na historiach "z życia wziętych".

"Chodź za mną" Joanny Opiat-Bojarskiej, to bardzo dobry thriller psychologiczny. Zaczynając od tego, że wciągnął mnie już od samego początku i trzymał do samego końca w napięciu, poprzez świetnie wykreowane postaci książkowe, dobrze przemyślaną fabułę, aż po samo zakończenie, którego w życiu bym się nie spodziewała. Wracając myślami do książki i rozmyślając o jej różnorodności, muszę przyznać, że autorka zna się na rzeczy. Czasy mamy, takie jakie mamy, więc nie mogło zabraknąć insta w fabule i to dało mi poczucie, jakbym znała ten świat, a już z pewnością rozumiała pewne zachowania bohaterów. Nie chciałabym tu za dużo szczegółów zdradzać, a kusi i to bardzo by wylać z siebie wszystkie przemyślenia i ogólnie podyskutować na temat tego thrillera, a uwierzcie mi byłoby o czym. Jednak tego zrobić nie mogę, ponieważ nie każdy jeszcze przeczytał tę lekturę i wolałabym aby czytelnicy po swojemu ją przeżywali. Cała prawda jest w opisie książki, w ostatnim zdaniu. Też wydawało mi się, że znałam zakończenie tej historii i ... no właśnie, wydawało mi się. Nic nie jest takim, jakby wskazywały na to wszystkie wskazówki. Uwielbiam tak napisane książki, które na końcu wbijają mnie w fotel. A później uśmiecham się do siebie i myślę, że za taką akcją właśnie tęskniłam.

biblioteczkamoni.blogspot.com

Ewa ma romans z żonatym mężczyzną, Jackiem, który jest jej sąsiadem z kamienicy. Mąż Ewy jest marynarzem i rzadko bywa w domu. Artur, niewidomy sąsiad, potajemnie kocha się w Ewie i próbuje się do niej zbliżyć. Jest jeszcze Instagram, gdzie każdy pozuje na kogoś, kim nie jest i nie pokazuje prawdziwego życia. Z tej mieszanki, autorka stworzyła wspaniałą powieść, dozuje napięcie, a zakończenie zwala z nóg.

Ewa właściwie nie rozstaje się z telefonem. Prowadzi konto na Instagramie,  które pochłania ją całkowicie. Na jej profilu wszystko ma być idealne, zarówno zdjęcia jak i życie na nim przedstawione. Liczą się tylko obserwujący i kolejne serduszka. Jedyny czas kiedy odkłada telefon to ten gdy spotyka się z Jackiem, żonatym sąsiadem, który wręcz obsesyjnie dba o dyskrecję.  Jedna chwila nieuwagi wywraca życie naszej bohaterki do góry nogami. Okazuje się że może liczyć jedynie na pomoc niewidomego sąsiada, który okazuje się że słyszy i wie znacznie więcej niż nam się wydaje...

„Chodź za mną” to książka, która wciąga już od pierwszych stron i zdecydowanie jest nieodkładalna. Sam pomysł na fabułę niezwykle ciekawy. Wszystko jest tu dopracowane, oraz przemyślane, a liczne zwroty akcji są dodatkowym plusem. Całość budzi niepokój, powoduje pojawienie się kolejnych pytań na które nie znamy odpowiedzi. Postacie zostały genialnie wykreowane,  ich zachowania i decyzje niezwykle autentyczne. Rozdziały pisane z punktu widzenia poszczególnych bohaterów dają szerszy obraz.  Autorka porusza również niezwykle ważny temat i uświadamia nam, że serduszka na Instagramie nie są nam niezbędne do życia oraz iż często to na co nim widzimy to nie jest prawda. Często jest to świat specjalnie wykreowany i wyidealizowany o czym niestety nie wszyscy pamiętają. Jak dla mnie to książka bardzo na czasie żebyśmy nie zapomnieli, że ważne jest to co jest obok nas.  Zdecydowanie polecam bo to naprawdę świetny thriller psychologiczny

Oz?ez? ...co to była za historia.Nie sa?dziłam,z?e CHODZ? ZA MNA? Joanny Opiat-Bojarskiej @opiatbojarska_official tak mnie pochłonie.Ta ksia?z?ka jest wprost rewelacyjna.
8/10?
Niesamowicie podobał mi sie? sposo?b,w jaki autorka splotła ze soba? wszystkie biegna?ce tu wa?tki.Fabuła w kaz?dym szczego?le jest doskonale przemys?lana i dopracowana.A losy bohatero?w z tej samej kamienicy sprawiaja?,z?e cie?z?ko oderwac? sie? od tej lektury.W powies?ci nie zabraknie ro?wniez? trudnych temato?w, wobec kto?rych nie sposo?b przejs?c? oboje?tnie.
Ewa,rezolutna włas?cicielka salonu fryzjerskiego i nałogowa bywalczyni Instagrama.Kiedy wdaje sie? w gora?cy romans z z?onatym me?z?czyznom nie przepuszcza,z?e ten niewinny sok w bok pocia?gnie za soba? znacznie tragiczniejsze konsekwencje.Jedna,mała chwila nieuwagi zmiana dosłownie wszytsko.Chwila,za kto?ra przyjdzie jej gorzko zapłacic?.Wyrzuty sumienia sprawiaja?,z?e popada w znaczne roztargnienie,przeraz?enie i obsesje?.Z pomocnym ramieniem przychodzi jej niewidomy sa?siad,Artur.Gdy inni widza? w nim głupiego s?lepca,on widzi i słyszy znacznie wie?cej...
CHODZ? ZA MNA? to s?wietnie stworzona historia,kto?ra w prosty,acz znacza?cy sposo?b oddziałuje na wyobraz?nie? i przy tym niejednokrotnie przyprawia o ge?sia? sko?rke?.Akcja z pocza?tku zaczyna sie? wprost niewinnie,nie zwiastuja?c takich nieprzewidzianych zwroto?w w fabule.A be?dzie ich nie mało -autorka sie? o to postarała.Nie przypuszczałam,z?e ta opowies?c? tak mnie wcia?gnie.Dodatkowo atmosfera z kaz?da? strona? robi sie? coraz bardziej duszna,nieprzyjemna i niebezpieczna.Ta historia zdecydowanie skrywa w sobie drugie,znacznie głe?bsze i mroczniejsze dno.Polecam
@wydawnictwo_slowne (dawna BURDA Książki)

Oni
Joanna Opiat-Bojarska0
Okładka ksiązki - Oni

Joanna Opiat-Bojarska, mistrzyni wyrafinowanych thrillerów, wyborowo zwodzi czytelników i serwuje im wyjątkowe śledztwo, w którym nic nie jest oczywiste...

Słodkich snów, Anno
Joanna Opiat-Bojarska0
Okładka ksiązki - Słodkich snów, Anno

Anna Rogozińska jest trzydziestoparoletnią, atrakcyjną i bardzo ambitną dziennikarką TV. Kiedy wpada na trop afery lekarskiej, robi wszystko, aby odkryć...