Quantcast

Opowiem ci o zbrodni 2

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2019-09-18
Kategoria: Literatura faktu, reportaż
ISBN: 9788395430503
Liczba stron: 328
Język oryginału: polski
Tłumaczenie: brak

Ocena: 5 (5 głosów)

Igor Brejdygant i zagadkowa śmierć młodego żeglarza. Czy to mogło być samobójstwo? Wojciech Chmielarz, ślepa miłość i zabójca z portalu randkowego. Max Czornyj i bestialskie czyny mordercy-zoofila. Marta Guzowska i historia dwóch nastolatek: jedna chce umrzeć, druga – zabić. Małgorzata i Michał Kuźmińscy o satanistach. Joanna Opiat-Bojarska o porwaniu zakończonym zabójstwem oraz Katarzyna Puzyńska o czterech zbrodniach, których podłożem była chora namiętność.
Autorzy rozmawiali z dochodzeniowcami, profilerami, psychologami, kryminologami, seksuologami. Analizowali akta spraw. Musieli wejść w nowe role: narratorów przedstawiających kulisy śledztwa i rozmawiających z ekspertami, których udział okazuje się niezwykle ważny dla przebiegu opowieści, a zarazem gospodarzy telewizyjnego studia. Ta próba powiodła się znakomicie.

Jak można było nie zauważyć przyczajonego zła? Można było, bo zbrodnia – jak pisze Chmielarz: – „To cały proces. Skomplikowana operacja, która została doprowadzona do perfekcji w wyniku toczących się miliony lat procesów ewolucji. To pojedynek między łowcą a ofiarą. Pojedynek, który właśnie się rozpoczyna, chociaż osoba, na którą polujesz, jeszcze o tym nie wie”.

To kontynuacja bardzo dobrze przyjętej książki Opowiem Ci o zbrodni towarzyszącej programowi emitowanemu w telewizji Crime+Investigation Polsat. W drugiej odsłonie ponownie pojawiają się najgłośniejsze polskie „pióra kryminalne” i mroczne historie, które wydarzyły się naprawdę.

Tym razem siedem opowieści i ośmioro autorów: Igor Brejdygant, Wojciech
Chmielarz, Max Czornyj, Marta Guzowska, Małgorzata i Michał Kuźmińscy, Joanna Opiat-Bojarska oraz Katarzyna Puzyńska. Każdy z nich przeanalizował okoliczności towarzyszące przestępstwom i opisał wybraną historię, starając się zrozumieć, co doprowadziło do tragedii. Autorzy zrobili to w charakterystyczny dla siebie sposób, do którego przyzwyczaili swoich czytelników. Wstęp do książki napisał twórca i prowadzący Magazyn Kryminalny 997 - Michał Fajbusiewicz.

Tagi: bóg

Kup książkę Opowiem ci o zbrodni 2

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Opowiem ci o zbrodni 2

Avatar użytkownika - Ivy
Ivy
Przeczytane:2021-03-26, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2021,

Bardzo ciekawy pomysł projektu, by przodujący pisarze literatury kryminalnej, na kanwie spraw z prawdziwych przestępstw, tworzyli opowiadania. Od razu przypomniał mi się miesięcznik "Detektyw", który kiedyś namiętnie czytywałam, zwłaszcza że był okraszany świetnymi rysunkami. Coś podobnego otrzymałam w tej książce i jestem w zupełności zadowolona z tej lektury. Oczywiście nie oceniam samych spraw, bo tutaj właściwie nie ma co oceniać, pozostaje tylko pokiwać smutnie i smętnie głową, że wciąż ludzie ludziom są w stanie wyrządzać takie okropności.

 

A jeśli chodzi o zaadoptowanie danej sprawy na opowiadanie, to chyba adopcja, która mi się najbardziej podobała, wyszła spod palców Marty Guzowskiej i nosi tytuł "Game Over". Świetne przedstawienie sytuacji plus ciekawostki w temacie jak i dlaczego tak, działa mózg nastolatków. Równie ciekawa interpretacja, została napisana przez państwa Małgorzatę i Michała Kuźmińskich i nosi tytuł "Szczególne potępienie", plus nieźle sportretowany Górny Śląsk w latach 90. Trzecie opowiadanie na moje podium to "Łowca" pana Chmielarza. Pozostałe, też nie są najgorsze. Można przeczytać.

Link do opinii
Avatar użytkownika - kryminalnatalerz
kryminalnatalerz
Przeczytane:2019-11-27, Ocena: 5, Przeczytałam,

Książka "Opowiem ci o zbrodni 2" razem z programem telewizyjnym opierają się na prawdziwych polskich morderstwach, z których autorzy wybrali po jednym i przedstawili jego własną interpretację. Znajdziemy tutaj historie opowiedziane przez tak głośne nazwiska jak Wojciech Chmielarz, Katarzyna Puzyńska, Marta Guzowska, Igor Breyjdygant, Małogrzata i Michał Kuźmińscy, Joanna Opiat-Bojarska oraz Max Czornyj. Książka opatrzona jest też wstępem pióra Michała Fajbusiewicza, dziennikarza śledczego znanego z programu „997”. Każde opowiadanie jest inne, ale każde trzyma dobry poziom. Oczywiście jedne podobały mi się bardziej, drugie trochę mniej, ale ogólnie dobrze oceniam całość. Na wyróżnienie oczywiście zasługuje Chmielarz, który podszedł do tematu bardzo oryginalnie i napakował historię wieloma emocjami. Warto też wspomnieć o opowiadaniu Guzowskiej, która swoją historię opowiedziała poprzez pryzmat gry komputerowej.
Książka wydana jest starannie, każde opowiadanie poprzedzone jest krótką notką o autorze i opatrzone kilkoma fotografiami.
Jestem z lektury zadowolona pod względem literackim. A jeśli chodzi o prawdziwość zdarzeń, to że każda historia oparta jest na faktach, to ciężko uwierzyć, że ludzie faktycznie zdolni są do takich czynów... Przy prawdziwych historiach zawsze ciężko jest oceniać, więc by to zrobić, skupiłam się tylko i wyłącznie na walorach literackich.

Link do opinii

18 września Kompania Mediowa oddała w ręce czytelników drugą odsłonę antologii „Opowiem Ci o zbrodni”. Tym razem do znanej nam już z pierwszej części obsady dołączyli Joanna Opiat-Bojarska oraz Max Czornyj.

7 prawdziwych historii, na których kanwie powstało 7 opowiadań. Każdy z autorów przedstawił swoje spojrzenie na opisywaną sprawę, nakreślając czytelnikom swoje przypuszczenia dotyczące konkretnego tematu.

Dzięki temu każde z opowiadań jest indywidualną wizją, wykreowaną piórem, a więc i nasączoną stylem literackim każdego z autorów. Opisywane przez nich historie ukazane są bardzo plastycznie, co pozwala potencjalnemu odbiorcy snuć podczas lektury własne dywagacje na temat opisanych zbrodni.

Nie będę tutaj opisywać każdego z opowiadań, gdyż nie chcę Wam psuć lektury. Niemniej jednak przyznam, że niezmiennie intrygujący pozostaje dla mnie fenomen tego, jak autorzy powieści kryminalnych zagłębiają się w strefę psychoemocjonalną postaci.

„Opowiem Ci o zbrodni 2” utwierdza czytelnika w przekonaniu, iż tak naprawdę najbardziej zaskakujące, a czasem wydawałoby się wręcz nierealne, scenariusze pisze samo życie, tym bardziej, że motywy i tła opisywanych przez autorów zbrodni są bardzo różnorodne. Dodam również, że nie wszystkie sprawy zostały do dziś wyjaśnione.

Jeśli więc macie ochotę na lekturę prawdziwych historii z domieszką fabularnej fikcji, która wyszła spod piór czołowych polskich pisarzy to zapraszam Was do sięgnięcia po „Opowiem Ci o zbrodni 2” w formie książkowej.

A od 20 września bieżącego roku możecie również oglądać drugi sezon niniejszego cyklu na kanale Crime+Investigation Polsat. Emisja w każdy piątek o godz. 22:00.

* https://www.facebook.com/Ksiazkowoczyta *
https://ksiazkowoczyta.blogspot.com/2019/10/opowiem-ci-o-zbrodni-powraca-na.html

Link do opinii
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Recenzje miesiąca
Tamten utracony świat
Alina Staneczek
Tamten utracony świat
Jeden dzień
Katarzyna Rygiel
Jeden dzień
Nagual Julian
Robert Noble
Nagual Julian
Stitchrays. Moda na szydełko
Paula Palczewska; Oliwia Palczewska
Stitchrays. Moda na szydełko
Złociejowo
Katarzyna Ryrych;
Złociejowo
Lwów
Mirek Osip-Pokrywka
Lwów
Przebudzeni
Elżbieta Śnieżkowska-Bielak
Przebudzeni
Spadek nieboszczyka
Iwona Mejza
Spadek nieboszczyka
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy