Nowy serial Crime+Investigation Polsat z pisarzami!

Data: 2018-08-08 10:27:24 Autor: pobarski
News - Nowy serial Crime+Investigation Polsat z pisarzami!

Na jesień na kanale Crime+Investigation Polsat pojawi się serial kryminalny związany z tragicznymi, polskimi zbrodniami. Udział w pracach przy serialu wezmą zaś… polscy pisarze.

Nowy serial z udziałem siedmiu polskich pisarzy ma zostać wyemitowany na kanale Crime+Investigation Polsat, który wystartował pod nieco inną nazwą w 2010 roku. W pracach przy serialu ma pracować siedmiu polskich pisarzy, którzy wcielą się w rolę narratorów, opowiadających o makabrycznych polskich zbrodniach.  

Okazuje się, że udział w serialu zapowiedziały naprawdę znane w literackim świecie nazwiska.  Katarzyna Bonda, Igor Brejdygant, Wojciech Chmielarz, Marta Guzowska, Małgorzata i Michał Kuźmińscy oraz Katarzyna Puzyńska – to właśnie oni wziąć mają udział w nowym serialu stacji Polsat. Oprócz nich, w serialu pojawić mają się w rolach ekspertów m.in. prof. Lew Starowicz i psycholog śledcza Justyna Poznańska.

Mat. prasowe Crime+Investigation Polsat

Autorzy literatury kryminalnej – w tym jedno pisarskie małżeństwo – i sześć wybranych przez nich prawdziwych zbrodni, którymi żyła cała Polska. Sześć ludzkich tragedii i próba zrozumienia okoliczności, które doprowadziły do zbrodni. W każdym z odcinków jeden z pisarzy (lub w przypadku małżeństwa Kuźmińskich – duet) stanie się narratorem i opowie wybraną przez siebie historię prawdziwej zbrodni. Zrobi to w charakterystyczny dla siebie sposób, posługując się językiem, do którego przyzwyczaił swoich czytelników, korzystając przy tym z dostępu do akt sądowych. To na ich podstawie opowie widzom o tym gdzie, kiedy i dlaczego doszło do morderstwa. Dopełnieniem każdego odcinka będzie rozmowa autora z ekspertem, którego obecność okaże się niezwykle ważna dla przebiegu opowieści.

Lokalne produkcje to jeden z głównych czynników sukcesu kanału Crime+Investigation Polsat. Produkujemy je nieprzerwanie od 5 lat, bo wierzymy, że dla widzów ważne są tematy lokalne. „Opowiem ci o zbrodni” to pierwszy taki format w polskiej telewizji. Jesteśmy dumni, że dzięki zaufaniu najpopularniejszych polskich pisarzy kryminalnych udało nam się opowiedzieć w niecodzienny sposób o sprawach trudnych, często bulwersujących, ale jednocześnie bardzo ważnych – mówi Agnieszka Kubiak, dyrektor ds. lokalnych produkcji i kreacji z A+E Networks.

Program nazywać będzie się „Opowiem ci o zbrodni”, a jego emisja planowana jest na 17 października 2018 roku. Serial emitowany ma być o godzinie 22:00. Jak podaje Business Insider Polska, oprócz serialu, każda z opowiedzianych w serialu zbrodni ma zostać przedstawiona także w wersji książkowej.

Zależy nam na tym, by pokazać historie kryminalne inaczej, niż to było dotychczas realizowane. Dla pisarzy jest to unikalna okazja, aby poprowadzić narrację w nowej telewizyjnej rzeczywistości. Jestem przekonana, że taki format programu przypadnie do gustu również tym, którzy zaczytują się w twórczości autorów występujących w programie –  komentuje Jolanta Gwardys, producentka programu z Kompanii Mediowej.

Na swoim profilu na Instagramie fotos z serialu zamieściła Grupa Wydawnicza Publicat – wydawca książek Małgorzaty i Michała Kuźmińskich. Pozwala to przypuszczać, że być może właśnie nakładem tego wydawcy pojawią się książki związane z serialem.

 

Fotografie użyte w artykule - Telewizja CI Polsat/Artur Wyrzykowski

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Recenzje miesiąca
Bezmiar
Grzegorz Kapla
Bezmiar
Asiunia
Joanna Papuzińska
Asiunia
Bachor
Katarzyna Ryrych;
Bachor
Sekret antykwariusza
Paweł Jaszczuk;
Sekret antykwariusza
Łapy i ogony
Magdalena Podbylska
Łapy i ogony
Pokuta
Anna Kańtoch
Pokuta
To nie koniec świata
Ewa Maja Maćkowiak;
To nie koniec świata
Śmierć przy myciu zębów
Mai Thi Nguyen Kim
Śmierć przy myciu zębów
Mała Jerzego
Katarzyna Ryrych
Mała Jerzego
Pokaż wszystkie recenzje