Nowy serial Crime+Investigation Polsat z pisarzami!

Data: 2018-08-08 10:27:24 Autor: pobarski
News - Nowy serial Crime+Investigation Polsat z pisarzami!

Na jesień na kanale Crime+Investigation Polsat pojawi się serial kryminalny związany z tragicznymi, polskimi zbrodniami. Udział w pracach przy serialu wezmą zaś… polscy pisarze.

Nowy serial z udziałem siedmiu polskich pisarzy ma zostać wyemitowany na kanale Crime+Investigation Polsat, który wystartował pod nieco inną nazwą w 2010 roku. W pracach przy serialu ma pracować siedmiu polskich pisarzy, którzy wcielą się w rolę narratorów, opowiadających o makabrycznych polskich zbrodniach.  

Okazuje się, że udział w serialu zapowiedziały naprawdę znane w literackim świecie nazwiska.  Katarzyna Bonda, Igor Brejdygant, Wojciech Chmielarz, Marta Guzowska, Małgorzata i Michał Kuźmińscy oraz Katarzyna Puzyńska – to właśnie oni wziąć mają udział w nowym serialu stacji Polsat. Oprócz nich, w serialu pojawić mają się w rolach ekspertów m.in. prof. Lew Starowicz i psycholog śledcza Justyna Poznańska.

Mat. prasowe Crime+Investigation Polsat

Autorzy literatury kryminalnej – w tym jedno pisarskie małżeństwo – i sześć wybranych przez nich prawdziwych zbrodni, którymi żyła cała Polska. Sześć ludzkich tragedii i próba zrozumienia okoliczności, które doprowadziły do zbrodni. W każdym z odcinków jeden z pisarzy (lub w przypadku małżeństwa Kuźmińskich – duet) stanie się narratorem i opowie wybraną przez siebie historię prawdziwej zbrodni. Zrobi to w charakterystyczny dla siebie sposób, posługując się językiem, do którego przyzwyczaił swoich czytelników, korzystając przy tym z dostępu do akt sądowych. To na ich podstawie opowie widzom o tym gdzie, kiedy i dlaczego doszło do morderstwa. Dopełnieniem każdego odcinka będzie rozmowa autora z ekspertem, którego obecność okaże się niezwykle ważna dla przebiegu opowieści.

Lokalne produkcje to jeden z głównych czynników sukcesu kanału Crime+Investigation Polsat. Produkujemy je nieprzerwanie od 5 lat, bo wierzymy, że dla widzów ważne są tematy lokalne. „Opowiem ci o zbrodni” to pierwszy taki format w polskiej telewizji. Jesteśmy dumni, że dzięki zaufaniu najpopularniejszych polskich pisarzy kryminalnych udało nam się opowiedzieć w niecodzienny sposób o sprawach trudnych, często bulwersujących, ale jednocześnie bardzo ważnych – mówi Agnieszka Kubiak, dyrektor ds. lokalnych produkcji i kreacji z A+E Networks.

Program nazywać będzie się „Opowiem ci o zbrodni”, a jego emisja planowana jest na 17 października 2018 roku. Serial emitowany ma być o godzinie 22:00. Jak podaje Business Insider Polska, oprócz serialu, każda z opowiedzianych w serialu zbrodni ma zostać przedstawiona także w wersji książkowej.

Zależy nam na tym, by pokazać historie kryminalne inaczej, niż to było dotychczas realizowane. Dla pisarzy jest to unikalna okazja, aby poprowadzić narrację w nowej telewizyjnej rzeczywistości. Jestem przekonana, że taki format programu przypadnie do gustu również tym, którzy zaczytują się w twórczości autorów występujących w programie –  komentuje Jolanta Gwardys, producentka programu z Kompanii Mediowej.

Na swoim profilu na Instagramie fotos z serialu zamieściła Grupa Wydawnicza Publicat – wydawca książek Małgorzaty i Michała Kuźmińskich. Pozwala to przypuszczać, że być może właśnie nakładem tego wydawcy pojawią się książki związane z serialem.

 

Fotografie użyte w artykule - Telewizja CI Polsat/Artur Wyrzykowski

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.