reklama

Powstanie serial na podstawie prozy Igora Brejdyganta

Data: 2020-08-18 09:46:36 Autor: Patryk Obarski

Sony Pictures Television, Endemol Shine oraz stacja Polsat zrealizują serial na podstawie powieści autorstwa Igora Brejdyganta. Produkcja oparta będzie na książkach Rysa oraz Układ.

Obrazek w treściIgor Brejdygant / fot. Kuba Celej

Igor Brejdygant to scenarzysta filmowy i serialowy, a także autor powieści kryminalnych, którego książka pt. Szadź niedawno zekranizowana została przez stację TVN w ramach produkcji oryginalnych Player.pl. Oprócz tego autor zaangażowany był także w projekt Crime+Investigation Polsat – Opowiem ci o zbrodni. W ramach programu znani pisarze kryminałów przedstawiali przerażające historie kryminalne, które wydarzyły się naprawdę. Niedawno poinformowano, że kolejne książki pisarza zostaną zekranizowane.

Czytaj także: „Szadź” – TVN zrobi serial na podstawie powieści Igora Brejdyganta

Za nową produkcję odpowiedzialne będzie studio Sony Pictures Television Networks Central Europe, które w lipcu rozpoczęło zdjęcia do serialu oraz producent – spółka Endemol Shine Polska. Partnerem projekt została natomiast grupa Polsat. Filmowcy stworzą serial na podstawie dwóch książek Igora Brejdyganta – Rysa oraz Układ.

Rysa – opis serialu

O czym będzie serial na podstawie Rysy? Produkcja przedstawia losy Moniki Brzozowskiej, policjantki wydziału zabójstw w warszawskiej komendzie policji. Kobieta jest dobrą śledczą, jednak zmaga się z wieloma własnymi problemami – w tym z zanikami pamięci, co utrzymuje w sekrecie.

Niebawem kobieta rozpoczyna śledztwo w sprawie seryjnego mordercy. Sprawca pozostawia subtelne ślady, które szybko naprowadzają policjantkę… do niej samej. Okazuje się, że zabójca prowadzi z nią wyrafinowaną grę, której zasady zna jedynie on sam.

Brzozowska zaczyna domyślać się, że odpowiedź na to, kim jest zabójca, znajduje się w jej przeszłości.

Rysa – kto wystąpi w serialu?

Prace nad adaptacją powieści Rysa do serialu ruszyły już w lipcu bieżącego roku, a zatem – prace nad produkcją są już na zaawansowanym etapie. Poinformowano też, kto weźmie udział w produkcji.

Czytaj także: Wkróce premiera serialu „Szadź". Co wiadomo o produkcji?

W postać głównej bohaterki, policjantki Moniki Brzozowskiej, wcieli się Julia Kijowska, znana m.in. z produkcji Sługi boże czy Drogówka. Oprócz niej zagrają także Maciej Zakościelny, Janusz Chabior, Kinga Preis, Zbigniew Zamachowski oraz Dawid Ogrodnik.

Rysa – kiedy premiera serialu?

Pomimo aktywnej pracy na planie, na ten moment nieznana jest dokładna data premiery nowej produkcji. Możemy jednak przypuszczać, że serial pojawi się najwcześniej w okolicach wiosennej ramówki.

Za reżyserię serialu odpowiadają Maciej Migas, Łukasz Kośmicki oraz Leszek Dawid.  Ostatni z reżyserów niedawno zaangażowany był w prace nad ekranizacją W głębi lasu Harlana Cobena, która jakiś czas temu ukazała się na Netflixie. Głównym scenarzystą produkcji będzie autor powieści, Igor Brejdygant. Pomagać mu będzie Bartosz Janiszewski odpowiedzialny m.in. za scenariusz Watahy HBO.

Rysa – książka

Nowy serial powstanie na kanwie dwóch książek Igora Brejdyganta – powieści Rysa oraz jej kontynuacji pt. Układ. Pierwsza z książek ukazała się w 2018 r. nakładem Wydawnictwa W.A.B.

Książkę Rysa kupić można poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Rysa
Igor Brejdygant2
Okładka książki - Rysa

Policjantka, za którą ciągną się stare grzechy. Współczesna Warszawa. Ginie bezdomny alkoholik. Prowadząca śledztwo komisarz Monika Brzozowska...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Księga tęsknot
Sue Monk Kidd
Księga tęsknot
Informacja zwrotna
Jakub Żulczyk
Informacja zwrotna
Przyjdę, gdy zaśniesz
Agnieszka Lingas-Łoniewska
Przyjdę, gdy zaśniesz
Co zrobić z tą chmurą smogu?
Małgorzata Ogonowska; Artur Rogoś
Co zrobić z tą chmurą smogu?
Dopaść Leona Waganta
Wiktor Hajdenrajch
Dopaść Leona Waganta
Szpetnicy
Maciej Kapuściński
Szpetnicy
Tango
Ewa Cielesz
Tango
Cień Debory
Magdalena Mosiężna
Cień Debory
Na zawsze w lodzie
Owen Beattie; John Geiger
Na zawsze w lodzie
Pokaż wszystkie recenzje