Będzie drugi sezon „Chyłki”!

Data: 2019-01-28 09:40:23 Autor: pobarski
News - Będzie drugi sezon „Chyłki”!

Tydzień temu na serwisie player.pl pojawił się ostatni odcinek pierwszej transzy serialu Chyłka: Zaginięcie, który powstał na podstawie serii książek o prawniczce, Joannie Chyłce autorstwa Remigiusza Mroza.

Otwarte zakończenie sezonu sprawiło, że wielu fanów serialu stwierdziło, że drugi sezon zwyczajnie jest konieczny. Biorąc zaś pod uwagę oglądalność serialu, mogliśmy przypuszczać, że faktycznie jest szansa na drugi sezon z Joanną Chyłką.

Tymczasem producent serialu – grupa TVN – wyprzedziła nasze pytania i na swoim serwisie VOD opublikowała informację: już na jesień Chyłka powróci. Zatem z dużą dozą pewności możemy przypuszczać, że we wrześniowej ramówce pojawi się ponownie serial o Joannie Chyłce.

Pierwszy sezon dotyczył sprawy zaginionej córki biznesmena Dawida Szlezyngiera. Kilkuletnia Nikola zostaje porwana, a policja za podejrzanych uznaje rodziców dziewczynki. Wkrótce na jaw wychodzą powiązania rodziny z ukraińskimi przemytnikami. Recenzja serialu pojawiła się tutaj.

Drugi sezon może w dużym stopniu nawiązywać zaś do pierwszej książkowej części z serii Mroza, Kasacji. Jak przedstawia bowiem zakończenie pierwszej transzy, pojawia się sprawa Piotra Langera Juniora. A wraz z nim – rozkładających się ciał.

Pierwsza część Chyłki miała ponad 2-milionową oglądalność na serwisie Player.pl – jest to szczególnie ważne, gdyż serial był serialem premium, co oznacza, że widzowie musieli zapłacić za możliwość jego obejrzenia. Podkreślał to także Edward Miszczak, dyrektor programowy TVN podczas wiosennej ramówki stacji. Jednocześnie poinformowano, że serial pojawi się na antenie TVN od 23 lutego o godzinie 20:00. Godzina emisji wzbudza jednak podejrzenia, że Chyłka – znana z ciętego, wulgarnego języka – zostanie ocenzurowana. Na player.pl serial ten został oznaczony w IV kategorii KRRiT – dla małoletnich od lat 16.

Widzieliście serial Chyłka: Zaginięcie? Będziecie oglądać w telewizji?

Fot. materiały prasowe TVN

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Zaginięcie
Remigiusz Mróz22
Okładka książki - Zaginięcie

Trzyletnia dziewczynka znika bez śladu z domku letniskowego bogatych rodziców. Alarm przez całą noc był włączony, a okna i drzwi zamknięte. Śledczy...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo