Projekt Riese - oto nowa książka Remigiusza Mroza w świecie... pandemii!

Data: 2022-01-05 13:16:25 Autor: Piotr Piekarski
udostępnij Tweet

Projekt Riese to tytuł najnowszej książki Remigiusza Mroza, której premiera zaplanowana została na 26.01.2022. Informacje o premierze nowego tytułu podał w swoich mediach społecznościowych popularny autor. 

Obrazek w treści

„Wstęp wzbroniony. Obszar zakażenia COVID-19. Wejście grozi śmiercią”. Takie zdanie czytelnicy odnajdą na okładce najnowszej książki Remigiusza Mroza — Projekt Riese. Nowa powieść Remigiusza Mroza nosi tytuł Projekt Riese, a jej premiera zapowiedziana została na koniec stycznia 2022 roku.

Projekt Riese – o czym jest? 

W nowej powieści Remigiusza Mroza czytelnicy poznają losy grupy turystów, którzy udają się do Gór Sowich, by zwiedzić legendarny kompleks podziemnego miasta stworzony przez nazistów w czasie II wojny światowej. W czasie eksploracji tuneli skalnych, zwalają się jednak stropy, które uniemożliwiają wydostanie się z tuneli.

Początkowo turyści mają nadzieję, że pomoże im ktoś z zewnątrz. Wkrótce jednak się okazuje, że być może pozostali jedynymi ocalałymi ludźmi na świecie.

Projekt Riese – kiedy premiera? 

Premiera najnowszej książki Remigiusza Mroza zaplanowana została na 26.01.2022 r. Już teraz książkę kupić można jednak w przedsprzedaży w księgarni internetowej Empik.com. Książka Projekt Riese na rynku ukaże się nakładem Wydawnictwa Filia i liczyć będzie około 480 stron. Nowy tytuł będzie zupełnie nową opowieścią i nie należy do żadnych z dotychczasowych serii.

Czytaj także: Szykuje się kolejna ekranizacja książki Remigiusza Mroza. Chodzi o Czarną Madonnę

Premiera najnowszej książki Remigiusza Mroza trzymana była w sekrecie, choć być może autor pomysł na swoją książkę znalazł wiele lat temu. Jak czytamy na oficjalnym blogu autora, kompleks Riese w Górach Swoich Remigiusz Mróz odwiedził już w 2014 roku. 

Bestsellerowa książki Remigiusza Mroza na ekranach 

Listy zza grobu Remigiusza Mroza to pierwszy tom z cyklu o Sewerynie Zaorskim, który szybko stał się bestsellerem i wzbudził zainteresowanie nie tylko czytelników, ale również i widzów. Adaptacją powieści na podstawie tej książki zająć miało się Canal+, jednak nie była to jedyna ekranizacja twórczości opolskiego autora.

Od kilku lat użytkownicy platformy Player.pl oraz widzowie stacji TVN mogą zobaczyć serial Chyłka z udziałem Magdaleny Cieleckiej oraz Filipa Pławiaka. Obecnie na Playerze emitowany jest ostatni 5 sezon serialu. W tym samym miejscu we wtorek, 4 stycznia, zadebiutował serial Behawiorysta, będący adaptacją powieści Mroza wydanej pod tym samym tytułem

Jak pisze nasz redaktor w recenzji serialu, adaptacja Behawiorysty to udane „przeniesieniem na polski grunt produkcji opowiadających o profilerach tworzących portrety psychologiczne przestępców”. 

Remigiusz Mróz – książki 

Obecnie Remigiusz Mróz ma na swoim koncie kilkadziesiąt książek, które składają się na poszczególne cykle i serie. Oprócz serii z Joanną Chyłką czytelnicy chętnie sięgają także po cykl kryminałów z udziałem komisarza Wiktora Forsta, serię książek o Gerardzie Edlingu czy historyczny cykl Parabellum. Czytelnikom, którzy dopiero zaczynają przygodę z powieściami opolskiego autora, polecamy natomiast nasz przewodnik po twórczości pisarza.

Książkę Projekt Riese kupić można w przedsprzedaży na Empik.com. Wkrótce książka dostępna będzie także w pozostałych księgarniach poniżej: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Projekt Riese
Remigiusz Mróz0
Okładka książki - Projekt Riese

Projekt Riesie przedstawia losy pięciorga turystów, którzy postanawiają odwiedzić podziemne miasto, legendarny obiekt wybudowany w czasie II wojny światowej...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy