„Diament. Część 2” – finałowa część „Rodziny Monet” autorstwa Weroniki Marczak już wkrótce w księgarniach!

Data: 2024-03-13 08:53:56 | Ten artykuł przeczytasz w 7 min. Autor: Martyna Kozieł
udostępnij Tweet

Jeszcze w tym miesiącu na półki księgarń trafi najnowsza powieść autorstwa Weroniki Anny Marczak. Jest to finałowa część bestselerowej Rodziny Monet!

Rodzina Monet. Tom 4. Diament. Część 2 - fragment okładkifot. fragment okładki Rodzina Monet. Tom 4. Diament. Część 2 / Wydawnictwo Muza

Rodzina Monet to niezwykle popularny w ostatnim czasie cykl książek, którego główną bohaterką jest Haillie Monet. Autorką książek jest Weronika Anna Marczak, która początkowo publikowała tę historię na Wattpadzie. Pierwszy tom serii, czyli Skarb ukazał się w 2022 roku. To właśnie w nim poznaliśmy Hailie Monet, która w wypadku samochodowym straciła mamę i babcię i musiała przeprowadzić się do luksusowej rezydencji, w której zamieszkała wraz z braćmi. Musiała znaleźć z nimi wspólny język, choć ci starali się trzymać dystans, a jednocześnie dorastać w domu, w którym brakowało rodzinnego ciepła. Seria cieszyła się taką popularnością, że wydawca przy premierze kolejnych tomów decydował się podjąć nietypowe działania promocyjne. Z okazji premiery pierwszej części trzeciego tomu w Warszawie pojawił się pokój Hailie Monet. To właśnie tam młoda autorka przez ponad 13 godzin rozdawała autografy fanom książek

Rodzina Monet. Tom 4. Diament. Część 2 – dalsze losy bohaterki!

Rodzina Monet. Tom 4. Diament. Część 2 to finał całego cyklu. Sporo osób czekało na to jak zakończą się losy Haillie Monet. Właśnie ten tom odpowiada na wszystkie pytania fanów. 

czytaj także: Urszula Honek nominowana do Międzynarodowej Nagrody Bookera 2024!

Na przestrzeni wszystkich tomów Haillie mocno się zmieniła. Początkowo zagubiona nastolatka, a teraz już pewne siebie kobieta. Bracia nazywali ją skarbem, ojciec królewną, dla Adriena jest prawdziwym diamentem. 

czytaj także: Najpopularniejsze książki lutego 2024. Znamy bestsellery księgarń miesiąca

W tym tomie bohaterka będzie się borykać z wieloma przeszkodami. Na jej szyi niemal cały czas znajduje się sznur pereł, który wielokrotnie jawi jej się jako obciążenie, a inny razem jest błogosławieństwem. Grzechy przeszłości nie dają jednak o sobie zapomnieć. W pewnym momencie bracia Haillie będą musieli ponownie wkroczyć do jej życia. 

Rodzina Monet. Tom 4. Diament. Część 2 – kiedy premiera książki?

Premiera najnowszej książki Weroniki Marczak została zaplanowana na końcówkę miesiąca. Diament. Część 2 w księgarniach pojawi się już 29 marca 2024 roku. Książkę już teraz można kupić w przedsprzedaży!

Na oficjalnym Instagramie autorki pojawił się wzruszający wpis na temat książki. Pisze ona:

Ostatnia. Chcę już postawić ją na półce, najlepiej obok Skarbu, od którego wszystko się zaczęło. Chcę porównać te dwie okładki i widzieć to, jak Hailie się zmieniła, jak wiele przeszła. A my wraz z nią. Zawdzięczam jej tyle emocji: śmiech, smutek, strach, zażenowanie, złość, satysfakcję, radość, przejęcie i to takie uczucie zaciśniętej klatki piersiowej, kiedy sama nie dowierzam, że fikcyjna historia potrafi sprawić, że trudno jest wziąć wdech.

Na sam koniec autorka dziękuje czytelnikom. Poniżej możecie przeczytać całą wypowiedź Weroniki Anny Marczak:

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Weronika Anna Marczak (@werkapisze)

Finał Rodziny Monet!

Diament. Część 2 to ostatnia już część bestsellerowej serii. Co ciekawe patronat nad pierwszą częścią Diamentu przejął nie kto inny jak autor bestsellerowych kryminałów – Remigiusz Mróz. Pisarz w jednym z wywiadów zdradził, że początkowo miał być to raczej żart niż autentyczna współpraca patronacka. Jakiś czas temu wydawnictwo You&YA (imprint wydawnictwa Muza) zdecydowało się nawet stworzyć wydanie specjalne cyklu. Jednym z jego wyróżników jest to, że – szczególnie w pierwszych tomach - większe znaczenie niż miłosne perypetie młodej bohaterki mają relacje rodzinne.  

Na całą serię składają się kolejno: Skarb, Królewna. Część 1, Królewna. Część 2, Perełka. Część 1, Perełka. Część 2, Diament. Część 1 oraz najnowszy, finałowy tom Diament. Część 2

Rodzina Monet. Tom 4. Diament. Część 2 - książka

Ostatni tom Rodziny Monet w dobrej cenie kupić możecie poniżej:

Tagi: rodzina monet, literatura,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Rodzina Monet. Tom 4. Diament. Część 2
Weronika Marczak0
Okładka książki - Rodzina Monet. Tom 4. Diament. Część 2

Haillie Monet, wyjątkowa dziewczyna, a później kobieta, będąca główną bohaterką powieści z cyklu ,,Rodzina Monet". Nazywana była różnie. Bracia uważają...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Upiór w moherze
Iwona Banach
Upiór w moherze
Sprawa lorda Rosewortha
Małgorzata Starosta
Sprawa lorda Rosewortha
Szepty ciemności
Andrzej Pupin
Szepty ciemności
Gdzie słychać szepty
Kate Pearsall
Gdzie słychać szepty
Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska
Księga zaklęć
Góralskie czary. Leksykon magii Podtatrza i Beskidów Zachodnich
Katarzyna Ceklarz; Urszula Janicka-Krzywda
Góralskie czary. Leksykon magii Podtatrza i Beskidów Zachodnich
Najukochańsza
Joanna Jagiełło
Najukochańsza
Strach ze strychu
Radek Jakubiak
Strach ze strychu
Strefa interesów
Martin Amis
Strefa interesów
Pokaż wszystkie recenzje