Halny - oto nowa książka Remigiusza Mroza. Będzie 6 tom o Forście! 

Data: 2020-10-14 13:02:21 Autor: pobarski

W środę, 14 października, Remigiusz Mróz poinformował o szczegółach swojej nowej książki. Niebawem na rynku ukaże się powieść Halny, będąca 6 tomem z cyklu opowiadającym o komisarzu Wiktorze Forście. 

Obrazek w treściFot. Mikołaj Starzyński

13 października w mediach społecznościowych autora pojawił się zwiastun promujący  najnowszą książkę autora. W krótkim filmu pojawiło się hasło „Już jutro o 13:00 naprawimy 2020”. W środę Remigiusz Mróz poinformował o planowanej premierze najnowszej książki Halny, będącej kontynuacją znanego cyklu o Wiktorze Forście

Halny Remigiusz Mróz - o czym jest książka?

O czym jest najnowsza książka Remigiusza Mroza? W trailerze znajdziemy enigmatyczną zapowiedź: Wraz z wiatrem nadciąga pożoga… Aby odrodzić się z popiołów, trzeba najpierw spłonąć. Z kolei z opisu wydawniczego dowiadujemy się, że w nowej powieści przedstawione zostaną wydarzenia trzy lata po spektakularnym ujęciu Bestii z Giewontu przez Wiktora Forsta. Od tego czasu niewiele się zmieniło, jednak prokurator Wadryś-Hansen kolejny raz musiała powrócić do Zakopanego.

Tym razem przed wejściem do kapliczki na Wiktorówkach znaleziono ciało zamordowanej kobiety. Makabryczne zwłoki zostały rozcięte, a w ustach ofiary ponownie umieszczono monetę. Podobną do tych, którymi posługiwał się seryjny zabójca lata temu. Tymczasem jedyną osobą, która może mieć jakiekolwiek informacje, jest osadzony w więzieniu Iwo Eliasz. Mężczyzna zgadza się na współpracę, ale tylko pod warunkiem, że rozmawiać będzie z nim Wiktor Forst.

W poprzednim tomie cyklu na Rysach znaleziono zwłoki człowieka w podeszłym wieku. Ciało było nagie, wyryto na nim łacińską sentencję, a w ustach ofiary znaleziono monetę. Sprawa była tym bardziej skomplikowana, że ciało znalazło się dokładnie na granicy polsko-słowackiej, dlatego służby obu tych krajów planują poprowadzić śledztwo. Zakopane ogarnia chaos. Forst budzi się w szpitalu, nie pamiętając, co działo się z nim w ostatnim czasie. Czy w Halnym poznamy ostateczne rozwiązanie zagadki z wcześniejszych części? Wszak w serii zdarzały się już cudowne zmartwychwstania i powroty bohaterów, których mieliśmy już nigdy nie zobaczyć. Z pewnością przekonamy się o tym po lekturze Halnego.  

6 tom z serii o Wiktorze Forście - seria książek 

Remigiusz Mróz, oprócz serii o prawniczce Joannie Chyłce, może pochwalić się także innym znanym cyklem. Jest to seria kryminałów o zakopiańskim komisarzu Wiktorze Forście. Cykl rozpoczyna się od tomu Ekspozycja, następnie losy komisarza kontynuowane były w książkach  PrzewieszenieTrawers, Deniwelacja oraz Zerwa.  Najnowszy tom nosi tytuł Halny.

Książkę w przedsprzedaży można kupić już teraz na Empik.com.

Cykl wysokogórski skupia się głównie na sprawie „Bestii z Giewontu”. Na górskim szczycie odnalezione zostają ludzkie zwłoki - rozpięte na krzyżu na Giewoncie. W ustach denata odnaleziona zostaje tajemnicza moneta, a policja szybko odkrywa, że w górach grasuje śmiertelnie niebezpieczny morderca. Nikt nie wie, jakie naprawdę motywacje ma morderca i kim jest. 

Remigiusz Mróz - książki 

Remigiusz Mróz jest obecnie jednym z najpopularniejszych polskich pisarzy kryminałów. Jego seria thrillerów prawniczych z Joanną Chyłką liczy już kilkanaście tomów, a trzy pierwsze książki zostały już zekranizowane w formie serialu telewizyjnego z udziałem Magdaleny Cieleckiej.  W ostatnim czasie na rynku ukazał się kolejny, dwunasty tom z  z serii o Joannie Chyłce - Precedens. Remigiusz Mróz jest także autorem cyklu polictical-fiction W kręgach władzy, cyklu kryminalnego o Sewerynie Zaorskim oraz serii science-fiction Chór zapomnianych głosów. W przeszłości pisarz stworzył także cykl kryminałów historycznych Parabellum oraz trylogię kryminalną na Wyspach Owczych, którą wydał pod pseudonimem. 

Książkę w przedsprzedaży można kupić już teraz na Empik.com.

Najnowszą książkę w przedsprzedaży kupić można poniżej: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Halny
Remigiusz Mróz0
Okładka książki - Halny

Szósty tom cyklu o Wiktorze Forście autorstwa jednego z najpopularniejszych polskich pisarzy.  Wraz z wiatrem nadciąga pożoga… Aby...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Recenzje miesiąca
Na tej samej ziemi
Katarzyna Kielecka;
Na tej samej ziemi
Usta mordercy
Artur Kawka, Monika Wysocka
Usta mordercy
Cyrkówka Marianna
Anna Fryczkowska;
Cyrkówka Marianna
Na Podlasiu. Antonia
Agnieszka Panasiuk;
Na Podlasiu. Antonia
Spowiedź doktora Mengele
Christopher Macht
Spowiedź doktora Mengele
Nawiść
Autor Nieznany (I)
Nawiść
Pieśni Zaginionego Kontynentu
Przemysław Hytroś
Pieśni Zaginionego Kontynentu
Epizody z życia mojej mamy
Iwona Żytkowiak
Epizody z życia mojej mamy
Pokaż wszystkie recenzje