Halny - oto nowa książka Remigiusza Mroza. Będzie 6 tom o Forście! 

Data: 2020-10-14 13:02:21 Autor: Patryk Obarski

W środę, 14 października, Remigiusz Mróz poinformował o szczegółach swojej nowej książki. Niebawem na rynku ukaże się powieść Halny, będąca 6 tomem z cyklu opowiadającym o komisarzu Wiktorze Forście. 

Obrazek w treściFot. Mikołaj Starzyński

13 października w mediach społecznościowych autora pojawił się zwiastun promujący  najnowszą książkę autora. W krótkim filmu pojawiło się hasło „Już jutro o 13:00 naprawimy 2020”. W środę Remigiusz Mróz poinformował o planowanej premierze najnowszej książki Halny, będącej kontynuacją znanego cyklu o Wiktorze Forście

Halny Remigiusz Mróz - o czym jest książka?

O czym jest najnowsza książka Remigiusza Mroza? W trailerze znajdziemy enigmatyczną zapowiedź: Wraz z wiatrem nadciąga pożoga… Aby odrodzić się z popiołów, trzeba najpierw spłonąć. Z kolei z opisu wydawniczego dowiadujemy się, że w nowej powieści przedstawione zostaną wydarzenia trzy lata po spektakularnym ujęciu Bestii z Giewontu przez Wiktora Forsta. Od tego czasu niewiele się zmieniło, jednak prokurator Wadryś-Hansen kolejny raz musiała powrócić do Zakopanego.

Tym razem przed wejściem do kapliczki na Wiktorówkach znaleziono ciało zamordowanej kobiety. Makabryczne zwłoki zostały rozcięte, a w ustach ofiary ponownie umieszczono monetę. Podobną do tych, którymi posługiwał się seryjny zabójca lata temu. Tymczasem jedyną osobą, która może mieć jakiekolwiek informacje, jest osadzony w więzieniu Iwo Eliasz. Mężczyzna zgadza się na współpracę, ale tylko pod warunkiem, że rozmawiać będzie z nim Wiktor Forst.

W poprzednim tomie cyklu na Rysach znaleziono zwłoki człowieka w podeszłym wieku. Ciało było nagie, wyryto na nim łacińską sentencję, a w ustach ofiary znaleziono monetę. Sprawa była tym bardziej skomplikowana, że ciało znalazło się dokładnie na granicy polsko-słowackiej, dlatego służby obu tych krajów planują poprowadzić śledztwo. Zakopane ogarnia chaos. Forst budzi się w szpitalu, nie pamiętając, co działo się z nim w ostatnim czasie. Czy w Halnym poznamy ostateczne rozwiązanie zagadki z wcześniejszych części? Wszak w serii zdarzały się już cudowne zmartwychwstania i powroty bohaterów, których mieliśmy już nigdy nie zobaczyć. Z pewnością przekonamy się o tym po lekturze Halnego.  

6 tom z serii o Wiktorze Forście - seria książek 

Remigiusz Mróz, oprócz serii o prawniczce Joannie Chyłce, może pochwalić się także innym znanym cyklem. Jest to seria kryminałów o zakopiańskim komisarzu Wiktorze Forście. Cykl rozpoczyna się od tomu Ekspozycja, następnie losy komisarza kontynuowane były w książkach  PrzewieszenieTrawers, Deniwelacja oraz Zerwa.  Najnowszy tom nosi tytuł Halny.

Książkę w przedsprzedaży można kupić już teraz na Empik.com.

Cykl wysokogórski skupia się głównie na sprawie „Bestii z Giewontu”. Na górskim szczycie odnalezione zostają ludzkie zwłoki - rozpięte na krzyżu na Giewoncie. W ustach denata odnaleziona zostaje tajemnicza moneta, a policja szybko odkrywa, że w górach grasuje śmiertelnie niebezpieczny morderca. Nikt nie wie, jakie naprawdę motywacje ma morderca i kim jest. 

Remigiusz Mróz - książki 

Remigiusz Mróz jest obecnie jednym z najpopularniejszych polskich pisarzy kryminałów. Jego seria thrillerów prawniczych z Joanną Chyłką liczy już kilkanaście tomów, a trzy pierwsze książki zostały już zekranizowane w formie serialu telewizyjnego z udziałem Magdaleny Cieleckiej.  W ostatnim czasie na rynku ukazał się kolejny, dwunasty tom z  z serii o Joannie Chyłce - Precedens. Remigiusz Mróz jest także autorem cyklu polictical-fiction W kręgach władzy, cyklu kryminalnego o Sewerynie Zaorskim oraz serii science-fiction Chór zapomnianych głosów. W przeszłości pisarz stworzył także cykl kryminałów historycznych Parabellum oraz trylogię kryminalną na Wyspach Owczych, którą wydał pod pseudonimem. 

Książkę w przedsprzedaży można kupić już teraz na Empik.com.

Najnowszą książkę w przedsprzedaży kupić można poniżej: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Halny
Remigiusz Mróz2
Okładka książki - Halny

Góry nie zaznały krwi przez niemal trzy lata. Panujący w nich spokój trwał, od kiedy Wiktor Forst ujął mordercę nazywanego Bestią z Giewontu...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Recenzje miesiąca
Kudłata
Hwang Sun-mi
Kudłata
Już, już!
Katarzyna Wasilkowska
Już, już!
Hania Baletnica
Jolanta Symonowicz, Lila Symonowicz
Hania Baletnica
Zaginiona apteka
Sarah Penner
Zaginiona apteka
Skręcona historia
Jakub Ostromęcki
Skręcona historia
Kuba na tropie
Kuba i Filip Majewscy
Kuba na tropie
Magik i złodziejka
Anniina Mikama
Magik i złodziejka
Strażnik Klejnotu
Katarzyna Rygiel
Strażnik Klejnotu
Pokaż wszystkie recenzje