Najpopularniejsze książki czerwca 2023. Bestsellery Empiku, TaniaKsiazka.pl, księgarń kameralnych i Audioteki

Data: 2023-07-12 10:49:26 | Ten artykuł przeczytasz w 19 min. Autor: Martyna Kozieł
udostępnij Tweet

Jakie propozycje książkowe były najchętniej czytane w czerwcu? Przygotowaliśmy dziś dla was listę bestsellerów księgarni TaniaKsiazka.pl oraz Empiku, księgarń kameralnych, a także platformy Audioteka!

Salon sieci Empik - regał z książkami w Empiku

Na półkach księgarń co miesiąc pojawia się mnóstwo nowych książek. Ostatnio na polskim rynku książkowym możemy zauważyć wzrost popularności literatury młodzieżowej i young adult, co doskonale widać w poniższych zestawieniach. W zeszłym miesiącu zainteresowanie szczególnie mocno wzbudziła jedna z najpopularniejszych serii dla młodzieży ostatnich miesięcy – Rodzina Monet. Koniecznie sprawdźcie, po jakie książki jeszcze sięgali czytelnicy. 

Bestsellery księgarni TaniaKsiazka.pl

TaniaKsiazka.pl to internetowa księgarnia, w której można znaleźć wiele książek w naprawdę konkurencyjnych cenach. Często na stronie sklepu można również skorzystać z opłacalnych rabatów i promocji. Co czytali klienci księgarni? 

1. Rodzina Monet. Tom 3. Perełka. Część 2, Weronika Marczak, Wydawnictwo You&YA 

Rodzina Monet. Tom 3. Perełka. Część 2 to najnowsza część cyklu Weroniki Marczak. To już trzeci tom przygód bohaterki. Tym razem czytelnicy śledzą losy Hailie Monet, która w kolejnym roku szkolnym zaczyna naukę w liceum już bez towarzystwa żadnego ze starszych braci. Poza przygodami w szkole, Hailie coraz bardziej angażuje się w relację z Leo. 

2. Rodzina Monet. Tom 3. Perełka. Część 1, Weronika Marczak, Wydawnictwo You&YA 

Na drugim miejscu znalazł wcześniejszy tom cyklu, czyli Rodzina Monet. Tom 3. Perełka. Część 1. Hailie Monet cały czas uczy się akceptować swój status. Kilkukrotnie wykorzystuje nawet swoją pozycję dla własnych korzyści. Wspólnie z braćmi podróżuje po wielu fascynujących miejscach. Główna bohaterka zaczyna rozumieć, że czasem za korzystanie z przywilejów trzeba zapłacić naprawdę wysoką cenę. 

3. Rodzina Monet. Królewna Tom 2. Część 2, Weronika Marczak, Wydawnictwo You&YA 

Na kolejnej pozycji znów znalazła się wcześniejsza odsłona przygód Hailie – Królewna. Rodzina Monet. Tom 2. Cześć 2W tomie 2 Hailie przestaje chodzić do szkoły, zamiast tego rozpoczynając naukę domową. Wkrótce doskwierać zaczyna jej brak kontaktów towarzyskich. W Królewnie czytelnicy mogą zaobserwować także kształtującą się relacje między bohaterką a jej ojcem. 

4. Rodzina Monet. Skarb, Weronika Marczak, Wydawnictwo You&YA 

Rodzina Monet. Skarb to debiutancka powieść Weroniki Marczak, a zarazem pierwszy tom cyklu autorki. W pierwszym tomie dopiero poznajemy Hailie. Nastolatka w wypadku samochodowym traci matkę oraz babcię i zostaje zmuszona do przeprowadzki do ojca, gdzie początkowo źle się czuje. Dodatkowo jej przyrodni braci skrywają wiele mrocznych sekretów. 

5. Rodzina Monet. Tom 2. Królewna. Część 1, Weronika Marczak, Wydawnictwo You&YA 

Rodzina Monet. Tom 2. Królewna. Część 1 znalazł się w połowie stawki bestsellerów Taniej Książki. Nastają wakacje, a wraz z nimi – podróże. Pełna niespodzianek wyprawa czeka także na Hailie, która wraz z braćmi wyjeżdża do Tajlandii. Nie spodziewa się, z kim przyjdzie się jej spotkać. 

Tania Książka top czerwiec 2023

6. For sure not you, Weronika Ancerowicz, Wydawnictwo NieZwykłe

For sure not you to kolejna powieść YA w tym zestawieniu. Stanowi ona pierwszy tom serii Westwood Academy autorstwa Weroniki AncerowiczGłówną bohaterką powieści jest Natalie Forbes, która niedawno zaczęła swój ostatni rok w tytułowej akademii. Pewnego dnia tej perfekcyjnej uczennicy zdarza się pewna zawstydzająca sytuacja, której świadkiem jest Blaise Daniels. Chłopak będzie chciał ujawnić serety Natalie. 

7. Co wyszeptał nam deszcz, Joanna Balicka, Wydawnictwo NieZwykłe

Kolejna polska autorka w zestawieniu! Na siódmym miejscu w zestawieniu bestsellerów znalazła się powieść Co wyszeptał nam deszcz autorstwa Joanny Balickiej. Rain Sullivan i Olivia Hale byli przyjaciółmi od małego i razem się wychowywali. Obiecali sobie przyjaźń aż po grób. Były to jednak tylko naiwne marzenia, które nie mały szans na spełnienie. Po latach bohaterowie znów stają na swojej drodze.

8. Maybe You, Weronika Ancerowicz, Wydawnictwo NieZwykłe

Maybe You to kontynuacja wcześniej wspominanego cyklu Westwood Academy. Natalie i Blaise zaczynają drugi semestr. Starają się trzymać dystans, jednak ich drogi znów się przecinają. Natalie nie przypomina już dawnej siebie. Możliwe więc, że Blaise, mimo swojej niechęci, będzie chciał pomóc dziewczynie. 

9. 11 papierowych serc, Kelsey Hartwell, Wydawnictwo Illuminatio

11 papierowych serc to kolejna powieść młodzieżowa, choć tym razem spod pióra amerykańskiej autorki,  Kelsey Hartwell. Elli miała idealne życie, cudownych przyjaciół i wspaniałego chłopaka. Wypadek samochodowy zmienia jednak jej życie o sto osiemdziesiąt stopni. W szpitalu dziewczyna nie pamięta ani samego tragicznego zdarzenia, ani kilku ostatnich tygodni poprzedzających go.

10. Widmo Brockenu, Remigiusz Mróz, Wydawnictwo Filia

Widmo Brockenu to jedyna powieść kryminalna w tym zestawieniu. Jest to najnowsza książka Remigiusza Mroza, stanowiąca jednocześnie ósmy tom cyklu o komisarzu Wiktore Forście. Forst kolejny raz przekona się, że od przeszłości nie da się uciec. I choć komisarz zapomniał o górach, to one wcale nie zapomniały o nim. W najnowszym tomie Wiktor Forst zmierzy się z kolejną kryminalną sprawą i – co ważne – będzie musiał współdziałać ze znaną prawniczką, Joanną Chyłką

 

TOP 10 Empiku – co kupowali Polacy w pierwszej połowie czerwca?

Od dłuższego czasu nie było takiej zgodności między zestawieniami bestsellerów, bo niemal wszystkie pozycje się powtarzają. Okazuje się więc, że klienci sieci Empik w wielu przypadkach chętnie sięgali po dokładnie te same książki, co klienci Taniej Książki!

Empik lista top czerwiec 2023

Rodzina Monet w czołowej dziesiątce

Na pierwszym miejsce zestawienia znalazła się druga część tomu 3. serii Weroniki Marczak, czyli Perełka. To najnowsza spośród książek, która pojawiła się w księgarniach w połowie zeszłego miesiąca. Na drugim miejscu plasowała się część pierwsza Perełki, a na miejscu trzecim — pierwszy z tomów z cyklu.

Z kolei na miejscu 7. w zestawieniu TOP książek pierwszej połowy czerwca w Empiku pojawiła się pierwsza część drugiego tomu, Królewny.  Można więc śmiało mówić, że powieści Weroniki Marczak całkowicie zdominowały oba zestawienia. Wcześniej tak ogromny sukces osiągnęła Pizgacz wraz ze swoją trylogią Hell.

Miejsce 4: Co wyszeptał nam deszcz Joanny Balickiej

W zestawieniu znów znalazła się powieść Co wyszeptał nam deszcz. Główny bohater powieści, Rain, wyjeżdża z miasta, by stać się raperem. Po jakimś czasie uzależnia się od używek, które niemal go zabijają. Po powrocie z odwyku mężczyzna chce zmienić swój wizerunek. Rozpoczyna więc działanie w fundacji spełniającej marzenia osób z chorobami krytycznymi. Olivia natomiast właśnie dowiaduje się brutalnej prawdy o swojej chorobie. Na swojej drodze spotka Raina, jednak nie jest on już tym samym chłopcem, jakim go zapamiętała.

Miejsce 5: Widmo Brockenu Remigiusza Mroza

Podobnie jak w poprzednim zestawieniu, także i w tym znalazła się najnowsza powieść Remigiusza Mroza. Kontynuacja przygód komisarza Forsta przypadła do gustu także klientom Empiku i uplasowała się na 5 pozycji.

– Remigiusz Mróz ponownie pokazuje, że lubi znęcać się nad swoimi bohaterami. Na Forsta spada lawina bólu i cierpienia. Nie wiem, czy po tym się jeszcze podniesie – pisze o książce w swojej opinii jedna z użytkowniczek Granice.pl

Miejsce 6: For sure not you Weroniki Ancerowicz

Powieść For sure not you autorstwa Weroniki Ancerowicz także była wybierana przez klientów Empiku. 

– Przez całe życie dążyłam do cholernej perfekcji. Ale nie mogłam jej osiągnąć. Bo czym ona właściwie jest? Ludzie z natury są zepsuci i pełni sprzeczności. Doznają wzlotów i upadków, popełniają błędy. Ja jednak nie mogłam sobie na to pozwolić. Założyłam więc maskę, zasłaniając swoje paskudne wnętrze. Od tamtej pory wszyscy widzieli we mnie ideał. Poza nim – zaczyna się powieść Ancerowicz. 

Miejsce 8: Maybe You Weroniki Ancerowicz

Maybe You, czyli kontynuacji For sure not you nie mogło zabraknąć na liście.

– Z zapartym tchem czytałam tę książkę, nie chciałam jej odkładać – pisze w swojej opinii użytkowniczka naszego serwisu. 

Miejsce 9: The Inheritance Games. Ostatni gambit Jennifer Lynn Barnes

Ostatni gambit to trzeci tom cyklu The Inheritance Games spod pióra Jennifer Lynn Barnes. W książce śledzimy dalsze losy Avery Kylie Grambs, która wkrótce ma stać się najbogatszą nastolatką na świecie. Jakiś czas temu odziedziczyła ona ogromny majątek po zmarłym Tobiasie Hawthornie i już niedługo spełni wszystkie warunki, by móc otrzymać tę fortunę! 

Miejsce 10: 11 papierowych serc Kelsey Hartwell

11 papierowych serc to powieść, która przypadła do gustu także czytelnikom robiącym zakupy na Empiku. Okazuje się, że tajemniczy wielbiciel Elli wie o niej zaskakująco dużo. Papierowe serca pozwalają dziewczynie na przeżycie prawdziwej przygody. Jednak, czy dowie się, kto za tym stał?

TOP 10 Audioteki w czerwcu – jakie książki słuchano w ostatnim miesiącu?

Nieco inaczej kształtuje się natomiast zestawienie najchętniej słuchanych audiobooków w czerwcu, które przygotowane zostało przez platformę Audioteka. Choć niektóre z pozycji powtarzają się w stosunku do zestawień Empiku czy Taniej Książki, to jednocześnie w zestawieniu Aduioteki pojawia się wiele dotychczas niewymienionych pozycji.

Audioteka top czerwiec 2023

Poniżej przedstawimy zestawienie TOP 10 najchętniej słuchanych książek w Audiotece w czerwcu 2023:

1. Widmo Brockenu, Remigiusz Mróz, Wydawnictwo Filia

Ten tytuł pojawia się w zestawieniu już po raz trzeci. W Audiotece fani twórczości Remigiusza Mroza mogli zapoznać się z nową historią o Wiktorze Forście za sprawą audiobooka nagranego przez Krzysztofa Gosztyłę.

2. Error, Krzysztof Domaradzki, Audioteka

Error Krzysztofa Domaradzkiego to z kolei superprodukcja zrealizowana specjalnioe przez Audiotekę. To historia informatyka, który – by wyjśc z finansowego dołka – nieświadomie przyjmuje zlecenie hakerskie. W skutek działań programisty, awarii ulega krytyczna infrastruktura w całym kraju.

3. Szum. Kryminał Analogowy, Bolesław Racięski, Audioteka

Szum znajdujący się na miejscu trzecim to kolejny serial audio zrealizowany przez popularną platformę. Tym razem przenosimy się do Polski lat 90., gdzie Tomek, zwyczajny licealista, wplątuje się w gangsterską sprawę z udziałem mafii.

4. Prezydent. Aleksander Kwaśniewski w rozmowie z Aleksandrem Kaczorowskim, Aleksander Kaczorowski, Aleksander Kwaśniewski, Znak Literanova

Na miejscu czwartym znalazł się wywiad-rzeka z udziałem Aleksandra Kwaśniewskiego, prezydenta Polski wybranego w wyborach w 1995 roku. W wywiadzie opowiada zarówno o tym, jak wyglądała jego prezydentura za kulisami, jak i o swojej własnej rodzinie i życiu prywatnym.

5. Sydonia. Słowo się rzekło, Elżbieta Cherezińska, Wydawnictwo Aleksandria

Sydonia. Słowo się rzekło to kolejna powieść historyczna spod pióra Elżbiety Cherezińskiej, autorki popularnej serii Harda. W nowej książce czytelnicy przenoszą się do Księstwa Pomorskiego na przełomie XVI i XVII wieku. Główną bohaterką jest tytułowa Sydonia von Bork, szlachcianka, która stracona została podczas słynnego polowania na czarownice.

6. Wisząca małpa, Juliusz Machulski, Sonia Draga

Na szóstym miejscu znalazła się Wisząca małpa – retro komedia kryminalna, będąca jednocześnie powieściowym debiutuem Juliusza Machulskiego, słynnego polskiego reżysera odpowiedzialnego m.in. za Vabank czy Seksmisję.

7. Ogniem i mieczem, Henryk Sienkiewicz, Audioteka

Na miejscu siódmym pojawił się klasyk literatury, czyli powieść historyczna Ogniem i mieczem Henryka Sienkiewicza. Pierwsza część trylogii prezentuje losy Polski w czasie powstania Chmielnickiego.

8. Rodzina Monet. Skarb, Weronika Marczak, You&YA

Okazuje się, że także i w zestawieniu Audioteki nie mogło zabraknąć Weroniki Marczak. Pierwszy z tomów w formie audio czyta Zuzanna Pawlukiewicz-Jaworska.

9. Maleficjum, Marcin Mortka, Sine Qua Non

Maleficjum to z kolei najnowsza propozycja spod pióra Marcina Mortki – pisarza i tłumacza literatury. Nowa książka, stanowiąca połączenie historii z magią, jest pierwszym tom nadchodzącego Cyklu Maltańskiego.

10. Langer, Remigiusz Mróz, Audioteka, Czwarta Strona.

Stawkę zamyka Remigiusz Mróz z powieścią Langer, czyli pierwszą książką, która w stu procentach poświęcona jest najwięszemu wrogowi Joanny Chyłki. Bohatera wcześniej czytelnicy mogli poznać w poszczególnych książkach o warszawskiej prawniczce.

TOP 10 książek czerwca w księgarniach kameralnych

Zupełnie inaczej niż w księgarni internetowej, serwisie z audiobookami oraz w Empiku, kształtuje się lista bestsellerów sporządzona na podstawie danych sprzedażowych księgarń kameralnych.  W top 10 książek księgarń kameralnych w czerwcu znalazły się zarówno literatura piękna, jak literatura faktu. A co konkretnie? Sprawdźcie zestawienie niżej: 

1. Chłopki. Opowieść o naszych babkach Joanna Kuciel-Frydryszak, Wydawnictwo Marginesy

Na pierwszym miejscu pojawiał się najnowsza książka Joanny Kuciel-Frydryszak. Chłopki. Opowieść o naszych babkach to reportaż, w którym autorka pochyla się nad codziennością wiejskich kobiet. 

2. Kora. Się żyje Katarzyna Kubisiowska, Wydawnictwo Znak

Na drugiej pozycji znalazła się biografia jednej z najważniejszych polskich wokalistek, Kory. Zmarła przed pięcioma laty artystka sportretowana została przez Katarzynę Kubisiowską w książce Kora. Się żyje

3. Prezydent. Aleksander Kwaśniewski w rozmowie z Aleksandrem Kaczorowskim, Aleksander Kaczorowski, Aleksander Kwaśniewski, Wydawnictwo Znak

Wywiad-rzeka z Aleksandrem Kwaśniewskim pojawił się już przy okazji audiobooka, którego wysłuchiwali klienci Audioteki. Teraz okazuje się, że po książkę Aleksandra Kaczorowskiego chętnie sięgali także czytelnicy korzystający z oferty księgarń kameralnych. 

4. Los Zeruya Shalev, tłum. Magdalena Sommer, Wydawnictwo W.A.B.

W zestawieniu znalazła także majowa nowość Wydawnictwa W.A.B. Los autorstwa Zeruyi Shalev, a w przekładzie Magdaleny Sommer. To kolejna książka bestsellerowej pisarki, tym razem opowiadająca o losach Atary, kobiety, która decyduje się poznać prawdę na temat pierwszego małżeństwa jej zmarłego ojca. 

Księgarnie kameralne czerwiec 2023

5. Wędrówka Intan Paramaditha, tłum. Marianna Lis, Tajfuny

Wędrówka, która na polskim rynku ukazała się nakładem Wydawnictw Tajfuny, znalazła się z kolei na miejscu 5. Książka stanowi pierwsze polskie tłumaczenie z języka indonezyjskiego (tłumaczką tytułu była Marianna Lis), a zarazem powieść paragrafowa. 

6. Ostatni sen Pedro Almodovar, tłum. Katarzyna Okrasko i Agata Ostrowska, Wydawnictwo Poznańskie

Pedro Almodovara znamy głównie za sprawą jego filmów, ale także i książek: Złe wychowanie czy Lekcje. Teraz popularny reżyser powraca z dwunastoma, dość osobistymi historiami, które weszły w skład publikacji Ostatni sen. 

7. Mógłby spaść śnieg Jessica Au, tłum. Aga Zano, Art Rage

Przełożona na osiemnaście języków powieść Jessiki Au teraz okazała się hitem także i wśród polskich czytelników. Książka Mógłby spaść śnieg stanowi wyjątkową opowieść o relacji łączącej matkę i córkę, o poszukiwaniu języka rozmowy z najbliższymi i sposobie pojmowania miłości. 

8. Czerwony młoteczek Dorota Kotas, Wydawnictwo Cyranka

Czerwony młoteczek to z kolei kolejna propozycja spod pióra Doroty Kotas, która w maju ukazała się nakładem Wydawnictwa Cyranka. W czerwcowym zestawieniu księgarń kameralnych nowa książka laureatki Nagrody Literackiej Gdynia uplasowała się na miejscu ósmym. 

9. Fjaka. Sezon na Chorwację Aleksandra Wojtaszek, Wydawnictwo Czarne

Głośna książka Aleksandry Wojtaszek Fjaka. Sezon na Chorwację zachęciła do lektury także czytelników księgarń kameralnych. Propozycja, która w maju ukazała się nakładem Wydawnictwa Czarne w ramach serii Sulina, przedstawia nieoczywistą, bolesną stronę popularnej w Polsce turystycznej destynacji. 

10. Abakanowicz. Trauma i siła Paweł Kowal, Wydawnictwo Agora. 

Zamykająca stawkę książka Pawła Kowala to pierwsza wydana do tej pory biografia Magdaleny Abakanowicz. W publikacji Abakanowicz. Trauma i siła Kowal przybliża życie – zarówno te prywatne, osobiste, jak i zawodowe – jednej z najważniejszych współczesnych polskich rzeźbiarek.

Tagi: premiery książek,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Rodzina Monet. Tom 3. Perełka. Część 2
Weronika Marczak5
Okładka książki - Rodzina Monet. Tom 3. Perełka. Część 2

Gdyby kilka lat temu ktoś mi powiedział, że zamieszkam z pięcioma starszymi braćmi, których tak mocno pokocham, tobym go wyśmiała.   Siedzieliśmy przez...

dodaj do biblioteczki
Reklamy
Recenzje miesiąca
Upiór w moherze
Iwona Banach
Upiór w moherze
Szepty ciemności
Andrzej Pupin
Szepty ciemności
Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska
Księga zaklęć
Najukochańsza
Joanna Jagiełło
Najukochańsza
Strach ze strychu
Radek Jakubiak
Strach ze strychu
Strefa interesów
Martin Amis
Strefa interesów
Stajnia pod Lipami
Magdalena Zarębska ;
Stajnia pod Lipami
Draka na Antypodach
Katarzyna Ryrych ;
Draka na Antypodach
Pokaż wszystkie recenzje