Maleficjum

Tom 1 cyklu Cykl Maltański

Co zakopywano pod drogowskazem na rozstajach dróg?

Bruno Calazzo, nazywany przez braci z zakonu szpitalników wiedźmim synem, co noc widzi twarz kobiety płonącej na stosie, a za dnia ma silne przeczucie, że na Maltę, nową ojczyznę zakonu, spadnie nieszczęście.

W istocie, nadchodzące dni okażą się dla niego trudną próbą. Atak tureckich piratów pod wodzą słynnego Turguta Reisa, który nie wiedzieć czemu zdaje się żywić urazę do Brunona, uwolni łańcuch zdarzeń. Przybliżą one młodego rycerza do odkrycia tajemnicy jego pochodzenia - sekretu strzeżonego przed nim przez same władze zakonu. Przeszkodami w drodze do jego wyjaśnienia okażą się także czarna magia, demony zakazane przez Biblię i zwykła ludzka zawiść.

Marcin Mortka w brawurowy sposób łączy historię z magią, tworzy bohaterów z krwi i kości, których losy odkrywamy z nie mniejszym zainteresowaniem i zdziwieniem niż oni sami.

***

Dopiero Maleficjum pozwoliło mi zrozumieć, że największą siłą Marcina Mortki są jego bohaterowie, ich na wskroś prawdziwe, żywe kreacje. Nie tyle opisane, co uwięzione na kartkach powieści. Dzięki nim historie te ożywają, a podejmowane wybory naprawdę coś znaczą. Może i jest to fikcja, ale bije z niej prawda. Prawda opowieści snutej z wielką wprawą i autorskim talentem.

Daniel Muniowski, Strefa Czytacza

BIOGRAM

Marcin Mortka

Autor wielu powieści fantasy i jeszcze większej liczby książek dla dzieci, tłumacz i poszukiwacz świętego spokoju. Niepoprawny optymista, zawzięty domator, niepowstrzymany gawędziarz i wielbiciel historii oraz ostrej muzyki. Sercem i duszą oddany rodzinie oraz książkom w każdej postaci. Od wielu lat próbuje zostać prawdziwym hobbitem.

W 2022 roku nakładem Wydawnictwa SQN ukazała się nowa powieść Marcina Mortki Skrzynia pełna dusz, kolejna książka z kochanego przez czytelników cyklu o Edmundzie zwanym Kociołkiem i jego Drużynie Do Zadań Specjalnych, oraz Mroźny szlak i jego kolejne tomy. Rok 2023 zaczął się od fenomenalnie przyjętej opowieści o wojnie zimowej w paranormalnej odsłonie, czyli Pasa Ilmarinena.

Informacje dodatkowe o Maleficjum:

Wydawnictwo: Sine Qua Non
Data wydania: 2023-06-28

Kup książkę Maleficjum

Podskakujący zamek
Marcin Mortka0
Okładka ksiązki - Podskakujący zamek

Seria książek dla wszystkich dzieci, które fascynuje świat rycerzy, ale tym razem w humorystycznej wersji. Zabawne opowieści pełne czarów...

Ostatnia saga
Marcin Mortka0
Okładka ksiązki - Ostatnia saga

Wspaniała, wielowątkowa nordycka saga powraca w nowej odsłonie, a wraz z nią prequelowe opowiadanie Smocze nasienie.   Starzy bogowie powoli mogą odejść...