Tappi i urodzinowe ciasto

Krótkie, ciepłe, pięknie zilustrowane opowiadania o Tappim i jego przyjaciołach. Pełne dobrych emocji, podpowiadające dzieciom czym jest przyjaźń, jak odróżnić dobro od zła itp. Idealne do wspólnego czytania przed snem w domu i przedszkolu.

Informacje dodatkowe o Tappi i urodzinowe ciasto:

Wydawnictwo: Zielona Sowa
Data wydania: 2013-09-30
ISBN: 978-83-7895-563-4

Kup książkę Tappi i urodzinowe ciasto

Tappi i urodzinowe ciasto - opinie o książce

Avatar użytkownika - zuzankawes
zuzankawes
Przeczytane:2014-04-08, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 Książki - 2014 rok,

Tappi, to sympatyczny Wiking, którego kochają wszystkie dzieci, bez wyjątku. I te małe, i te większe, i te całkiem duże, ze mną na czele. Pisząc wszystkie, mam oczywiście na myśli te, które kiedykolwiek miały okazję zawędrować do Szepczącego Lasu lub wypłynąć na Szumiące Morza, bo właśnie tam spotkać można bohatera książek Marcina Mortki o miłym brodaczu, który nie skrzywdziłby nawet muchy. No, chyba że w obronie dzieci i przyjaciół! Wówczas gotów jest tupnąć nogą, głośno krzyknąć, a nawet poważnie się zezłościć!

Tappi i urodzinowe ciasto, to kolejna książka o przygodach Wikinga i jego przyjaciół. Tym razem, przeznaczona dla najmłodszych czytelników, wkraczających dopiero w świat literatury i przygód. Wraz z bohaterami Tappiego, dzieci będą miały okazję zaznać przygód, o jakich im się nie śniło, a śnić zacznie! A będą to nie lada perypetie, w których poznają zimowe smoki (nieco psocące, ale w gruncie rzeczy przyjazne), wiecznie głodnego Gburka, który wyglądem bardziej przypomina trzpiota, niż brzydkiego trolla, Olbrzymy i szereg innych, wzbudzających sympatię barwnych postaci.

Wszystko to zaś, o czym usłyszą, wzbogacą barwne ilustracje Marty Kurczewskiej, które przeniosą każdego w sam środek opowieści.

Zarówno wesołe historyjki, jak i kolorowe, zabawne postacie z książki wywołają niejeden uśmiech na twarzach, a zaciekawione i wielokrotnie zdziwione buzie niech będą najlepszą rekomendacją dla książki. Dzieci wraz z Chichotkiem i resztą gromady piec będą urodzinowe ciasto dla Tappiego, budować tamę wraz z bobrem, przywracać pamięć olbrzymowi, czy mężnie stawiać czoła (niegroźnym jak się później okaże) smokom. Dowiedzą się nade wszystko, że przyjaźń to cenny skarb, warto pomagać innym i że należy zawsze stawiać czoło wyzwaniom. To oczywiście tylko niektóre z atrakcji, jakie spotkają maluchy w Szumiącym Lesie. Całość czeka na nie otworem i jest na wyciągnięcie ręki!

Jest jeszcze jeden atut Tappiego. Opowiadania kapitalnie spełniają się w roli czytanki do poduszki. Krótkie, acz treściwe i obfitujące w atrakcje opowieści ułatwią zasypianie zmęczonemu, ale w dalszym ciągu złaknionemu wrażeń maluchowi. Uwielbiam! Choć mam lat 30 z okładem, równie mocno lubię czytać moim córkom. Dlatego polecam Tappiego, jak zawsze!

Avatar użytkownika - goster
goster
Przeczytane:2014-04-06, Ocena: 5, Przeczytałam, biblio, czytane z Luśką,
Bardzo przyjemne, pozytywne historyjki, doborowe towarzystwo, ładne ilustracje...ale serca nie skradło, przeczytane raz. Zostajemy przy Panu Kuleczce i jego osobliwych przyjaciołach.

Przygody Tappiego polecam wszystkim dzieciom. Ciekawe przygody, zabawne postacie.

Avatar użytkownika - Magdalena7891
Magdalena7891
Przeczytane:2018-03-29, Ocena: 6, Przeczytałam,

Tappiego uwielbia cała moja rodzina :)

Avatar użytkownika - luimig
luimig
Przeczytane:2017-04-07, Ocena: 6, Przeczytałam, Książki dla dzieci 2017,
Morza Wszeteczne. Audiobook
Marcin Mortka0
Okładka ksiązki - Morza Wszeteczne. Audiobook

Legenda głosi, że piraci grasujący po Morzach Wszetecznych są wyrośniętymi, zdeformowanymi, brzydkimi dziećmi, które zostały niegdyś wrzucone do morza...

Hania i Kudłaty Pies. Wyprawa na smoka
Marcin Mortka0
Okładka ksiązki - Hania i Kudłaty Pies. Wyprawa na smoka

Dalsze przygody Hani i jej najlepszego przyjaciela - Kudłatego Psa! Hania i Kudłaty Pies wyruszają do piwnicy na spotkanie ze smokiem. Hania ma wszystko...