Quantcast
Logo wydawnictwa - Zielona Sowa

Zielona Sowa

www.zielonasowa.pl

Wydawnictwo Zielona Sowa istnieje na rynku wydawniczym od 1995 roku. Ten czas pozwolił nam na zdobycie cennego doświadczenia oraz zbudowanie stabilnej, niezależnej firmy z bogatą ofertą wydawniczą. Wystarczy spojrzeć na liczby: obecnie mamy w ofercie ponad 1000 publikacji, a każdego roku wydajemy około 400 nowości.

Dwadzieścia lat istnienia zachęca do prezentacji naszych niektórych dokonań.

W Zielonej Sowie ukazała się książka O czym szumią muszle autorstwa Liliany Bardijewskiej, uhonorowana w 2014 roku wyróżnieniem w konkursie „Książka Roku” Polskiej Sekcji IBBY w kategorii „Pisarz”.

Jesteśmy dumnymi posiadaczami Rekordu Guinnessa w kategorii Największa Kolorowanka na Świecie. Nie ukrywamy, że bicie tego rekordu wraz z naszymi najmłodszymi czytelnikami na Stadionie Narodowym w 2014 roku było dla nas ogromną frajdą.

Z powodzeniem rozpoczęliśmy wydawanie zestawów edukacyjnych. Każdy z nich składa się z książki z interesującymi zadaniami oraz gry planszowej sprawdzającej zdobytą wiedzę. Obecnie mamy w ofercie serie: „Bawię się w…”, Gram w…” oraz „Poznaję…”. Zestawy edukacyjne są przeznaczone dla różnych grup wiekowych oraz dotyczą różnorodnej tematyki.

Zielona Sowa to wydawnictwo, w którym pracują ludzie pełni pasji, ciekawi świata, a przede wszystkim zaprzyjaźnieni z dziećmi. Wydawane przez nas książki są tworzone z myślą o najmłodszych: wzbogacają wiedzę, niosą dobre emocje, rozwijają wyobraźnię, pokazują świat i zachęcają do samodzielnego odkrywania w nim tego, co piękne i dobre.

Priorytetem Zielonej Sowy jest tworzenie książek wartościowych, kładących duży nacisk na aktywne nauczanie przez zabawę, edukację domową oraz wyróżniających się dobrą jakością. W naszej ofercie można znaleźć wiele książek edukacyjnych – począwszy od tych sztywnostronicowych dla najmłodszych, przez elementarze dostarczające wiedzy oraz książki aktywnościowe.

Oprócz publikacji edukacyjnych proponujemy wiele książek beletrystycznych dla czytelników w każdym wieku. Nasze tytuły są dostępne zarówno w formie tradycyjnej - papierowej - jak również jako e-booki czy audiobooki.

Szczególnie polecamy książki autorstwa Agnieszki Stelmaszyk – bestsellerową serię Kroniki Archeo, Klub Poszukiwaczy Przygód czy Tomuś Orkiszek i Partnerzy. Do innego wyjątkowego cyklu należą książki opowiadające o przygodach sympatycznego wikinga Tappiego, napisane przez Marcina Mortkę. Nasze książki nie byłyby tak atrakcyjne, gdyby nie przepiękne ilustracje. Na uwagę zasługują te autorstwa Marcina Południaka czy Marcina Piwowarskiego.

Serii Zaopiekuj się mną, autorstwa cenionej na całym świecie Holly Webb, na pewno nie trzeba przedstawiać. Po jej sukcesie wydawniczym postanowiliśmy zaprezentować książki w nowej, jeszcze ciekawszej odsłonie. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom młodych czytelników, stworzyliśmy także wirtualną grę Zaopiekuj się mną oraz stronę internetową www.zaopiekujsiemna.com.pl, na której można nie tylko zapoznać się z opowieściami o zwierzętach, ale przyjemnie spędzić czas na forum, nawiązać nowe przyjaźnie czy porozmawiać na czacie.

Cieszymy się, że nowe książki z tej bestsellerowej serii otrzymały specjalny patronat Schroniska w Korabiewicach, którym zarządza Fundacja Viva! Zobowiązaliśmy się do przekazywania części zysków ze sprzedaży naszych tytułów na rzecz Fundacji i Schroniska. Zachęcamy także czytelników do udziału w wolontariacie i opieki nad zwierzakami.

Jesteśmy przekonani, że wśród naszej bogatej oferty znajdziecie wiele interesujących publikacji.

Życzymy miłej lektury!

Książki wydawnictwa

przesuń
Użytkownik Kiedy został fanem
joannab 2019-07-28 20:17:28

Zobacz także

Recenzje miesiąca
Zagadka czarnego psa
Marta Guzowska
Zagadka czarnego psa
Wicierz
M.M. Perr ;
Wicierz
You'd Be Home Now
Kathleen Glasgow
You'd Be Home Now
Dyrektor generalny
K.N. Haner
Dyrektor generalny
Falling fast
Bianca Iosivoni;
Falling fast
W mroku
Agnieszka Janiszewska
W mroku
Wielcy przyjaciele dzieci
Marek Michalak
Wielcy przyjaciele dzieci
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy