Zew krwi, ekranizacja powieści Jacka Londona z Harrisonem Fordem dziś na Polsacie

Data: 2024-06-15 08:29:21 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Agata Dudek
udostępnij Tweet

Na kanale Polsat, w sobotni wieczór, dnia dzisiejszego zobaczyć będzie można kolejną, bardzo luźną wersję ekranizacji jednej z najbardziej znanych książek, Jacka Londona. Zew krwi od Disneya, przygodowy film sprzed czterech lat dziś w telewizji. 

Harrison Ford w filmie przygodowo-familijnym "Zew krwi". zdjęcie: Disney+

Film Zew krwi to produkcja amerykańska, z roku 2020, jak wspominaliśmy bazująca na książce pod tym samym tytułem, którą już dziś będzie można dziś obejrzeć w polskiej telewizji, za sprawą kanału Polsat. O czym jest? I czy warto go zobaczyć? 

Zew krwi – opis filmu

Film Zew krwi to opowieść, która rozgrywa się w latach 90-tych XIX wieku, w czasach gorączki złota. Pewnego dnia pies o bardzo łagodnym usposobieniu, wabiący się Buck, mieszkający na plantacji w Kaliforni u sędziego Millera, zostaje porwany i wywieziony na Alaskę. Jego życie, które dotąd było bardzo spokojne, nagle drastycznie się zmienia. Zostaje zaprzęgnięty do psiego zaprzęgu, i zaczyna pracować dla przewożących pocztę Françoise  i Perraulta. Choć nie wie co to praca, szybko się uczy, i wkrótce zostaje przywódcą grupy. 

Przeczytaj także: Bajecznie bogaci Azjaci - przezabawna komedia na podstawie popularnej powieści znów w tv! O czym jest?

 Niestety wkrótce trafia w ręce okrutnego poszukiwacza złota, Hala, który źle go traktuje. Odratowany przez trapera Johna Thortona, wraz z nim przemierza dzikie lasy Alaski. Para nie wie, że są tropieni przez Hala, który sądzie, a nawet jest pewny, że John wie, gdzie znajduje się złoto. 

Zew krwi – obsada filmu

W głównych rolach w filmie wystąpili: Harrison Ford jako John Thorton, Cara Gee jako Françoise i Omar Sy jako Perraulta. W pozostałych rolach pojawiają się: Dan Stevens, Bradley Whitford, Jean Louisa Kelly, Michael Horse, Karen Gillan, Colin Woodell.

Przeczytaj także: Królowe życia - komediodramat o śmiertelnie chorej kobiecie i jej wielkim marzeniu

Reżyserem filmu jest Chris Sanders, zaś autorem scenariusza Michael Green.

Zew krwi – gdzie obejrzeć film?

Film Zew krwi to klasyczny film przygodowy, bardzo luźna ekranizacja książki, którego premiera miała miejsce w 2020 roku.  

Czytaj również: Pod powierzchnią wspólne nurkowanie, które może zakończyć się tragicznie

Zew krwi wyemituje stacja Polsat, w sobotę, 15 czerwca 2024 roku o godzinie 20:00. Powtórka w niedzielę, 16 czerwca, o godzinie 11:50, na tym samym kanale. Film można obejrzeć także na platformie Disney+. 

Zew krwi - opinie o filmie

Film Zew krwi przypadnie do gustu zwolennikom produkcji przygodowych, familijnych, ale i dramatów. Może przypaść do gustu także miłośnikom nowych wersji ekranizacji znanych powieści. 

Przeczytaj także:


Film ma na swoim koncie dwie nominacje do nagród, pośród których jest antynagroda: Złota Malina - Najgorsze ekranowe dopasowanie Harrison Ford - i jego sztucznie wyglądający komputerowo wygenerowany pies oraz 
PEOPLE'S CHOICE - Kryształowa Statuetka - Ulubiony film rodzinny.

Zew krwi - książki

Tak jak już wspominaliśmy film z roku 2020, od Disneya to produkcja, która w bardzo luźny sposób bazuje na bardzo znanej, i powszechnie czytanej powieści dla dzieci, autorstwa Jacka Londona, o tytule Zew krwi.

Tagi: filmy w tv, przygodowe, familijne, ekranizacje książek, telewizja, polsat,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Zew krwi
Jack London1
Okładka książki - Zew krwi

Dla Bucka beztroskie lata szczenięce mijają z chwilą, gdy zostaje porwany i sprzedany poszukiwaczowi złota. Będzie musiał stawić czoła licznym niebezpieczeństwom...

dodaj do biblioteczki
Film
Wydawnictwo
Autor
Reklamy
Recenzje miesiąca
Alfabet polifoniczny
Tomasz Jastrun
Alfabet polifoniczny
Cienie dawnych grzechów
Mieczysław Gorzka ; Michał Śmielak
Cienie dawnych grzechów
Morderstwo z malinką na deser
Monika B. Janowska
Morderstwo z malinką na deser
Sekrety domu Bille
Agnieszka Janiszewska
Sekrety domu Bille
Witajcie w Chudegnatach
Katarzyna Wasilkowska
Witajcie w Chudegnatach
Freudowi na ratunek
Andrew Nagorski
Freudowi na ratunek
Do roboty!
Katarzyna Radziwiłł
Do roboty!
Imperium
Conn Iggulden
Imperium
Pokaż wszystkie recenzje