"Romeo musi umrzeć" - narkotykowa mafia i wielka miłość

Data: 2020-06-29 14:25:40 Autor: pobarski

Romeo musi umrzeć to nietypowy film sensacyjny, którego scenariusz inspirowany był jednym z najsławniejszych na świecie dramatów Szekspira. Co warto wiedzieć na temat tej produkcji? 

Obrazek w treścifot.: TVN / Warner Bros / x-news.pl

Romeo musi umrzeć to pochodzący z 2000 r. film sensacyjny przedstawiający członków dwóch wrogich sobie gangów narkotykowych. O czym dokładnie jest film i gdzie go obejrzeć? 

Romeo musi umrzeć – opis 

O czym jest film Romeo musi umrzeć? Produkcja przedstawia historię dwóch gangów narkotykowych – pochodzenia afroamerykańskiego i azjatyckiego, które od lat są do siebie wrogo nastawione. Konflikt zaostrza się, kiedy kartele nie potrafią dojść do porozumienia dotyczącego władzy nad dzielnicą Oakland. 

Czytaj także: Wielkie zmiany w życiu Poliny. Cena wolności – odcinek 16 i 17

W hongkońskim więzieniu z kolei karę odbywa Han, jeden z synów bossa mafijnej rodziny. Kiedy mężczyzna dowiaduje się, że jego młodszy brat został brutalnie zamordowany przez konkurencyjny gang, postanawia się zemścić. Ucieka z więzienia i przedostaje się do Ameryki, by zgładzić dokonać samosądu. 

Jednak na drodze Hana staje Trish, młoda i niezwykle piękna dziewczyna, w której zakochuje się chłopak. Niestety, kobieta jest córką Issaka, czyli bossa przeciwnego gangu.  Ten „konflikt interesów” na zawsze zmieni losy nie tylko zakochanych, ale także ich rodzin. 

Romeo musi umrzeć – obsada

Kto wystąpił w filmie Romeo musi umrzeć? W produkcji udział wzięli Jet Li, Isaiah Washington, Delroy Lindo, Henry O, Russell Wong, D.B. Woodsine oraz Jon Kit Lee.

Czytaj także: "Osiedle RZNiW" – oto nowa książka Remigiusza Mroza. O czym jest?

Za reżyserię odpowiada natomiast Andrzej Bartkowiak. 

Romeo musi umrzeć – gdzie obejrzeć? 

Film Romeo musi umrzeć wyemitowany zostanie w telewizji pod koniec czerwca. Na ekranach zobaczyć będzie go można w niedzielę, 27 grudnia o godz. 20:00 na antenie TVN 7. 

Film ten zobaczyć można także w Internecie – za pośrednictwem platform VOD. 

Romeo musi umrzeć – opinie

Romeo musi umrzeć to według wielu internautów ciekawy film akcji, w którym połączone zostały najważniejsze dla tego gatunku wątki. To także ciekawa opowieść o nieszczęśliwej, zakochanej miłości oraz chęci przemiany. 

Czytaj także: "Anna Karenina" – czy jest 2 sezon serialu TVP? 

Produkcja otrzymała kilka nominacji do nagród MTV oraz Teen Choice. 

Romeo musi umrzeć – książka

Film Romeo musi umrzeć to historia, która stworzona została przez Mitchella Kapnera. Film powstał na bazie oryginalnego scenariusza, zatem nie istnieje książka, która odnosiłaby się do tego tytułu. 

Jeśli jednak interesuje was taka tematyka, to z całą pewnością powinniście sięgnąć po jedną z najbardziej kultowych książek związanych z amerykańską mafią – powieścią Ojciec chrzestny autorstwa Mario Puzo

Tytuł ten w dobrej cenie kupić można poniżej: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.