"Anna Karenina" – czy jest 2 sezon serialu TVP? 

Data: 2020-06-28 13:17:46 Autor: pobarski
News -

W niedzielę, 28 czerwca, w telewizji wyemitowano ostatnie dwa odcinki miniserialu Anna Karenina. Czy będzie kolejny sezon produkcji? 

Anna Karenina to emitowany w czerwcu miniserial, który powstał na podstawie popularnej powieści Lwa Tołstoja. Co warto wiedzieć o produkcji? 

Anna Karenina – opis

O czym był serial Anna Karenina? produkcja przybliżała losy wysokiego rangą, rosyjskiego żołnierza, hrabiego Wrońskiego, który powraca do przeszłości, by opowiedzieć historię swojej nieszczęśliwej miłości. 

Czytaj także: "Anna Karenina" - wszystkie informacje o serialu TVP

W przeszłości Wroński zakochał się w Annie, pięknej mężatce. Jednak ze względu na wysoki status społeczny jej męża, kobieta nie mogła w łatwy sposób odejść. Ostatecznie, Anna Karenina porzuca Karenina na rzecz hrabiego Wrońskiego, jednak to nie koniec jej przykrości. 

Odchodząc od męża, kobieta porzuca także swojego ukochanego syna, który to po latach spotyka się z Wrońskim i który wysłuchuje spowiedzi rannego w walce hrabiego. 

Anna Karenina – czy jest 2 sezon?

Anna Karenina to rosyjska produkcja z 2018 r., która zamyka się łącznie w ośmiu odcinkach. Oznacza to, że w miniserialu opowiedziana została cała fabuła i nie będzie drugiego sezonu serialu.

Zamiast tego widzowie mogą zainteresować się innymi produkcjami emitowanymi przez TVP, m.in. popularnym w ostatnim czasie serialem Cena wolności czy niepokojącą produkcją kryminalną Modliszka. 

Anna Karenina – ekranizacje

Oprócz serialu z 2018 r., powstało także wiele innych adaptacji powieści spod pióra rosyjskiego powieściopisarza.

Do jednej z najbardziej znanych współcześnie produkcji należy film Anna Karenina z 2012 r., który stanowi brytyjsko-francuską koprodukcję. W ekranizacji filmowej z 2012 r. w rolach głównych zagrali Keira Knightley oraz Jude Law

Anna Karenina – kiedy ostatni odcinek? 

Ostatni, ósmy odcinek serialu Anna Karenina wyemitowany zostanie w niedzielę, 28 czerwca o godz. 21:35 na antenie TVP 1. Odcinek serialu zobaczyć będzie można także na platformie vod.tvp.pl. 

Czytaj także: Anna Karenina – odcinek 7 i 8. Co się wydarzy?

Opis 7 i 8 odcinka znaleźć można w naszym poprzednim artykule o serialu. 

Anna Karenina – książka 

Anna Karenina to wielowątkowa, składająca się z ośmiu części psychologiczna powieść rosyjskiego pisarza Lwa Tołstoja, która w Polsce po raz pierwszy ukazała się już w 1900 r. Książka podzielona jest na dwa tomy, a łącznie liczy ponad 800 stron.

Książkę Anna Karenina w dobrej cenie kupić można poniżej: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Anna Karenina
Lew Tołstoj18
Okładka książki - Anna Karenina

Anna Karenina wiedzie dostatnie, stabilne i nieco nudne życie u boku dużo starszego męża. Piękna młoda kobieta spełnia się jako matka, ale nie stroni też...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Autor
Recenzje miesiąca
Gdy byłem kimś innym
Stéphane Allix
Gdy byłem kimś innym
Najgorsze dzieci świata 2
David Walliams;
Najgorsze dzieci świata 2
Oddaj to morzu
Joanna Sykat
Oddaj to morzu
Spalona
Laura Bates
Spalona
Niech prawda śpi
Alicja Masłowska-Burnos;
Niech prawda śpi
Ziutek. Chłopiec od Parasola
Małgorzata Czerwińska-Buczek
Ziutek. Chłopiec od Parasola
Kaprys milionera
Izabella Frączyk, Jagna Rolska
Kaprys milionera
Pieniądze albo kasa
Paweł Beręsewicz
Pieniądze albo kasa
Pokaż wszystkie recenzje