Sala samobójców Hejter już na Netflix

Data: 2021-03-06 13:30:01 Autor: adudek

Rok po premierze Sala samobójców. Hejter, polski dramat w konwencji thrillera trafił na platformę Netflix, zasilając tym samym sporą już bibliotekę rodzimych produkcji.

Obrazek w treści

Film Sala samobójców. Hejter to kolejna polska produkcja filmowa, którą można już obejrzeć także za pośrednictwem kolejnej platformy VOD, jaka jest Netflix. Co wiemy o tym filmie? Czy warto się mu bliżej przyjrzeć?

Sala samobójców. Hejter – opis filmu

Film Sala samobójców. Hejter to utrzymana w stylu typowym dla thrillera, trzymająca w napięciu, ale i dramatyczna opowieść, która skupia się na męskim bohaterze.

Jest nim Tomek, student prawa na Uniwersytecie Warszawskim, który wskutek popełnienia plagiatu, zostaje usunięty z listy studentów. Wspierany przez rodziców przyjaciółki z dzieciństwa, Gabi, prawników Krasuckich, nie informuje ich o tym, dalej pobierając od nich finansowe wsparcie. 

Czytaj również: "Sala samobójców" - co warto wiedzieć o produkcji Jana Komasy?

Niestety jak każde kłamstwo, tak i to wychodzi na jaw. Tomek nie tylko trafi dostęp do pieniędzy, ale i zaufanie rodziców Gabi, w której kocha się od lat. Postanawiając się zemścić, zatrudnia się w agencji reklamowej. Tam dzięki odpowiedniej technologii może inwigilować Krasuckich i ich wkład w kampanię prezydencką. 

Sala samobójców. Hejter – obsada

Nowy film Jana Komasy to przede wszystkim nastawienie na młodych aktorów. W roli Tomka aktor znany z Polotu, Kodu genetycznego - Maciej Musiałowski; w roli Gabi Krasuckiej Vanessa Aleksander, aktorka młodego pokolenia znana z filmów: Smok, Wojenne dziewczyny czy Belle Epoque

W filmie zagrali także: Agata Kulesza (Sala samobójców, Róża, Ida, Jestem mordercą); Danuta Stenka (serial Instynkt, Nigdy w życiu, serial Diagnoza, Czarny mercedes); Maciej Stuhr (serial Szadź, Bad Boy, Juliusz, Pokłosie); Jacek Koman (serial Prokurator, Kochaj i tańcz, serial W głębi lasu) i inni.

Czytaj również: Sala samobójców. Hejter - opis filmu

Reżyserem filmu jest Jan Komasa, mający na swoim koncie filmy: Miasto 44, Powstanie Warszawskie, narodzone Boże Ciało czy Krew z krwi. 

Sala samobójców. Hejter – gdzie obejrzeć?

Film Sala samobójców. Hejter jest od dziś, 6 marca 2021 roku dostępny za pośrednictwem platformy Netflix. Film trafił tam w godzinach porannych.

Można obejrzeć go także na innych platformach streamingowych, takich jak Player, Rakuten czy Ipla. 

Sala samobójców. Hejter – opinie

Jedna z produkcji filmowych Jana Komasy, cenionego młodego reżyseria wśród widzów zbiera bardzo mieszane opinie, od tych fatalnych, po te na pograniczu zachwytu. 

Jest to niewątpliwie typowe polskie kino w klimacie dreszczowca, które ma budować w widzu napięcie i to się niewątpliwie udaje. Kino polecane widzom lubiącym dreszczyk emocji i nieco polityki. 

Czytaj również: Sentinelle, francuskie kino akcji na Netflix – zemsta jest słodka

Sala samobójców. Hejter jest także produkcją nominowaną do kilku nagród, jest także laureatem filmowych nagród. Na konkursie filmowym OFF Camera – Konkursie Polskich Filmów Fabularnych otrzymał nagrodę dla „Najlepszej roli męskiej” dla Macieja Musiałowskiego. Otrzymał także na LLF Srebrne Grono - „Najlepszy film” Jan Komasa.

Sala samobójców. Hejter – książki

Film Sala samobójców. Hejter jest produkcją stworzoną na własnym scenariuszu, co oznacza, że nie istnieje książka na której produkcja bazuje. W zamian proponujemy trzymający w napięciu kryminał/thriller autorstwa Alicji Sinickiej o tytule Stażystka.

Książkę „Stażystka” można kupić taniej, poniżej:

 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.