"Sala samobójców" - co warto wiedzieć o produkcji Jana Komasy?

Data: 2020-05-05 19:03:44 Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

Dziś w telewizji wyemitowano Salę samobójców, kultowy film Jana Komasy. Co warto wiedzieć o produkcji?

Obrazek w treści© Fot Jaroslaw Sosinski / NAIMA FILM

Sala samobójców po raz pierwszy pojawiła się w kinach w 2011 roku i już wtedy wzbudziła spore kontrowersje – zarówno wśród krytyków, jak i samych widzów. Dziś film Jana Komasy stanowi jeden z najbardziej cenionych współczesnych produkcji. Co o nim wiadomo?

Sala samobójców – opis

Sala samobójców to film, który łączy świat rzeczywisty z wirtualnym. Opisuje historię Dominika, maturzysty, który z pozoru ma wszystko – od nowych gadżetów zapewnianych przez bogatych rodziców, po dobrą paczkę znajomych i najpiękniejszą dziewczynę w całej szkole. Niespodziewanie jednak, jeden pocałunek zmienia całe życie Dominika.

Uciekając w wirtualny świat, chłopak dołącza do „Sali samobójców” – miejsca, od którego nie może uciec. Czy pełen żalu i desperacji chłopak będzie umiał uciec z internetowej pułapki?

Sala samobójców – aktorzy

W pierwszym filmie w głównej roli pojawił się Jakub Gierszał, którego w ostatnim czasie mogliśmy zobaczyć m.in. w serialu Chyłka na podstawie prozy Remigiusza Mroza. Oprócz Gierszała w produkcji wystąpiła także Roma Gąsiorowska, Agata Kulesza, Krzysztof Pieczyński i Bartosz Gelner.

Sala samobójców – kontynuacja

W 2020 roku w kinach pojawiła się kontynuacja znanego filmu – nowa produkcja nazywa się Sala samobójców: Hejter. W nowym filmie przedstawiona zostaje historia nowego bohatera – Tomka, student prawa, który wydalony zostaje z uczelni po tym, jak udowodniono mu plagiat.

Do wyrzucenia ze studiów nie przyznaje się zaprzyjaźnionej rodzinie, która pomaga mu finansowo. Kiedy bogaci państwo dowiadują się, że chłopak ich oszukuje – odcinają mu źródło gotówki. Tomek planuje więc zemstę, którą najprościej będzie dokonać za pomocą Internetu.

Sala samobójców: Hejter – gdzie zobaczyć?

Z powodu zamknięcia kin, film Sala samobójców: Hejter jako jeden z pierwszych krótko po premierze kinowej pojawił się także w serwisach VOD. Obecnie zobaczyć go można m.in. na platformie Player.pl. W nowej produkcji wystąpili Maciej Musiałowski, Danuta Stenka, Jacek Koman i Maciej Stuhr.

Telewizyjna emisja odbędzie się w piątek, 25 marca o 20:05 na TVN-ie oraz w niedzielę, 27 marca o 22:50.

Jan Komasa - filmy

W 2019 roku na ekranach kin pojawił się inny film Jana Komasy - Boże Ciało, który nominowany został do amerykańskich Oscarów. Recenzję tej produkcji możecie przeczytać w naszym serwisie:

Nie jest to film o kościele i duchownym – fałszywym czy prawdziwym, ale film o nas. W „Bożym Ciele” na pierwszy plan wychodzą najgorsze przywary polskiego społeczeństwa – łatwość w osądzaniu, społeczny ostracyzm oraz ciche przyzwolenie na patologie. To także obraz, który mówi o tym, jak wiele kwestii w naszym życiu uzależnionych jest od naszych własnych decyzji i dlaczego dawanie „drugiej szansy” nie powinno być passé 

– przeczytaj całą recenzję.

Oprócz tego Komasa stoi za produkcjami: Oda do radości, Spływ, Golgota wrocławska, Powstanie Warszawskie i Miasto 44. Reżyserował także seriale Ultraviolet oraz Krew z Krwi.

 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Królewska rozgrywka
Melisa Łada
Królewska rozgrywka
Jesteśmy twoi
Anna Ficner-Ogonowska
Jesteśmy twoi
Zgodne małżeństwo
Aleksandra Tyl
Zgodne małżeństwo
Echowa Góra
Lauren Wolk
Echowa Góra
Pola. Wnuczka wariatki
Danuta Noszczyńska
Pola. Wnuczka wariatki
Odzyskany los
Marzena Rogalska
Odzyskany los
Światło i cień
Katarzyna Majgier
Światło i cień
Pokaż wszystkie recenzje