"Prokurator" – najnowszy hit na Netflixie to produkcja TVP sprzed lat

Data: 2021-01-30 16:04:39 Autor: Piotr Piekarski

W ostatnim czasie ogromną popularnością na platformie Netflix cieszy się serial Prokurator. Produkcja wcale nie jest nowa – to serial, który przed laty wyemitowany został przez Telewizję Polską. 

Obrazek w treściFot. TVP

Od kilku dni prawdziwą popularnością na Netflixie cieszy się serial Prokurator, w którym wystąpili m.in. Magdalena Cielecka oraz Jacek Koman. Co warto wiedzieć na temat produkcji, która zachwyciła Internautów? 

Prokurator – opis 

Serial Prokurator przedstawia losy Kazimierza Procha, tytułowego prokuratora, który zajmuje się sprawą tajemniczych zabójstw, do których dochodzi w Warszawie. Początkowo prokurator uznaje serię tajemniczych zgonów za niepowiązane samobójstwa, jednak szybko przekonuje się, że w sprawę zamieszany może być ktoś trzeci. 

Czytaj także: Riverdale - co wydarzy się w nowych odcinkach 5 sezonu?

Prawnikowi towarzyszy komisarz policji, Witold Kielak oraz patolog sądowa, Ewa Siedlecka. 

Prokurator – obsada serialu 

W serialu zrealizowanym przez TVP zagrały znane telewizyjne gwiazdy. W rolę tytułowego prokuratora wcielił się Jacek Koman, z kolei policjantem Witkiem Kielakiem był Wojtek Zieliński. 

Czytaj także: Recenzja serialu „Chyłka – Rewizja”. Kordian kontra Chyłka.

Kluczową rolę w serialu zagrały także Magdalena Cielecka (obecnie gra w serialu Chyłka TVN), wcielająca się w postać Ewy Siedleckiej oraz Dorota Kolak, która zagrała przełożoną prokuratora Procha. 

Czytaj także: Trwają prace nad 4 sezonem Chyłki

Za scenariusz serialu odpowiedzialni byli Zygmunt Miłoszewski (seria thrillerów prawniczych o prokuratorze Szackim) oraz Wojciech Miłoszewski (książki post-apo, m.in. Inwazja). 

Prokurator – sezon 2? 

Serial Prokurator liczy obecnie 1 sezon, na który składa się 10 odcinków zamkniętych w jedną całość. Zrealizowany dla TVP serial otrzymał nagrodę Orzeł 2016 za najlepszy filmowy serial fabularny, jednak nie doczekał się kontynuacji w postaci 2 sezonu. 

Czytaj także: "Chyłka-Rewizja" na TVN. Kiedy zobaczymy 3 sezon Chyłki w telewizji? 

Wątpliwe jest, by powstać miała kolejna transza serialu Prokurator – od daty premiery minęło bowiem już 6 lat. 

Prokurator – wszystkie odcinki 

Pierwsza emisja serialu Prokurator odbyła się na początku września 2015 r. na antenie telewizji TVP 2. Obecnie wszystkie odcinki serialu zobaczyć można w Internecie – na platformie vod.tvp.pl oraz w serwisie streamingowym Netflix. 

Prokurator – podobne seriale 

Seriale o tematyce prawniczej są jednym z najchętniej realizowanych przez filmowców. Nic dziwnego, bowiem wielu widzów z ogromną ciekawością śledzi kryminalne sprawy na ekranach. 

Czytaj także: "Chyłka – Rewizja" od 6 października

Obecnie w telewizji zobaczyć można nowy serial prawniczy na podstawie prozy Remigiusza Mroza – serial Chyłka. W lutym premierę mieć będzie nowy sezon produkcji – Chyłka – Inwigilacja

Oprócz tego na player.pl zobaczyć można serial Prawo Agaty, który przez wiele lat realizowany był przez stację TVN i opowiadał o perypetiach adwokatki, Agaty Przybysz. Z kolei na Netflixie zobaczyć można amerykański serial Suits, który przedstawia losy adwokatów z jednej z najdroższych kancelarii adwokackich w kraju. 

Prokurator – książka

Prokurator powstał na podstawie oryginalnego scenariusza, co oznacza, że nie istnieje książka bezpośrednio powiązana z tym serialem. Zamiast tego zdecydowanie warto polecić powieści współtwórcy scenariusza – Zygmunta Miłoszewskiego. 

Uwikłanie jest pierwszym tomem trylogii prawniczej, który opowiada o zmaganiach prokuratora Teodora Szackiego. Książkę kupić można poniżej: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Recenzje miesiąca
Kudłata
Hwang Sun-mi
Kudłata
Hania Baletnica
Jolanta Symonowicz, Lila Symonowicz
Hania Baletnica
Już, już!
Katarzyna Wasilkowska
Już, już!
Zaginiona apteka
Sarah Penner
Zaginiona apteka
Skręcona historia
Jakub Ostromęcki
Skręcona historia
Kartoteka Pitera P.
Jacek Wiśnicki
Kartoteka Pitera P.
Lwowska kołysanka. Dwa miasta
Monika Kowalska (I)
Lwowska kołysanka. Dwa miasta
Maja Orety i skarb Szkocji
Eliza Sarnacka-Mahoney
Maja Orety i skarb Szkocji
Na zawsze
Karolina Winiarska
Na zawsze
Kuba na tropie
Kuba i Filip Majewscy
Kuba na tropie
Pokaż wszystkie recenzje