Inwazja

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2017-06-07

Literacka fantazja czy niepokojąca wizja przyszłości? Sensacyjny debiut powieściowy Wojtka Miłoszewskiego! Współczesna Polska, w której żyją: Roman, były żołnierz wojsk specjalnych i uczestnik wielu zagranicznych misji, Danuta – kobieta kochająca luksus, ciężko pracująca i całkowicie uzależniona od ojca tyrana oraz Michał, bezrobotny historyk z żoną i dwójką dzieci. Tych bohaterów nic nie łączy do momentu, kiedy ich życie nie ulega drastycznej zmianie – kraj, w którym żyją, znajdzie się w stanie wojny. Jak doszło do inwazji? Dlaczego Putin zaatakował Polskę? Gdzie są nasi sojusznicy? Tych odpowiedzi udziela Wojtek Miłoszewski w swojej debiutanckiej powieści. Autor, wykorzystując swoje doświadczenie scenarzysty, znakomicie łączy elementy sensacyjne, militarne, romansowe i futurologiczne. Inwazja niepokoi, czasem zmusza do śmiechu przez łzy, budzi lęk i bez wątpienia zachęca do myślenia. Doskonałe dialogi i wartka akcja sprawiają, że Wojtek Miłoszewski to nowa gwiazda literatury sensacyjnej! Już teraz wiemy, że Inwazja to dopiero początek i że ciąg dalszy nastąpi…

Kup książkę Inwazja

Opinie o książce - Inwazja

Avatar użytkownika - patrycjadyrda
patrycjadyrda
Przeczytane:2019-03-27, Ocena: 2, Przeczytałam,

Cóż ta książka, to zdecydowanie nie moja bajka. Zaczyna się ciekawie, ale dalej coraz gorzej. Mnóstwo przekleństw, zbędnych szczegółów sprzętu wojskowego, zakończenie też nie zachęca do sięgnięcia po dalszy ciąg. Strasznie zmarnowany potencjał tematu inwazji Rosji na Polskę, stosunków międzynarodowych i polityki krajowej (miejscami nawet się uśmiałam). Książkę ratuje ciekawy zarys postaci, wrzuconych w wir wojny. Jedno jest pewne, po tej lekturze inaczej patrzę na Katowice, gdy przemierzam ulice miasta.

Avatar użytkownika - myrtij
myrtij
Przeczytane:2017-06-15, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Czujecie się bezpiecznie w naszym kraju? Zastanawialiście kiedyś, jakbyście się czuli, gdyby przyszło Wam żyć podczas ostatniej wojny?Albo jak wyglądałaby wojna w dzisiejszych czasach w Waszych miastach? Wystarczyła iskra, by od zawsze napięte stosunki między Polską a Rosją zmieniły się w inwazję na nasz kraj. Każdy próbował odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Michał próbował wraz z rodziną przedostać się z Katowic do centrum Polski. Danuta pomagała ojcu w jego coraz bardziej podejrzanych interesach. Roman starał się być jak najlepszym dowódcą dla swoich żołnierzy. Tymczasem wróg nieustannie napierał na Polskę... Wojtek Miłoszewski (tak, tak, brat Zygmunta) przedstawił niepokojącą wizję Polski, Europy i reszty świata. Obnażył słabości polskiej polityki, bezlitośnie i odważnie kpiąc z ludzi, którzy aktualnie nami rządzą. Choć wyolbrzymiał wady, udało mu się uchwycić cechy charakterystyczne naszego narodu, tę dumę podszytą kompleksami, która sprawia, że chcemy uchodzić za lepszych od innych nacji. Świat przedstawiony w książce wydawał się niezwykle realny, a przedstawiony scenariusz bardzo prawdopodobny i jestem skłonna uwierzyć, że historia mogłaby się potoczyć w ten sposób. W wojennej powieści, wśród ludności przerażonej atakiem, głodem i brakiem zasięgu w telefonie, nie mogło zabraknąć prawdziwego bohatera, dającego nadzieję na pokonanie wroga. Porucznik Roman Gurski zdawał się mieć wprost niewiarygodne szczęście, mimo niesprzyjających warunków i wielu niebezpieczeństw, niczym heros ze wszystkich potyczek wychodził niepokonany. Jak czterej pancerni (i pies) potrafił wyjątkowym sprytem i szczyptą szczęścia zadać nieprzyjacielowi poważne straty. Michał był nauczycielem, teraz szukał pracy i zastanawiał się, jak utrzyma rodzinę, za co zapłaci kolejną ratę kredytu za mieszkanie. Problemy codziennego życia nagle przestały mieć znaczenie, gdy nalot na Katowice zniszczył część miasta. Od tej pory zmieniła się perspektywa, z jaką patrzył na świat, zaczęły się liczyć podstawowe potrzeby: zjeść, przespać się, przeżyć. Odkrywał, że nowa rzeczywistość zmienia jego charakter, że to, co kiedyś nie przeszłoby mu przez myśl, stało się nową potrzebą. Ludzie dobrzy odkrywali swoje ciemne strony. Ludzie źli stawali się jeszcze gorsi. Niektórzy chcieli po prostu przeżyć, inni wzbogacić się na tym podstawowym pragnieniu. Czy koniec wojny przyniesie z powrotem stary porządek, czy może zmiany, które zaszły w społeczeństwie, są już nieodwracalne? Mimo tej katastroficznej wizji, autorowi udało się zachować lekkie pióro i oprócz wstrząsających wydarzeń, wprowadził trochę humoru i stworzył niezwykle interesującą historię obnażającą najlepsze i najgorsze cechy ludzkich charakterów. Wojtek Miłoszewski lepiej niż brat trafił w mój literacki gust, zaskoczył mnie tym, jak potoczyła się ta historia, miałam nadzieję na inne rozwiązanie, choć przyznaję, że wizja autora okazała się bardziej spójna. ,,Inwazja" powinna być przestrogą, przypomnieniem, że pokój nie jest nam dany raz na zawsze, a poczucie bezpieczeństwa być może jest tylko iluzją.
Avatar użytkownika - Priam
Priam
Przeczytane:2019-03-19, Ocena: 6, Przeczytałem, 12 książek 2019,

Jedna z lepszych książek miałem okazję przeczytać. Długo sie za nią zabierałem, ale jak się okazało moje obawy były bezpodstawne. Autor pisze w taki sposób, że czytelnik wraca po więcej. Samo przeniesienie do roku 2017 jest niczym przeniesienie do alternatywnej rzeczywistości, która potencjalnie mogłaby mieć miejsce. Zarówno wtedy jak i dzisiaj Europa jest jedna wielką niewiadomą. Dlatego przedstawione historie sa tak realne i tak mocno oddziaływują na naszą świadomość.

Wileu z nas zna osobę, która może służyć Polsce jak np. marynarz, policjant, żołnierz, a więc można odnaleźć w nurkującym komandosie, cechy znane u innych osób. A w życiu mijamy osoby, które walczą z codziennością i próbują wiązać koniec z końcem, niczym jeden z bohaterów - ojciec rodziny z problemem kredytu hipotecznego. Wielokrotnie faszerowani jesteśmy informacjami o idealnym życiu celebrytów, gwiazd, czy biznesmenów. Zapominamy przy tym, że za sukcesami mogą kryć się rodzinne tragedie jak u bezkompromisowej bizneswoman z "Inwazji".

Wszystko to w zgrabnym połączeniu dało ksiażkę, po którą warto sięgać.Niepewność, starch, miłość, walka o przetrwanie powodują, że zwyczajni ludzie stają sie bohaterami na miarę swoich czasów. Bohaterami codziennego życia oraz pogrążonego w wojenie kraju.

Avatar użytkownika - ewia101
ewia101