Sentinelle, francuskie kino akcji na Netflix – zemsta jest słodka

Data: 2021-03-05 12:24:02 Autor: adudek

 Francuskie kino akcji, z nutą dramatu i thrillera z Olgą Kurylenko o tytule Sentinelle to nowa propozycja od platformy Netflix. Mocne kino w mrocznym stylu. 

Obrazek w treści

Netflix nie zwalnia i zgodnie z założeniem na rok 2021 udostępnia na swej platformie kolejne produkcje fabularne. Tym razem produkcja z Francji. Co wiemy o filmie Sentinelle?

Sentinelle – opis filmu

Najnowszy filmy projekt od platformy Netflix to typowe kino akcji, w którym jednak znalazło się miejsce na nutę przygody, szczyptę thrillera doprawione dramatem.

Bohaterką filmu jest młoda żołnierka, która wraca do domu z wyczerpującej, traumatycznej misji, mając nadzieję, że w domu nabierze sił i odzyska równowagę psychiczną.

Czytaj również: Pacific Rim: The Black – serial anime w pierwszym sezonie już na Netflix

Gdy jej siostra zostaje pobita i zgwałcona przez syna wpływowego biznesmena, kobieta nie zamierza biernie się temu przyglądać. Specjalnie szkolona zamierza wykorzystać swoje umiejętności by dokonać zemsty na oprawcy. 

Sentinelle – obsada

Film Sentinelle to produkcja francuska, w której oprócz aktorów z tego właśnie kraju zobaczymy Olgą Kurylenko, ukraińską modelkę i aktorkę, mającą na swoim koncie role w filmach: Niepamięć, Hitman, Pokój tajemnic, Mara czy 007 Quantum of Solace (do obejrzenia na HBO GO).

Towarzyszą jej: Andrey Gorlenko, Marilyn Lima (Syrena z Paryża, Bang Gang), Michael Nabokoff, Martin Swabey, Carole Weyers, Andrey Gorlenko i inni. 

Czytaj również: Sentinelle - opis gry

Reżyserem i autorem scenariusza jest Julien Leclercq, mający na swoim koncie  filmy: Szajka, Szturm czy Przemiana

Sentinelle – gdzie obejrzeć?

Film Sentinelle jest następną oryginalną produkcją od Netflix. Film trafił na wspomnianą platformę streamingową dziś, 5 marca 2021 w godzinach porannych. 

Sentinelle – opinie

Nowa propozycja od platformy VOD jaką jest Netflix, jest filmem, który może podobać się widzom lubiącym akcję i elementy thrillera. Te związane są z zemstą, jaka jest dominującym aspektem tejże produkcji.

Czytaj również: Netflix prezentuje Moxie – buntownicza nastolatka przeciwko niesprawiedliwości 

Jest to także film przeznaczony dla doroślejszych widzów, gdyż znajdziemy w nich przemoc, narkotyki i śmierć. 

Sentinelle – książki

Film Sentinelle jest dziełem powstałym na samodzielnym, własnym scenariuszu. Oznacza to, że nie jest filmem opartym czy bazującym na książkowym scenariuszu. W zamian polecamy lekturę książki Miasteczko morderców autorstwa Aleka Rogoziński.

Książkę „ Miasteczko morderców” można kupić taniej poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.