Bestsellery Empiku 2023 już dziś wieczorem

Data: 2024-02-13 13:27:47 | Ten artykuł przeczytasz w 7 min. Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

Przed nami finał „Bestsellerów Empiku 2023”, podczas którego popularna sieć księgarska przyzna nagrody dla twórczyń i twórców najlepiej sprzedających się powieści, filmów, gier czy albumów muzycznych. Kto ma szanse na wygraną? 

Bestsellery Empiku Gala 2023fot. Mieszko Piętka, Jacek Kurnikowski, Piotr Podlewski/AKPA/BEZPŁATNE MATERIAŁY PRASOWE 

Od kilku tygodni znani są nominowani do tegorocznej odsłony Bestsellerów Empiku, a we wtorkowy wieczór w Warszawie odbędzie się uroczysta gala związana z wyłonieniem laureatek i laureatów. Kto nominowany został w kategoriach literackich? Kiedy i gdzie zobaczyć emisję gali? 

Bestsellery Empiku 2023 – nominowani w literaturze

Organizatorzy tegorocznej imprezy zdążyli zapowiedzieć parę zmian, które dotyczą także i nagród przyznawanych w kategoriach związanych z literaturą. Przede wszystkim – powróciła kategoria literatura faktu, gdzie nominowani zostali Joanna Kuciel-Frydryszak za publikację Chłopki. Opowieść o naszych babkach, Jennette McCurdy za książkę Cieszę się, że moja mama umarła,  Jacek Bartosiak za Najlepsze miejsce na świecie, Aleksander Kaczorowski za wywiad-rzekę z prezydentem Aleksandrem Kwaśniewskim oraz książę Harry za Ten drugi

W tym roku połączone zostały kategorie literatura obyczajowa i young adult, a na zestawieniu nominowanych do Bestsellerów Empiku zobaczyć można głównie polską prozę młodzieżową: Co wyszeptał nam deszcz, Different z serii Students, For sure not you z cyklu Westwood Academy, My Belved Monster oraz Królewna z Rodziny Monet Weroniki Anny Marczak. 

W ramach kategorii literatura piękna nominacje otrzymali: 

Nominację w tegorocznych Bestsellerach Empiku otrzymał również Remigiusz Mróz – tym razem za powieść Widmo Brockenu, czyli 8. tom świeżo zekranizowanego cyklu o Wiktorze Forście. Mróz trafił na listę nominowanych w kategorii kryminał i thriller, a towarzyszą mu Harlan Coben z książką Za wszelką cenę, B.A. Paris za powieść Uwięziona oraz podwójnie nominowana Camilla Lackberg za powieści Kukułcze jajo i Kult (przy tym tytule wraz z Henrikiem Fexeusem). 

Z kolei w kategorii literatury dziecięcej szansę na zdobycie statuetki otrzymali Urszula Młodnicka i Agnieszka Waligóra za Bądź sobą, Pinku, Adam Mirek i Kasia Cerazy za Bebechy, czyli ciało człowieka pod lupą, Róża Hajkuś i Paweł Gierliński za książkę Budowa Twojego ciała, Andrzej Maleszka za 13 tom z serii Magiczne drzewo – powieść Zaginiona para, a także Justyna Bednarek i Daniel de Latour za kolejną część serii o Niesamowitych SkarpetkachSekretna historia ludz… skarpetek, tom 2

Bestsellery Empiku 2023 – gdzie oglądać? Kiedy? 

Bestsellery Empiku 2023 będą emitowane zarówno w sieci, jak i w telewizji. Od godziny 19:15 transmisja zza kulis gali będzie na YouTubie oraz profilu na Facebooku księgarni Empik. Z kolei od godziny 20:15 gala transmitowana będzie na antenie TVN. 

W trakcie gali zobaczyć będzie można znanych artystów, którzy zaprezentują się na scenie. Wśród nich znajdą się m.in. Daria Zawiałow, Kortez, Brodka, Nosowska i Kwiat Jabłoni. 

Przeczytaj także:


Jak udało się nam ustalić, w tym roku statuetki w kategorii literatura przyznane zostaną przez pisarski duet: Katarzynę Bondę i Szczepana Twardocha. Wiadomo także, że do Polski przyjechała nominowana w kategorii kryminał i thriller B.A. Paris, która już z samego rana zameldowała się w kawiarence Dzień dobry TVN, gdzie rozdawała autografy.

Tagi: literatura, bestsellery empiku,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Chłopki. Opowieść o naszych babkach
Joanna Kuciel-Frydryszak10
Okładka książki - Chłopki. Opowieść o naszych babkach

Autorka Służących do wszystkiego wraca do tematu wiejskich kobiet, ale tym razem to opowieść zza drugiej strony drzwi chłopskiej chałupy. Podczas, gdy...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Paderborn
Remigiusz Mróz
Paderborn
Fałszywa królowa
Mateusz Fogt
Fałszywa królowa
Jesteś jak kwiat
Beata Bartczak
Jesteś jak kwiat
Kolekcjoner
Daniel Silva
Kolekcjoner
Miłość szyta na miarę
Paulina Wiśniewska
Miłość szyta na miarę
Między nami jest Śmierć
Patryk Żelazny
Między nami jest Śmierć
Zagraj ze mną miłość
Robert D. Fijałkowski ;
Zagraj ze mną miłość
Forget Me Not
Julie Soto
Forget Me Not
Ktoś tak blisko
Wojciech Wolnicki (W. & W. Gregory)
Ktoś tak blisko
Róża Napoleona
Jacobine van den Hoek
Róża Napoleona
Pokaż wszystkie recenzje