My Beloved Monster

Norwood w Karolinie Północnej uchodziło za najspokojniejsze miejsce na świecie. Mieszkańcy znali się doskonale ― byli świadomi radości i smutków swoich sąsiadów, spędzali razem czas, przyjaźnili się ze sobą. W Norwood nigdy nie dzieje się nic złego ― powtarzano. Dorośli wypowiadali te słowa z łagodnym spokojem, młodzież z pewną irytacją. Przy całej swojej sielankowości bowiem ich miasteczko było po prostu nudne.

Aż do dnia, w którym Chadwick Myers postanowił ten spokój zburzyć i wymierzył broń w swoich najlepszych przyjaciół. Nieobecność w szkole jego dziewczyny Holly Wilson uczyniła ją w oczach wszystkich współwinną okrutnej zbrodni, w wyniku której miasteczko Norwood znalazło się nagle na pierwszych stronach gazet w całej Ameryce.

Co się kryło za straszliwym czynem ukochanego Holly?

Czy Chadwick Myers naprawdę był takim potworem, za jakiego mają go mieszkańcy Norwood?

Czy dziewczynie uda się dotrzeć do prawdy?

Informacje dodatkowe o My Beloved Monster:

My Beloved Monster - opinie o książce

Avatar użytkownika - AprilGirl1996
AprilGirl1996
Przeczytane:2023-11-29, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,

Mało jest książek, które łamią mi serce. Ta jest jedną z nich. Chociaż od początku wiadome jest, że ta miłość skazana jest na porażkę, wiemy, że Chad nie żyję to przez całą historię w głowie słyszę tylko dlaczego i co gdyby? Jak bardzo chciałabym, żeby historia skończyła się inaczej, żeby pojawił się wątek fantastyczny - Holly cofnęła się wczasie i zapobiegła tej wielkiej tragedii, ale właśnie takie jest życie.. okrutne, nieodwracalne, a konsekwencje działań jednej osoby wpływają na tak wiele istnień. Autorka stworzyła emocje tak realne, że nie dało się ich nie czuć, a postać Chada jest na tyle urocza, że nie dało się w nim nie zauroczyć. Łatwo można też utożsamić się z główną bohaterką, zrozumieć jej uczucia, jej motywacje, razem z nią przeżywac chwilę zwątpienia, gniewu, żalu.. Jedno jest pewne - ta historia zostanie ze mną na dłużej.

W tym roku przeczytałam wiele dobrych książek, ale tylko jedna tak bardzo zapadła mi w pamięć. Tylko jedna wywołała we mnie tyle uczuć, które nie opuszczały mnie przez kolejny tydzień. Stale myślalam o tym co wydarzyło się na jej kartach. Autorka stworzyła historię która dosłownie mnie zabiła. Jestem pewna,że nic równie dobrego już w tym roku nie przeczytam bo poprzeczna jest bardzo wysoko.

Autorka opisując uczucie głównej bohaterki do swojego nie żyjącego chłopaka wykonała coś czego nie umiem opisać. Napisała w sposób który uderza w nasze serce. Czuje tą miłość i boli mnie jej strata. Płakałam tak wiele razy, że nie wiedziałam kiedy przestaje a kiedy znowu zaczynam.

Zakończenie sprawy przez bohaterkę niszczy we mnie wszystko. Gdy ukazuje się obraz co tak naprawdę się wydarzyło to nie jestem w stanie tego pojąć. Nigdy bym nawet nie podejrzewała, że tak to się wszystko potoczy.

Mam nadzieję,że ta książka zostanie zekranizowana i jako pierwsza kupię bilet.

Avatar użytkownika - Anawinkar
Przeczytane:2023-08-28, Ocena: 6, Przeczytałam, Książki 2023,
Flaw(less). Opowiedz mi naszą historię
Marta Łabęcka0
Okładka ksiązki - Flaw(less). Opowiedz mi naszą historię

Dwoje licealistów z małego miasteczka nieopodal Londynu: Josephine, wzorowa dziewczyna z tak zwanego dobrego domu, oraz Chase, chłopak, o którym można...

All Of Your Flaws. Przypomnij mi naszą przeszłość
Marta Łabecka0
Okładka ksiązki - All Of Your Flaws. Przypomnij mi naszą przeszłość

Masz ochotę na przejmujący, wciągający romans? A może lubisz obyczajowe powieści z nutą rodzinnych perypetii, w łagodnym, melancholijnym klimacie? W obu...