Magiczne Drzewo. Zaginiona para

Tom 13 cyklu Magiczne drzewo

Powieść z bestsellerowego cyklu Magiczne Drzewo

Kuki, Gabi i Blubek chcą ocalić swoją szkołę, która ma być zburzona. Znajdują magiczny przedmiot. Jednak by użyć jego mocy, muszą zdobyć zaginioną część. Walczą z olbrzymim Łowcą i oszustami sprzedającymi znikające zabawki. Uciekają z dziwnej wyspy i tworzą niesamowity statek. Lecz gdy czar zmienia ich w kamienie, uratować ich może tylko mówiący pies...

Opowieści Magicznego Drzewa są podstawą znanego na świecie cyklu filmowego, nagrodzonego Emmy - telewizyjnym Oscarem - za wyobraźnię, mądrość i humor.

Andrzej Maleszka, reżyser filmowy, autor powieści i scenariuszy. Jest zdobywcą wielu nagród na międzynarodowych festiwalach. Jego filmy i powieści są pełne fantastycznych przygód. A jednocześnie opowiadają o ważnych sprawach.

Informacje dodatkowe o Magiczne Drzewo. Zaginiona para:

Magiczne Drzewo. Zaginiona para - opinie o książce

Avatar użytkownika - anatomiaemocji
anatomiaemocji
Przeczytane:2024-03-07, Ocena: 5, Przeczytałam,

Magiczne drzewo, to seria przygód paczki przyjaciół, którzy razem wykonują tajemniczą misję. Na podstawie ich przygód powstał cykl filmowy nagrodzony za wyobraźnię, mądrość i humor.

Zaginiona para to 13 część serii. Tym razem bohaterowie ratują swoją szkołę, która ma zniknąć z powierzchni ziemi. Taka polityka. Buldożery już stoją i czekają na rozkaz do wyburzenia. Dzieciaki mają niewiele czasu, aby naprawić sytuację. Odnajdują magicznego, niebieskiego buta, który spełnia życzenia. Jednak czar znika po 30 minutach. Ponownie, tego samego zaklęcia mogą użyć dopiero następnego dnia. Muszą więc kombinować. Jak zdobyć pieniądze na wykupienie szkoły? Nie jest to łatwe zadanie.
A wręcz bardzo trudne. Muszą się nieźle nagimnastykować.
Wpadną w cały szereg dziwnych sytuacji. Czasem są one groźniejsze, niż można by przypuszczać. Czy zdążą na czas?

Ta niesamowita historia pełna wrażeń, galopującej akcji, niekiedy niebezpieczna, ale z humorem, pokazuje młodym dzieciakom, jak ważna jest praca zespołowa. Tu nic nie jest dziełem przypadku. Ich umysły muszą pracować na najwyższych obrotach. Lekko nie będzie.

Córka wiele razy wstrzymywała oddech i kibicowała przyjaciołom, aby udało im się wyjść z opresji bez szwanku. Często podpowiadała im również, co mogliby zrobić w danej sytuacji. Przeżywała każde jedno zdarzenie, jakby tam była. Akcja trzyma w napięciu od pierwszej, do ostatniej strony.
Nic tylko czytać 😉

Avatar użytkownika - marta_czyta
marta_czyta
Przeczytane:2024-01-03, Ocena: 6, Przeczytałem,

Czy Wasze dzieciaki mają książki / serie, do których pałają szczególnym sentymentem ?

Mój 10 letni książkoholik oczywiście za mamusią, pokochał Harrego Pottera. Ale ma wielkie serducho i to nie jest jego jedyna ukochana seria. Nie wiem jak Wy, ale my jesteśmy stałymi bywalcami w Bibliotece Publicznej i od niej zaczęła się przygoda syna z serią “Magiczne drzewo”. Z początku nie przywiązywałam do tego uwagi, cieszyłam się po prostu, że czyta. Ale w końcu zaciekawiło mnie ile to ma tomów, że wciąż kolejne pojawiają się na naszych półkach. I co w niej jest takiego, że on te tomy wręcz połyka.

Tej miłości mu nie ograniczam i staram się dbać żeby miał możliwość przeczytania kolejnych części. Teraz poznał już 13 tom dzięki uprzejmości Wydawnictwa Znak. Kolejny tom niesamowitych przygód jakich doświadczają  Kuki, Gabi i Blubek. Pięknie wydana seria w twardych oprawach, ilustrowana i mająca w sobie przeogromną dawkę porywających wydarzeń. Nie dziwię się, że syn jest od niej wręcz uzależniony.

Co czeka bohaterów tym razem ? Wyzwanie oczywiście.

Chodzą do jednej szkoły, ale wisi nad nimi ryzyko, że ich drogi się rozejdą. Niby dlaczego ? Ich szkoła ma zostać zburzona. Aby ją ocalić, potrzebują - bagatela - 20 mln dolarów. Skąd to wziąć ? Okazuje się, że można , jest nadzieja… Ale aby dosłownie , wyczarować taką kwotę, muszą odnaleźć … magiczny but. A dokładnie drugi, brakujący do pary, magiczny but.

O pomoc proszą przyjaciela, którego była okazja poznać w poprzednich tomach - Korto - mechaniczny skorpion, który…został zdeptany, więc szansę na ratunek z jego strony są niewielkie. Wręcz żadne. Jednak przyjaciel pojawia się. Początkowo w postaci hologramu, następne wskazówki podaje dzieciakom już w snach.

Szaleństwo, magia, walka z czasem. Moc przyjaźni, lojalności, zaufania.

Książka trzyma w napięciu, czuć że czas ich goni, że walczą o tę szkołę i możliwość pozostania w jednej placówce, razem. Czy im się uda ? Czy odnajdą ten drugi but ?

Przekonajcie się !

Cykl jest niezwykle popularny. Na jego podstawie powstał serial telewizyjny emitowany co prawda już lata temu. Można obejrzeć też  pełnometrażowy film nakręcony w 2009 roku.

Autor, Andrzej Maleszka, jak widać, konsekwentnie tworzy kolejne tomy i niezmiennie cieszą one dużą grupę fanów tej historii. W tym nas 😀

Polecamy gorąco ten tom. Można każdy czytać niezależnie. I zdecydowanie warto poznać zarówno bohaterów jak i przeżyć wraz z nimi magiczne przygody.

Dziękujemy za egzemplarz do recenzji

Kuki, Blubek i Gabi są przyjaciółmi, którzy mają wiele przygód. Tym razem przed tą trójką nie lada wyzwanie. Ich szkoła ma zostać zburzona, a oni nie chcą do tego dopuścić. Aby udało się ją uratować, odnajdują pewien magiczny przedmiot, jednak brakuje w nim pewnego elementu, bez którego nie można użyć jego mocy. Kuki, Gabi i Blubek wyruszają na poszukiwania, a łatwe to wcale nie będzie. Olbrzymi Łowca, dziwna wyspa, spadające z nieba banknoty, znikające zabawki – to tylko nieliczne przeszkody i przygody, jakie spotkają na swojej drodze. Czy im się uda? Czy ocalą szkołę? Jakie przygody przeżyją? Co spotka ich po drodze?

Jakiś czas temu miałam przyjemność recenzowania 12 tomu z serii i pisałam wtedy, że to nasze pierwsze spotkanie z serią. Od tego czasu się to zmieniło, nie tylko poznaliśmy tom 12, ale również sięgnęliśmy po wszystkie poprzednie tomu. Jednak chciałabym zaznaczyć, że nie trzeba ich znać, aby sięgnąć po tom 13. Każdy tom można czytać oddzielnie, a na samym początku mamy krótkie streszczenie co działo się wcześniej.

Jak podobała się historia w książce? Bardzo i to zarówno Amelii, jak i Ksaweremu. Moje dzieci stwierdziły, że była bardzo wciągająca, pełna magii, przygód, zaskakujących zwrotów akcji. To jedna z tych pozycji, z którymi po prostu nie da się nudzić, a przynajmniej dla nich.

Bohaterowie ciekawi, realistyczni (chociaż ich przygody już nie do końca), a co za tym idzie dziecko może się z nimi utożsamiać.

Książka piękne zdjęcia, kadry z filmu, które przyciągają wzrok i zachęcają do czytania. Dodatkowy plus za twardą i solidną okładkę.

„Magiczne drzewo. Zaginiona para” to książka, która bardzo podobała się moim dzieciom. Spędziły z nią udany czas i z wielką przyjemnością polecają.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

Avatar użytkownika - przyrodaz
przyrodaz
Przeczytane:2023-12-11, Ocena: 6, Przeczytałam,

To dopiero druga książka, którą przeczytałam z serii Magicznego drzewa, ale już wiem, że moim marzeniem jest przeczytać wszystkie części! Ile tu emocji i przygód to głowa mała. Autor miał najlepszy pomysł na świecie by napisać coś dla dzieci i jednocześnie dla każdego człowieka. Bohaterami są chłopcy i dziewczyna, więc każda płeć znajdzie tutaj coś dla siebie. Jak zawsze na początku mamy wprowadzenie do serii, opis drzewa i jak to się stało, że zostało podzielone na ogromną ilość kawałków z czego każdy jest niezwykle magiczny, lecz inne rzeczy z niego zrobione sprawiają, że mają zupełnie odmienne moce. Tym razem mamy ukazane jak pewni ludzie sprzedają najznakomitsze na świecie zabawki, które każde dziecko pragnie mieć. Mija jednak określony czas i sprzedający uciekają, a rzeczy które ludzie zakupili znikają. Później mamy przejście do czasu, gdzie główne postacie się uczą. Ktoś wykupił ziemię na której stoi szkoła, więc muszą szukać sobie innego miejsca do nauki. Nasi bohaterowie nie mogą się pogodzić z faktem, że zostaną rozdzieleni, dlatego radzą się magicznego przyjaciela. Tutaj domyśliłam się, że ta postać była już we wcześniejszych tomach, bo została przedstawiona pobieżnie z sugerowaniem, że znają go od dawna. Zsyłając na postacie dziwne sny, nakierowuje ich na magiczny but, który... jest tylko jeden. By całkowicie odzyskać szkołę potrzebują pary butów, ale jak je odnaleźć? Czy życzenia jakie wypowiedzą zawsze będą dobrze dobrane? A może komuś stanie się krzywda? Jak również postąpią, kiedy dojdzie do zagrożenia życia? Czy odnajdą brata buta?
Mega fantastyczna seria! Uwielbiam każdego z tych dzieciaków bez względu na to jaki ma iloraz inteligencji oraz pojemny żołądek. Tutaj non stop coś się dzieje. Podobało mi się to, że oni zawsze się siebie radzili, rzucali pomysłami i wybierali te, które będą najodpowiedniejsze do danej sytuacji. Zawsze się o siebie martwią, wspierają nawet w decyzjach, które były błędnie podjęte. Zwracają uwagę, by nie roztrząsać problemów które już się stały, tylko szukać na nie rozwiązań. Piękne pozytywne myślenie, idealne do rozwoju każdego umysłu. Do tego duży druk i ilustracje, które sprawiają, że traktujemy ich jak ludzi, nie osoby z książki. Ogromnie, naprawdę ogromnie ją polecam!

Cień smoka
Andrzej Maleszka0
Okładka ksiązki - Cień smoka

Nieostrożny czar wywołuje z głębin morskiego smoka wraz z armią groźnych stworów. By je pokonać, Kuki musi zdobyć figurkę z Magicznego Drzewa. Przedmiot...

Berło.
Andrzej Maleszka0
Okładka ksiązki - Berło.

Bohaterowie zdobywają berło, które daje władzę nad ludźmi i przedmiotami. Groźni przestępcy porywają berło, a z nim Idalię i Alika. Tworzą straszliwego...