Magiczne Drzewo. Zaginiona para

Tom 13 cyklu Magiczne drzewo

Czy Wasze dzieciaki mają książki / serie, do których pałają szczególnym sentymentem ?

Mój 10 letni książkoholik oczywiście za mamusią, pokochał Harrego Pottera. Ale ma wielkie serducho i to nie jest jego jedyna ukochana seria. Nie wiem jak Wy, ale my jesteśmy stałymi bywalcami w Bibliotece Publicznej i od niej zaczęła się przygoda syna z serią “Magiczne drzewo”. Z początku nie przywiązywałam do tego uwagi, cieszyłam się po prostu, że czyta. Ale w końcu zaciekawiło mnie ile to ma tomów, że wciąż kolejne pojawiają się na naszych półkach. I co w niej jest takiego, że on te tomy wręcz połyka.

Tej miłości mu nie ograniczam i staram się dbać żeby miał możliwość przeczytania kolejnych części. Teraz poznał już 13 tom dzięki uprzejmości Wydawnictwa Znak. Kolejny tom niesamowitych przygód jakich doświadczają  Kuki, Gabi i Blubek. Pięknie wydana seria w twardych oprawach, ilustrowana i mająca w sobie przeogromną dawkę porywających wydarzeń. Nie dziwię się, że syn jest od niej wręcz uzależniony.

Co czeka bohaterów tym razem ? Wyzwanie oczywiście.

Chodzą do jednej szkoły, ale wisi nad nimi ryzyko, że ich drogi się rozejdą. Niby dlaczego ? Ich szkoła ma zostać zburzona. Aby ją ocalić, potrzebują - bagatela - 20 mln dolarów. Skąd to wziąć ? Okazuje się, że można , jest nadzieja… Ale aby dosłownie , wyczarować taką kwotę, muszą odnaleźć … magiczny but. A dokładnie drugi, brakujący do pary, magiczny but.

O pomoc proszą przyjaciela, którego była okazja poznać w poprzednich tomach - Korto - mechaniczny skorpion, który…został zdeptany, więc szansę na ratunek z jego strony są niewielkie. Wręcz żadne. Jednak przyjaciel pojawia się. Początkowo w postaci hologramu, następne wskazówki podaje dzieciakom już w snach.

Szaleństwo, magia, walka z czasem. Moc przyjaźni, lojalności, zaufania.

Książka trzyma w napięciu, czuć że czas ich goni, że walczą o tę szkołę i możliwość pozostania w jednej placówce, razem. Czy im się uda ? Czy odnajdą ten drugi but ?

Przekonajcie się !

Cykl jest niezwykle popularny. Na jego podstawie powstał serial telewizyjny emitowany co prawda już lata temu. Można obejrzeć też  pełnometrażowy film nakręcony w 2009 roku.

Autor, Andrzej Maleszka, jak widać, konsekwentnie tworzy kolejne tomy i niezmiennie cieszą one dużą grupę fanów tej historii. W tym nas 😀

Polecamy gorąco ten tom. Można każdy czytać niezależnie. I zdecydowanie warto poznać zarówno bohaterów jak i przeżyć wraz z nimi magiczne przygody.

Dziękujemy za egzemplarz do recenzji

Informacje dodatkowe o Magiczne Drzewo. Zaginiona para:

Kup książkę Magiczne Drzewo. Zaginiona para

Olbrzym
Andrzej Maleszka0
Okładka ksiązki - Olbrzym

Kuki zostaje obdarzony nadludzką siłą, by pokonać olbrzyma o siedmiu wcieleniach. Wędrują z nim mądra Gabi, gracz komputerowy Blubek i gadający pies. Walczą...

Gra
Andrzej Maleszka0
Okładka ksiązki - Gra

Klon Kukiego powrócił i szuka tajemniczej kostki do gry. Wraz ze służącymi mu robotami włamuje się do Galerii Globo. O włamanie zostaje oskarżony...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;