reklama

Świat Ogromnych

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2015-10-05
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 978-83-240-3902-9
Liczba stron: 480
Język oryginału: Polski

Tom 7 cyklu Magiczne drzewo

Ocena: 5 (10 głosów)

Wyrusz z ekipą ratunkową do Świata Ogromnych. Nowe przygody czekają!

Alik i Idalia zostają przeniesieni do Świata Ogromnych. Muszą mieszkać w domu olbrzymów i chodzić do szkoły z pięciometrowymi dziećmi. Są jedynymi małymi istotami w świecie, gdzie wszystko jest ogromne, a każdy chce być jeszcze większy... By ich uratować, Kuki, Gabi i mówiący pies Budyń wyruszają do Świata Ogromnych. Muszą znaleźć i ułożyć tajemnicze puzzle, na których jest mapa z drogą do świata ludzi. Walczą z olbrzymimi stworami, potężnym Gigunem i pokusą, by sami zmienić się w Ogromnych…

Kup książkę Świat Ogromnych

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Świat Ogromnych

Avatar użytkownika - ksiazkomania
ksiazkomania
Przeczytane:2016-11-10, Ocena: 5, Przeczytałam, x52 książki 2016,

Zaczarowane puzzle.

Świat fantasy. Świat nieograniczonej wyobraźni. Świat pełen przygód. Świat bez granic. Tak najlepiej można opisać historie stworzone przez Andrzeja Maleszkę. Jego książki z serii ,,Magiczne Drzewo" są bardzo popularne wśród młodzieży, tej młodszej i tej nieco starszej. Pełne przygody, humoru i zabawy historie młodych bohaterów to prawdziwa rozrywka dla niejednego czytelnika. ,,Świat Ogromnych" to kolejna książka, w której przeżyjemy magiczną przygodę.

,,Patrzyli ponuro w ciemność. Parking otaczały gigantyczne drzewa. Na niebie fruwały wielkie czarne nietoperze. Poczuli się bardzo mali w tym ogromnym świecie."

Tym razem młodzi bohaterowie przenoszą się do świata ogromnych za sprawą magicznych puzzli. Muszą zmierzyć się z masą niebezpieczeństw, stawić czoło niejednemu olbrzymowi i odnaleźć zaginionego syna nauczycielki. I najważniejsze... muszą odnaleźć puzzle, które przeniosą ich z powrotem do domu.

Seria ,,Magiczne Drzewo" to bardzo ciekawe i mądre książki dla młodych ludzi. Andrzej Maleszka tworzy coraz to fantastyczniejsze przygody sprawiając, że z każdym tomem grono jego fanów się poszerza. Tym razem autor zabiera nas do świata olbrzymów, gdzie koty są wielkości lwów, bociany wyglądają jak żyrafy, a ludzie mają wysokość kilku pięter wieżowca. W tym świecie mali bohaterowie przeżywają dużo przygód, jedne zabawne, inne przerażające. Aż się włos jeży na głowie, gdy czytamy o olbrzymich ludziach, ogromnych zwierzętach, przed którymi muszą uciekać bohaterowie.

,,Świat Ogromnych" to zabawna, mądra i pouczająca książka. Dzięki takim książkom kształtują się umysły młodych ludzi. Autor bardzo starannie dobiera słownictwo. Styl jest przejrzysty, przez co książkę czyta się jednym tchem. Oprawa graficzna zasługuje na pochwałę. Przerywniki w postaci bardzo ładnych zdjęć, które idealnie wpasowują się w daną akcję to bardzo fajny pomysł. Dzięki takim ,,stoperom" czytanie staje się bardziej atrakcyjne i przyjemniejsze dla młodych czytelników. Choć wyobraźnia czytelnika nie zna granic, to dzięki ilustracjom zamieszczonym w książce nie mamy problemu z wyobrażeniem sobie bohaterów. Andrzej Maleszka zadbał, by czytelnik nie nudził się choćby przez chwilę. Akcja goni akcję, a jej niespodziewane zwroty prowadzą do całej gamy emocji. Czujemy się jak na przejażdżce prawdziwym rollercoasterem złożonym z emocji, obaw, śmiechu i adrenaliny.

,,Mamy zawsze kochają dzieci, nawet gdy są trochę nietypowe."

Główni bohaterowie to bardzo bystrzy, mądrzy młodzi ludzie. W ich wykreowanie autor włoży całe serce, co widać na każdej stronie. Mimo młodego wieku dostrzegamy u nich odwagę i chęć do pokonywania różnych przeszkód, a także chęć na nowe przygody. Oni nie znają granic i mimo poważnych misji umieją się dobrze bawić. Bohaterowie drugoplanowi to również barwne postacie. Autor zadbał o czarne charaktery, czyli złych i podłych rówieśników naszych bohaterów. Wiadomo, że w naszej rzeczywistości znajdą się dokuczliwe dzieciaki. Tak samo i w ,,Świecie Ogromnych" ich nie zabranie.

Każdą powieść z serii ,,Magiczne Drzewo" można czytać oddzielnie, nie znając wcześniejszych części. To bardzo fajne rozwiązanie. Dlatego po ,,Świat Olbrzymich" można sięgać bez obawy, że nie przeczytaliśmy wcześniejszych pozycji. Bohaterowie w każdej części się powtarzają, fabuła w pewnym stopniu nawiązuje do poprzednich części, ale książka jest tak skonstruowana, że nie czujemy, aby nam coś umknęło.

Książę polecamy wszystkim młodym czytelnikom. To lektura idealna dla rozwijających się umysłów. Takich pozycji na rynku literatury powinno być więcej. Dzięki nim młodzi czytelnicy mają okazję poznać powieści fantasy połączone z przygodą, a wiadomo, że to młodzi ludzie kochają najbardziej. Do tego książka uczy i pokazuje ważne wartości. Idealna dla młodych czytelników. Polecamy!

Link do opinii
Ostatnia część tej niezwykłej serii obfituje, oczywiście, w wartkie zwroty akcji, godne gry komputerowej, przygoda goni tu przygodę co sekundę potykamy się tu o nowa tajemnicę. Niestety, czy to z powodu rutyny, czy braku nowych pomysłów, autor zaczął się powtarzać. Niektóre opisane w książce wydarzenia już kiedyś się odbyły, lub były do tamtych łudząco podobne, a niektóre rozwiązania wydawały się tak proste, że aż nie do uwierzenia. Niemniej ostatnia część jest integralną składową całej serii, warto ją przeczytać, by spędzić miło kilka wieczornych godzin. Nowy bohater pojawiający się w serii ani na plus, ani na minus, zbyt powierzchownie przedstawiony. Być może w dalszych częściach dowiemy się o nim czegoś więcej.
Link do opinii
Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2015-11-17, Ocena: 4, Przeczytałem, Mam,
MAGICZNE PUZZLE Andrzej Maleszka, twórca kultowych już filmów i seriali, na których wychowało się już kilka pokoleń widzów, powraca na rynek z kolejnym tomem przygód bohaterów chyba jego najbardziej znanego dzieła, ,,Magicznego drzewa", oferując młodym czytelnikom wszystko to, co w cyklu najlepsze. Znów miało być zwyczajnie. I znów nie wyszło. Kuki i reszta bohaterów trafiają do Świata Ogromnych, z którego uciec da się tylko w jeden sposób: odnajdując puzzle, które otworzą im drogę z powrotem do ich świata. A cała przygoda zaczęła się tak normalnie: Ida miała zacząć swoją naukę w szkole, na co nie miała w ogóle ochoty. By ustrzec się od kłopotów pozbawiła się nawet na pewien czas zdolności magicznych, ale na niewiele się to zdało. Pierwsza lekcja okazała się prawdziwą katastrofą, kłótnia z nauczycielką zaś doprowadziła do odkrycia faktu, iż przed laty jej synek dosłownie zniknął. Czyżby magia? Bohaterowie zaczynają śledztwo i szybko ich sytuacja staje się niebezpieczna... To już siódmy tom ,,Magicznego drzewa", ale Maleszka najwyraźniej nie traci ani pomysłowości ani tym bardziej zapału do pisania. Autor, który przyniósł nam kultowe już seriale, jak ,,Maszyna zmian" czy ,,Sto minut wakacji", który za jeden z odcinków ,,Magicznego drzewa" zdobył" nagrodę Emmy, najważniejsze wyróżnienie telewizyjne świata, znakomicie spełnia się w powieściowy medium. Pisząc prosto, lekko i ciekawie, zabiera młodszych czytelników w podróż do magicznego świata i magicznych wydarzeń, oferując niezwykłość wsączającą się w naszą codzienność. Niezwykłość, która przy odrobinie wyobraźni może stać się choć odrobinę udziałem każdego z czytających. Przyjemna, tym razem dla oka, jest też strona graficzna. Maleszka przyłożył starań by zdjęcia i komputerowe efekty przypominały to, co widzowie mogli zobaczyć na ekranach telewizyjnych i kinowych. I by oddawały także pełnię jego niesamowitej wyobraźni, która stanowi wielką siłę całego jego dorobku. Świetne wydanie dopełnia całości, oferując dobrej jakości kredowy papier i znakomitą jakość zdjęć, wszystko to zaś zamykając w twardej oprawie. Podsumowując: najnowszy tom ,,Magicznego drzewa" to kawał świetnej i mądrej, bo przy okazji niezwykłych przygód uczącej poprzez zabawę, lektury dla dzieci. Wart poznania niezależnie od znajomości ekranowego pierwowzoru i niezależnie także od poprzednich tomów - ,,Świat Ogromnych" to w końcu książka samodzielna. Dlatego polecam, a wydawnictwu Znak Emotikon składam serdeczne podziękowania za udostępnienie mi egzemplarza do recenzji. Recenzja opublikowana także na moim blogu http://ksiazkarnia.blog.pl/2015/11/17/magiczne-drzewo-swiat-ogromnych-andrzej-maleszka/
Link do opinii
Avatar użytkownika - mirabell3012
mirabell3012
Przeczytane:2020-08-09, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam, Przeczytane w 2019 roku,

To już siódma część opowiadająca historię Magicznego Drzewa. Magiczna dziewczynka idzie do szkoły i zaczynają się kłopoty. Wyczarowuje przybory szkolne, które nie spełniają swoich zadań. Kuki, Blubek, Budyń, Gabi i Idalia postanawiają odszukać zaginionego syna swojej nauczycielki. Przez magiczne puzzle trafiają do świata ogromnych. Idalia się tam gubi i odnajduje małego chłopca. Dwójka dzieci żyją z olbrzymami, a ich przyjaciele mają wiele miłych i niemiłych przygód podczas szukania Idy. W końcu dzieci się odnalazły i razem znaleźli magiczne puzzle. Po kilku kłopotach ułożona układanka przeniosła dzieci z powrotem do świata małych, a nauczycielka dzieci była bardzo szczęśliwa widząc swojego odzyskanego syna.

Link do opinii
Avatar użytkownika - 311007Ap
311007Ap
Przeczytane:2018-05-07, Ocena: 6, Przeczytałem, 26 książek 2018,
Avatar użytkownika - Laura_S
Laura_S
Przeczytane:2017-05-21, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, NAJLEPSZE!, przeczytane w 2017,
Inne książki autora
Inwazja
Andrzej Maleszka0
Okładka ksiązki - Inwazja

Idalia, Alik, Kuki i inni muszą stawić czoła wielkim niebezpieczeństwom. Naprawdę wielkim! Na Ziemię przybywają Ogromni. Jak walczyć z olbrzymami? Jak...

Gra
Andrzej Maleszka0
Okładka ksiązki - Gra

Klon Kukiego powrócił i szuka tajemniczej kostki do gry. Wraz ze służącymi mu robotami włamuje się do Galerii Globo. O włamanie zostaje oskarżony...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Gdy byłem kimś innym
Stéphane Allix
Gdy byłem kimś innym
Najgorsze dzieci świata 2
David Walliams;
Najgorsze dzieci świata 2
Oddaj to morzu
Joanna Sykat
Oddaj to morzu
Spalona
Laura Bates
Spalona
Niech prawda śpi
Alicja Masłowska-Burnos;
Niech prawda śpi
Ziutek. Chłopiec od Parasola
Małgorzata Czerwińska-Buczek
Ziutek. Chłopiec od Parasola
Letnie marzenie
Cathy Cassidy;
Letnie marzenie
Kaprys milionera
Izabella Frączyk, Jagna Rolska
Kaprys milionera
Pieniądze albo kasa
Paweł Beręsewicz
Pieniądze albo kasa
Pokaż wszystkie recenzje