安iat Ogromnych

ISBN: 978-83-240-3902-9
J瞛yk orygina逝: Polski

Tom 7 cyklu Magiczne drzewo

Ocena: 5.25 (8 g這s闚)

Wyrusz z ekip ratunkow do 安iata Ogromnych. Nowe przygody czekaj!

Alik i Idalia zostaj przeniesieni do 安iata Ogromnych. Musz mieszka w domu olbrzymów i chodzi do szko造 z pi璚iometrowymi dzie熤i. S jedynymi ma造mi istotami w 鈍iecie, gdzie wszystko jest ogromne, a ka盥y chce by jeszcze wi瘯szy... By ich uratowa, Kuki, Gabi i mówi帷y pies Budy wyruszaj do 安iata Ogromnych. Musz znale潭 i u這篡 tajemnicze puzzle, na których jest mapa z drog do 鈍iata ludzi. Walcz z olbrzymimi stworami, pot篹nym Gigunem i pokus, by sami zmieni si w Ogromnych…

Kup ksi捫k 安iat Ogromnych

Zobacz tak瞠

Opinie o ksi捫ce - 安iat Ogromnych

Avatar u篡tkownika - ksiazkomania
ksiazkomania
Przeczytane:2016-11-10, Ocena: 5, Przeczyta豉m, x52 ksi捫ki 2016,

Zaczarowane puzzle.

安iat fantasy. 安iat nieograniczonej wyobra幡i. 安iat pe貫n przyg鏚. 安iat bez granic. Tak najlepiej mo積a opisa historie stworzone przez Andrzeja Maleszk. Jego ksi捫ki z serii ,,Magiczne Drzewo" s bardzo popularne w鈔鏚 m這dzie篡, tej m這dszej i tej nieco starszej. Pe軟e przygody, humoru i zabawy historie m這dych bohater闚 to prawdziwa rozrywka dla niejednego czytelnika. ,,安iat Ogromnych" to kolejna ksi捫ka, w kt鏎ej prze篡jemy magiczn przygod.

,,Patrzyli ponuro w ciemno嗆. Parking otacza造 gigantyczne drzewa. Na niebie fruwa造 wielkie czarne nietoperze. Poczuli si bardzo mali w tym ogromnym 鈍iecie."

Tym razem m這dzi bohaterowie przenosz si do 鈍iata ogromnych za spraw magicznych puzzli. Musz zmierzy si z mas niebezpiecze雟tw, stawi czo這 niejednemu olbrzymowi i odnale潭 zaginionego syna nauczycielki. I najwa積iejsze... musz odnale潭 puzzle, kt鏎e przenios ich z powrotem do domu.

Seria ,,Magiczne Drzewo" to bardzo ciekawe i m康re ksi捫ki dla m這dych ludzi. Andrzej Maleszka tworzy coraz to fantastyczniejsze przygody sprawiaj帷, 瞠 z ka盥ym tomem grono jego fan闚 si poszerza. Tym razem autor zabiera nas do 鈍iata olbrzym闚, gdzie koty s wielko軼i lw闚, bociany wygl康aj jak 篡rafy, a ludzie maj wysoko嗆 kilku pi皻er wie穎wca. W tym 鈍iecie mali bohaterowie prze篡waj du穎 przyg鏚, jedne zabawne, inne przera瘸j帷e. A si w這s je篡 na g這wie, gdy czytamy o olbrzymich ludziach, ogromnych zwierz皻ach, przed kt鏎ymi musz ucieka bohaterowie.

,,安iat Ogromnych" to zabawna, m康ra i pouczaj帷a ksi捫ka. Dzi瘯i takim ksi捫kom kszta速uj si umys造 m這dych ludzi. Autor bardzo starannie dobiera s這wnictwo. Styl jest przejrzysty, przez co ksi捫k czyta si jednym tchem. Oprawa graficzna zas逝guje na pochwa喚. Przerywniki w postaci bardzo 豉dnych zdj耩, kt鏎e idealnie wpasowuj si w dan akcj to bardzo fajny pomys. Dzi瘯i takim ,,stoperom" czytanie staje si bardziej atrakcyjne i przyjemniejsze dla m這dych czytelnik闚. Cho wyobra幡ia czytelnika nie zna granic, to dzi瘯i ilustracjom zamieszczonym w ksi捫ce nie mamy problemu z wyobra瞠niem sobie bohater闚. Andrzej Maleszka zadba, by czytelnik nie nudzi si cho熲y przez chwil. Akcja goni akcj, a jej niespodziewane zwroty prowadz do ca貫j gamy emocji. Czujemy si jak na przeja盥盧e prawdziwym rollercoasterem z這穎nym z emocji, obaw, 鄉iechu i adrenaliny.

,,Mamy zawsze kochaj dzieci, nawet gdy s troch nietypowe."

G堯wni bohaterowie to bardzo bystrzy, m康rzy m這dzi ludzie. W ich wykreowanie autor w這篡 ca貫 serce, co wida na ka盥ej stronie. Mimo m這dego wieku dostrzegamy u nich odwag i ch耩 do pokonywania r騜nych przeszk鏚, a tak瞠 ch耩 na nowe przygody. Oni nie znaj granic i mimo powa積ych misji umiej si dobrze bawi. Bohaterowie drugoplanowi to r闚nie barwne postacie. Autor zadba o czarne charaktery, czyli z造ch i pod造ch r闚ie郾ik闚 naszych bohater闚. Wiadomo, 瞠 w naszej rzeczywisto軼i znajd si dokuczliwe dzieciaki. Tak samo i w ,,安iecie Ogromnych" ich nie zabranie.

Ka盥 powie嗆 z serii ,,Magiczne Drzewo" mo積a czyta oddzielnie, nie znaj帷 wcze郾iejszych cz窷ci. To bardzo fajne rozwi您anie. Dlatego po ,,安iat Olbrzymich" mo積a si璕a bez obawy, 瞠 nie przeczytali鄉y wcze郾iejszych pozycji. Bohaterowie w ka盥ej cz窷ci si powtarzaj, fabu豉 w pewnym stopniu nawi您uje do poprzednich cz窷ci, ale ksi捫ka jest tak skonstruowana, 瞠 nie czujemy, aby nam co umkn窸o.

Ksi捫 polecamy wszystkim m這dym czytelnikom. To lektura idealna dla rozwijaj帷ych si umys堯w. Takich pozycji na rynku literatury powinno by wi璚ej. Dzi瘯i nim m這dzi czytelnicy maj okazj pozna powie軼i fantasy po陰czone z przygod, a wiadomo, 瞠 to m這dzi ludzie kochaj najbardziej. Do tego ksi捫ka uczy i pokazuje wa積e warto軼i. Idealna dla m這dych czytelnik闚. Polecamy!

Ostatnia cz窷 tej niezwyk貫j serii obfituje, oczywi軼ie, w wartkie zwroty akcji, godne gry komputerowej, przygoda goni tu przygod co sekund potykamy si tu o nowa tajemnic. Niestety, czy to z powodu rutyny, czy braku nowych pomys堯w, autor zacz掖 si powtarza. Niekt鏎e opisane w ksi捫ce wydarzenia ju kiedy si odby造, lub by造 do tamtych 逝dz帷o podobne, a niekt鏎e rozwi您ania wydawa造 si tak proste, 瞠 a nie do uwierzenia. Niemniej ostatnia cz窷 jest integraln sk豉dow ca貫j serii, warto j przeczyta, by sp璠zi mi這 kilka wieczornych godzin. Nowy bohater pojawiaj帷y si w serii ani na plus, ani na minus, zbyt powierzchownie przedstawiony. By mo瞠 w dalszych cz窷ciach dowiemy si o nim czego wi璚ej.
Avatar u篡tkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2015-11-17, Ocena: 4, Przeczyta貫m, Mam,
MAGICZNE PUZZLE Andrzej Maleszka, tw鏎ca kultowych ju film闚 i seriali, na kt鏎ych wychowa這 si ju kilka pokole widz闚, powraca na rynek z kolejnym tomem przyg鏚 bohater闚 chyba jego najbardziej znanego dzie豉, ,,Magicznego drzewa", oferuj帷 m這dym czytelnikom wszystko to, co w cyklu najlepsze. Zn闚 mia這 by zwyczajnie. I zn闚 nie wysz這. Kuki i reszta bohater闚 trafiaj do 安iata Ogromnych, z kt鏎ego uciec da si tylko w jeden spos鏏: odnajduj帷 puzzle, kt鏎e otworz im drog z powrotem do ich 鈍iata. A ca豉 przygoda zacz窸a si tak normalnie: Ida mia豉 zacz望 swoj nauk w szkole, na co nie mia豉 w og鏊e ochoty. By ustrzec si od k這pot闚 pozbawi豉 si nawet na pewien czas zdolno軼i magicznych, ale na niewiele si to zda這. Pierwsza lekcja okaza豉 si prawdziw katastrof, k堯tnia z nauczycielk za doprowadzi豉 do odkrycia faktu, i przed laty jej synek dos這wnie znikn掖. Czy瘺y magia? Bohaterowie zaczynaj 郵edztwo i szybko ich sytuacja staje si niebezpieczna... To ju si鏚my tom ,,Magicznego drzewa", ale Maleszka najwyra幡iej nie traci ani pomys這wo軼i ani tym bardziej zapa逝 do pisania. Autor, kt鏎y przyni鏀 nam kultowe ju seriale, jak ,,Maszyna zmian" czy ,,Sto minut wakacji", kt鏎y za jeden z odcink闚 ,,Magicznego drzewa" zdoby" nagrod Emmy, najwa積iejsze wyr騜nienie telewizyjne 鈍iata, znakomicie spe軟ia si w powie軼iowy medium. Pisz帷 prosto, lekko i ciekawie, zabiera m這dszych czytelnik闚 w podr騜 do magicznego 鈍iata i magicznych wydarze, oferuj帷 niezwyk這嗆 ws帷zaj帷 si w nasz codzienno嗆. Niezwyk這嗆, kt鏎a przy odrobinie wyobra幡i mo瞠 sta si cho odrobin udzia貫m ka盥ego z czytaj帷ych. Przyjemna, tym razem dla oka, jest te strona graficzna. Maleszka przy這篡 stara by zdj璚ia i komputerowe efekty przypomina造 to, co widzowie mogli zobaczy na ekranach telewizyjnych i kinowych. I by oddawa造 tak瞠 pe軟i jego niesamowitej wyobra幡i, kt鏎a stanowi wielk si喚 ca貫go jego dorobku. 安ietne wydanie dope軟ia ca這軼i, oferuj帷 dobrej jako軼i kredowy papier i znakomit jako嗆 zdj耩, wszystko to za zamykaj帷 w twardej oprawie. Podsumowuj帷: najnowszy tom ,,Magicznego drzewa" to kawa 鈍ietnej i m康rej, bo przy okazji niezwyk造ch przyg鏚 ucz帷ej poprzez zabaw, lektury dla dzieci. Wart poznania niezale積ie od znajomo軼i ekranowego pierwowzoru i niezale積ie tak瞠 od poprzednich tom闚 - ,,安iat Ogromnych" to w ko鎍u ksi捫ka samodzielna. Dlatego polecam, a wydawnictwu Znak Emotikon sk豉dam serdeczne podzi瘯owania za udost瘼nienie mi egzemplarza do recenzji. Recenzja opublikowana tak瞠 na moim blogu http://ksiazkarnia.blog.pl/2015/11/17/magiczne-drzewo-swiat-ogromnych-andrzej-maleszka/
Avatar u篡tkownika - 311007Ap
311007Ap
Przeczytane:2018-05-07, Ocena: 6, Przeczyta貫m, 26 ksi捫ek 2018,
Avatar u篡tkownika - Laura_S
Laura_S
Przeczytane:2017-05-21, Ocena: 6, Przeczyta豉m, Mam, przeczytane w 2017, NAJLEPSZE!,
Avatar u篡tkownika - AgnieszkaG
Inne ksi捫ki autora
Porwanie
Andrzej Maleszka0
Ok豉dka ksi您ki - Porwanie

Porwano Budynia, jedynego psa na 鈍iecie, który umie mówi. Treser Gerard Kron zmusza go do wyst瘼ów na pokazach Szko造 Pos逝sznych...

Czerwone krzes這
Andrzej Maleszka0
Ok豉dka ksi您ki - Czerwone krzes這

Czy my郵eli軼ie kiedy, jak to jest móc robi to, co tylko si chce? Magiczne drzewo 1. Czerwone krzes這 opowiada histori 3 polskich dzieci, które...

Zobacz wszystkie ksi捫ki tego autora
Recenzje miesi帷a
Ta, kt鏎a musi umrze