Bohaterowie Magicznego Drzewa. Stwór

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2021-02-10
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 9788324074846
Liczba stron: 304

Ocena: 5.67 (3 głosów)

Julka jest w niebezpieczeństwie. Jej nierozważne życzenie sprowadza na świat groźnego stwora o wielkiej mocy. Pozbawia on bohaterkę ludzkiego głosu i zmienia jej wygląd, a to dopiero początek kłopotów. Kajetan z Budyniem wyruszają, by ratować przyjaciółkę.

Bohaterowie Magicznego Drzewa to nowa seria powieści. Powstaje razem z bestsellerowym cyklem Magiczne Drzewo. Każdy tom opowiada o nieznanych przygodach jednej z postaci Magicznego Drzewa. Bohaterką tego tomu jest Julka, ale spotkamy tu także Kajetana, Budynia i inne postaci. Powieści można czytać niezależnie, nie znając innych części.

Andrzej Maleszka, reżyser filmowy, autor powieści i scenariuszy. Jest zdobywcą wielu nagród na międzynarodowych festiwalach, w tym EMMY AWARD. Jego książki i filmy są pełne fantastycznych przygód. A jednocześnie opowiadają o ważnych sprawach.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy

Tagi: Dzieci od ok. 10 lat

Kup książkę Bohaterowie Magicznego Drzewa. Stwór

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Bohaterowie Magicznego Drzewa. Stwór

Od dnia powstania tego bloga obiecałam sobie, że będę szczera ze swoimi czytelnikami. Szczera pod względem wrażeń, uczuć i emocji, jakie będą mi towarzyszyć przy czytaniu każdego kolejnego tytułu. Jest jednak jeszcze jedna rzecz, przy której warto byłoby nie kłamać. Mianowicie wybór książek. Prawdą jest, że dość często mimo wieku (tak, tak mam już "3" z przodu) sięgam po książki młodzieżowe. Problem w tym, że ostatnio naszło mnie na te dla jeszcze młodszych! Może to kwestia tego, że z maluchami spędzam naprawdę dużo czasu, a może tego, że im jestem starsza, tym młodziej chciałabym się poczuć... Nie wiem, ale wiem co inne! Seria o Magicznym Drzewie marzyła mi się od dawna, śledziłam każdy kolejny wydany tytuł. W końcu powiedziałam sobie: "Dość!". Dlaczego mam tylko do nich wzdychać i patrzeć tęsknym wzrokiem skoro mam prawo przeczytać te książki jak każde inne! No i zrobiłam to... Zdobyłam, usiadłam i przeczytałam z zapartym tchem. Jak wrażenia?

Julka to dziewczynka, która niestety musiała zmienić szkołę. W przypływie złości i rozgoryczenia z tegoż powodu postanawia zemścić się na kolegach i koleżankach z klasy i szkoły za to, jak ją traktują. Za pomocą magicznego atramentu napisała życzenie, którego bardzo szybko pożałowała. Niestety z dwóch powodów było już za późno. Raz, że Julce skończył się atrament, by odwołać czary, a dwa, że zbyt dużo czasu zajęło jej zrozumienie co, tak naprawdę zrobiła. Mało tego wszystko obraca się przeciwko Julii! Najpierw dziewczynka traci głos, potem zmienia się jej wygląd, później... No właśnie! Dla ciekawskich powiem, że to dopiero początek tego, co spotka nastolatkę. Na pomoc ruszy jej Kajetan oraz pies Budyń. Dodatkowo dziewczynka pozna kogoś, kto stanie się jej przyjacielem i również przysłuży się w uratowaniu Julki i nie tylko.

"Bohaterowie Magicznego drzewa. Stwór" to, jak zobaczycie na wstępie już drugi tom z tego cyklu. Autor stworzył go równocześnie z cyklem o Magicznym Drzewie, który powstał jako pierwszy, a różni się tym, że konkretny tytuł opowiada o losach i przygodach jednego z bohaterów wydanego wcześniej cyklu. Obie serie można czytać niezależnie od siebie, gdyż na końcu książek mamy fajne skrótowe informacje kto jest kim i skąd się tak naprawdę wziął. Przyznam Wam się, że warto było obudzić w sobie dziecko, a dzięki posiadaniu dwóch bratanków dane mi będzie poznać inne części, bohaterów i ich losy. Patrząc z mojego punktu widzenia nigdy nie jesteśmy za starzy by przeczytać bajkę dla najmłodszych Co prawda zawsze można się nie przyznawać, że to robimy, ale po co skoro to taka przednia zabawa? Ja zachęcam tych młodych i tych "odrobinę" starszych by usiedli i zobaczyli jak to jest być dzieckiem, które walczy z gigantami, dinozaurami czy smokami! Podróżuje dzięki Dra-Kuli, rozmawia z jedynym mówiącym po ludzku psem Budyniem czy spełnia życzenia dzięki magicznemu atramentowi! Nic tylko oddawać się przyjemności czytania!

Link do opinii
Avatar użytkownika - antosiaczyta
antosiaczyta
Przeczytane:2021-02-26, Ocena: 6, Przeczytałam, 12 książek 2021,

Najnowsza książka Andrzeja Maleszki "Bohaterowie Magicznego Drzewa. Stwór".
Seria "Bohaterowie Magicznego Drzewa" - powstaje razem z bestsellerowym cyklem Magiczne Drzewo. Każdy tom opowiada o nieznanych przygodach jednej z postaci Magicznego Drzewa.
Bohaterką tego tomu jest Julka, ale spotkamy tu także Kajetana, Budynia i innych.
Powieści można czytać niezależnie, nie znając innych części.
Książka zawiera piękne zdjęcia oraz ilustracje Andrzeja Maleszki. Jest bardzo ładnie wydana. Twarda okładka i piękne kartki zachęcają do czytania.
Mały format sprawia, że można ją czytać wszędzie. 

Polecam cała serię, która zawiera niesamowite przygody, niebezpieczeństwo, humor i magię.
1. Magiczne drzewo. Czerwone krzesło. - od tej części zaczęłam swoją przygodę z "Magicznym drzewem".
2. Magiczne drzewo. Tajemnica mostu
3. Magiczne drzewo. Olbrzym
4. Magiczne drzewo. Pojedynek.
5. Magiczne drzewo. Gra
6. Magiczne drzewo. Cień smoka
7. Magiczne drzewo. Świat ogromnych
8. Magiczne drzewo. Inwazja.
9. Magiczne drzewo. Berło
10. Magiczne drzewo. Czas robotów.
11. Magiczne drzewo. Pióro T-Rexa.
oraz pierwsza część "Bohaterowie Magicznego Drzewa. Porwanie" - porwanie Budynia, jedynego psa na świecie, który umie mówić.

W najnowszej części "Stwór" - Julka jest w niebezpieczeństwie. Jej nierozważne życzenie sprowadza na świat groźnego stwora o wielkiej mocy. Pozbawia on bohaterkę ludzkiego głosu i zmienia jej wygląd, a to dopiero początek kłopotów. Kajetan z Budyniem wyruszają, by ratować przyjaciółkę. A czy ja uratują przekonacie się sięgając do książki.
Polecam i zachęcam do lektury.

Link do opinii

Kolejna powieść z cyklu "Magiczne drzewo". Tym razem bliżej poznajemy postać Julki i jej perypetie. Złość i chęć zemsty na nowych kolegach z klasy doprowadza do szeregu zdarzeń, które "mszczą" się na naszej bohaterce. Całe szczęście, że przyjaciele przychodzą z pomocą :) Pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów serii. 

Link do opinii
Inne książki autora
Świat Ogromnych
Andrzej Maleszka0
Okładka ksiązki - Świat Ogromnych

Wyrusz z ekipą ratunkową do Świata Ogromnych. Nowe przygody czekają! Alik i Idalia zostają przeniesieni do Świata Ogromnych. Muszą mieszkać w domu olbrzymów...

Gra
Andrzej Maleszka0
Okładka ksiązki - Gra

Klon Kukiego powrócił i szuka tajemniczej kostki do gry. Wraz ze służącymi mu robotami włamuje się do Galerii Globo. O włamanie zostaje oskarżony...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Reklamy