Remigiusz Mróz i jego tajemnice. Najnowsze informacje o pisarzu

Data: 2019-06-01 14:20:11 Autor: pobarski
News - Remigiusz Mróz i jego tajemnice. Najnowsze informacje o pisarzu

Remigiusz Mróz to pisarz, który w bardzo szybkim tempie zdobył popularność. Jak się okazuje, popularność nie tylko w skali krajowej, ale także – międzynarodowej.  Z każdym kolejnym tygodniem pojawiają się bowiem coraz nowsze informacje o Remigiuszu Mrozie.

W ostatnim czasie pojawiły się informacje, o kolejnym, zagranicznym przekładzie książek popularnego twórcy. Tym razem Remigiusz Mróz wydany został w Niemczech, gdzie… spogląda z plakatów na pasażerów metra, na przystankach czy ulicach. Jest to akcja promocyjna niemieckiego wydawcy, który liczy na odtworzenie polskiego sukcesu na tamtejszym rynku.

Niemieckiego wydania książki doczekała się powieść pt. Nieodnaleziona, która w Polsce pojawiła się w ubiegłym roku, a tego roku czytelnicy mogli zapoznać się z kontynuacją. Przypomnijmy, że Remigiusz Mróz jest autorem m.in. cyklu o Komisarzu Forście, serii political fiction W kręgach władzy, serii o Joannie Chyłce, a teraz – powieści Listy zza grobu.

Czytaj także: Remigiusz Mróz z nową serią! Listy zza grobu – wiemy, o czym jest nowa książka.

Co ciekawe, po wydaniu publikacji o tym, jak pisać książki, Remigiusz Mróz nieco bardziej otworzył się na media. Obecnie nie tylko dość otwarcie przedstawia w sieci swoją relację z Katarzyną Bondą, ale także udziela wywiadów dla kolorowej prasy.

16 maja w kioskach pojawił się magazyn VIVA!, w którym znalazł się kilkustronicowy wywiad z autorem wraz ze specjalną, zachowaną w czarno-białej kolorystyce sesją fotograficzną, zrealizowaną w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu.

Chociaż w rozmowie z Katarzyną Piątkowską nie pada zbyt wiele nowych informacji o autorze, fani mogą poznać m.in. stosunek Remigiusza Mroza do rodziny. Na pytanie o przyszłość i starość, autor wspomina – w żartobliwy i szczególny dla siebie sposób – o hemingwayowskim golfie, wnukach i… przynajmniej jednej książce w roku.

Co jednak bardziej intrygujące, w wywiadzie pada również pytanie o to, czy… Mróz popada w stany depresyjne! Autor zaś ani nie potwierdza, ani nie zaprzecza, odpowiadając tajemniczo, że jest to „domena wielu pisarzy”. Jednocześnie, Remigiusz Mróz mówi, że w momencie, kiedy nie może pisać, często chodzi zły i „czuje, że właściwie do niczego się nie nadaje”.

Biorąc jednak pod uwagę tłumy czekające na podpis pisarza na ostatnich targach, jesteśmy jednak pewni, że Remigiusz Mróz naprawdę zmienia polski rynek książki!

Fot. Mikołaj Starzyński

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Listy zza grobu
0
Okładka książki - Listy zza grobu

Mroczne sekrety ukryte są w małych społecznościach... Po dwudziestu latach od śmierci własnego ojca, Kaja Burzyńska ciągle otrzymuje od niego wiadomości...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Recenzje miesiąca
W imię natury
Jędrzej Pasierski
W imię natury
My Secret Youtube Life
Charlotte Seager
My Secret Youtube Life
Pod naszym niebem
Sylwia Kubik
Pod naszym niebem
Tylko dla dorosłych
Nina Majewska-Brown
Tylko dla dorosłych
Cecylio, obudź się!
Dorota Wójcik
Cecylio, obudź się!
Ojciec, czyli o Pieronku
Szymon Wróbel
Ojciec, czyli o Pieronku
Kolory pawich piór
Jojo Moyes;
Kolory pawich piór
Marzycielka
Katarzyna Michalak
Marzycielka
Bułgaria. Złoto i Rakija
Magdalena Genow
Bułgaria. Złoto i Rakija
Pokaż wszystkie recenzje