„Kadry niedogaszonych wspomnień" - nowa książka Remigiusza Mroza. To kontynuacja „Innych tonacji ciszy"

Data: 2024-06-19 13:14:54 | Ten artykuł przeczytasz w 6 min. Autor: Sławomir Krempa
udostępnij Tweet

Remigiusz Mróz przyzwyczaił już fanów, że premiery nowych powieści ogłasza w środowe popołudnie. Tak stało się i tym razem. Opolski pisarz zapowiedział kontynuację cyklu Aspen i Joyce, który otworzyła powieść Inne tonacje ciszy. Tym razem – nieco inaczej niż w przypadku niedawnej premiery, powieści Paderborn, warto książki te czytać po kolei. Premiera zaplanowana została na początek wakacji, 3 lipca 2024.

Kadry niedogaszonych wspomnień - grafika promująca książkę

Już 3 lipca w księgarniach pojawić ma się kolejna książka Remigiusza Mroza. Będą to Kadry niedogaszonych wspomnień, historia podejmująca wątki Aspen i Joyce, bohaterów powieści Inne tonacje ciszy. Powieść pojawiła się w przedsprzedaży w księgarni Empik. Opis dobrze pokazuje, o czym opowie ta książka.

Kadry niedogaszonych wspomnień - o czym jest książka? 

Remigiusz Mróz lubi powracać do swoich bohaterów, czasem pozwala im występować w rolach epizodycznych w kolejnych swoich książkach, czasem postaci drugiego lub trzeciego planu czyni głównymi bohaterami kolejnych powieści. Tak było w przypadku powieści Langer, której bohaterem uczynił głównego antagonistę Joanny Chyłki, Piotra Langera jra. Z kolei w Paderbornie pierwsze skrzypce grał Olgierd Paderewski z Chyłki właśnie. W przypadku Innych tonacji ciszy poznaliśmy jednak zupełnie nowe postaci, Aspen Wakefield oraz Graysona Joyce'a. 

Aspen w pierwszym dniu nauki w college'u uczestniczyła w wypadku samochodowym, w którym zginęła jej matka. Wówczas jej świat rozpadł się jak domek z kart. Gdy Aspen obudziła się w szpitalu, zobaczyła Graysona Joyce'a. Wydawało się, że chłopak doskonale znał Aspen, choć ta nie pamiętała, kim jest. Nie wiedziała, dlaczego ktoś pozwolił mu towarzyszyć jej w szpitalu. 

Z czasem na jaw wyszły kolejne sekrety Joyce'a, a finał powieści stanowił istny emocjonalny rollercoaster.

W powieści Kadry niedogaszonych wspomnień wracamy do bohaterów Innych tonacji ciszy.

Sam Remigiusz Mróz zapowiada, że w jego nowej książce poznamy wszystkie tajemnice bohaterów. Kadry niedogaszonych wspomnień mają być finałem ich historii. Poznamy przeszłość Aspen, a także śledzić będziemy to, co działo się później, ale już oczami Graysona. Opolski pisarz przyznał również, że ta historia zaskoczyła bardziej niż się spodziewał.  

Koniecznie obejrzyjcie zwiastun powieści Kadry niedogaszonych wspomnień

W powieści mija 6 miesięcy, odkąd Joyce zniknął. Aspen wciąż o nim pamięta. Spogląda też czasem na zdjęcie, które pokazuje, że była między nimi więź, której istoty jednak Grayson nigdy nie wyjawił. Dlaczego milczał? Czemu nie zdecydował się na rozmowę o przeszłości? Czemu kłamał – lub przynajmniej nie powiedział prawdy? Jak blisko byli? Te pytania nieustannie dręczą Aspen. 

Nic więc dziwnego, że ta postanawia wyruszyć do Prescott, gdzie wykonano pamiątkowe zdjęcie. Znajdzie tam miejsce, w którym zostało zrobione, ale też nowe wskazówki, prowadzące do przyjaciółki Aspen sprzed lat. I być może odnalezienie jej byłoby finałem tej historii, gdyby nie to, że dziewczyna zniknęła. Aspen podejrzewa, że odpowiada za to Grayson. Ale czy rzeczywiście tak jest? Przekonamy się o tym podczas lektury nowej powieści Remigiusza Mroza.

Kadry niedogaszonych wspomnień - kiedy premiera książki?

Premierę najnowszej książki Remigiusza Mroza zaplanowano na pierwsze dni lipca 2024. Kadry niedogaszonych wspomnień w księgarniach tradycyjnych kupimy  już 3 lipca 2024 r. A teraz książkę można zamówić w wielu księgarniach internetowych - między innymi w księgarni Empik. Aby dokonać zakupu książki, wystarczy kliknąć tutaj.

Kadry niedogaszonych wspomnień - najnowsza książka Remigiusza Mroza

Powieści Remigiusza Mroza cieszą się niesłabnącą popularnością. Pisarz sprzedał już ponad 10 milionów książek! O jego twórczości dyskutowaliśmy w jednym z odcinków podcastu „Co tam? Czytam!" 

Oczywiście, na popularność opolskiego pisarza wpływają kolejne ekranizacje. Właśnie ogłoszono, że wkrótce powstanie serial na podstawie powieści Langer. Mogliśmy też obejrzeć serial na podstawie serii o prokuratorze Gerardzie Edlingu. Sprzedano prawa do ekranizacji powieści Listy zza grobu, mogliśmy obejrzeć serialową adaptację serii W kręgach władzy czy serii o komisarzu Forście. Serial Detektyw Forst był wielkim hitem tego roku na Netflixie. Z kolei na platformie Polsat Box obejrzeć możemy serial Wotum nieufności. Powstaje również serial na podstawie powieści Wybaczam Ci. Ostatnio opolski pisarz wydał książkę Berdo – nową odsłonę cyklu o komisarzu Forście. Mnogość powieści Mroza sprawia, że nietrudno pogubić się w poszczególnych cyklach. Polecamy więc nasz przewodnik „Jak czytać książki Mroza?"

Kadry niedogaszonych wspomnień - książka

Najnowszą książkę Remigiusza Mroza w dobrej cenie kupić możecie poniżej:

Tagi: literatura,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Kadry niedogaszonych wspomnień
Remigiusz Mróz 0
Okładka książki - Kadry niedogaszonych wspomnień

Kadry niedogaszonych wspomnień to kontynuacja powieści „Inne tonacje ciszy"! Aspen wciąż pamięta Graysona Joyce'a, choć nie widziała go już od sześciu...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Alfabet polifoniczny
Tomasz Jastrun
Alfabet polifoniczny
Cienie dawnych grzechów
Mieczysław Gorzka ; Michał Śmielak
Cienie dawnych grzechów
Megamonstrum
David Walliams
Megamonstrum
Morderstwo z malinką na deser
Monika B. Janowska
Morderstwo z malinką na deser
Sekrety domu Bille
Agnieszka Janiszewska
Sekrety domu Bille
Witajcie w Chudegnatach
Katarzyna Wasilkowska
Witajcie w Chudegnatach
Freudowi na ratunek
Andrew Nagorski
Freudowi na ratunek
Do roboty!
Katarzyna Radziwiłł
Do roboty!
Pokaż wszystkie recenzje