Chyłka – Rewizja – przewodnik po serialu. Kto jest kim w nowym sezonie Chyłki? 

Data: 2020-10-05 18:44:31 Autor: Piotr Piekarski

Jeśli jesteście fanami serialu Chyłka na podstawie prozy Remigiusza Mroza, to z całą pewnością wiecie już, że 6 października premierę mieć będzie najnowszy sezon serialu. Przedstawiamy wam przewodnik po nowym sezonie! 

Obrazek w treści Fot. AGNIESZKA K. JUREK/TVN / x-news.pl

Chyłka – Rewizja to najnowszy sezon serialu Chyłka z udziałem Magdaleny Cieleckiej i Filipa Pławiaka. Najnowszy sezon zadebiutuje 6 października na platformie Player.pl i oparty jest na trzecim tomie z cyklu o Joannie Chyłce – powieści Rewizja

Czytaj także: BrzydUla 2 - recenzja serialu

Dla wszystkich, którzy nie czytali książek Remigiusza Mroza, przygotowaliśmy poniższy przewodnik po serialu!

Chyłka – Rewizja – kto jest kim w produkcji? 

Poniżej przedstawiamy sylwetki najważniejszych postaci w nowym sezonie serialu Chyłka. 

Joanna Chyłka

ChyłkaFot. AGNIESZKA K. JUREK/TVN / x-news.pl

W roli głównej w serialu ponownie wystąpi Magdalena Cielecka, która zagra postać  mecenas Joanny Chyłki. Po wydarzeniach z Kasacji Chyłka  traci pracę w kancelarii Żelazny & McWay i rozpoczyna działalność w tak zwanej kancelarii butikowej. Chyłka popada w alkoholizm, przez co nawet swój ukochany wóz prowadzi pod wpływem. W nowym sezonie zajmuje się sprawą oskarżonego o brutalne morderstwo Bukano. 

Kordian Oryński

Kordian oryńskiFot. AGNIESZKA K. JUREK/TVN / x-news.pl

W nowym sezonie Kordian Oryński trafia pod skrzydła nowego patrona, starego mecenasa Lwa Buchelta. Wraz z mecenasem musi zrobić wszystko, by ich klient – firma ubezpieczeniowa Salus – nie wypłaciła pieniędzy z polisy na życie rodziny Roberta Horwata. Tym samym oficjalnie Oryński staje po przeciwnej barykady i musi zmierzyć się z Chyłką. 

Robert Horwat ps. Bukano 

BukanoFot. AGNIESZKA K. JUREK/TVN / x-news.pl

Bukano to nowa postać w serialu. Jest to trzydziestokilkuletni Rom, który oskarżony zostaje o brutalne zabójstwo swojej żony, Polki, oraz córeczki. Co więcej, Bukano nie jest akceptowany przez rodzinę swojej zmarłej żony. Policja szybko uznaje Roma za głównego podejrzanego w sprawie, Bukano zwraca się więc do Joanny Chyłki o pomoc. W tę postać wciela się Wojciech Zieliński. 

Lew Buchelt 

Lew BucheltFot. AGNIESZKA K. JUREK/TVN / x-news.pl

Lew Buchelt jest prawnikiem z doświadczeniem, który od lat w Żelaznym & McWay’u zajmuje się sprawami z zakresu ubezpieczeń i finansów. Buchelt charakteryzuje się dość spokojnym stylem bycia, co jest sporym przeciwieństwem wybuchowej Chyłki. Dodatkowo Mecenas zdaje się być zamieszany w ciemne interesy firmy Salus. Kordian nie potrafi odnaleźć wspólnego języka ze swoim nowym patronem. W tę postać wciela się  Mariusz Bonaszewski.

Prezes Piotrowski 

SalusFot. AGNIESZKA K. JUREK/TVN / x-news.pl

Prezes Piotrowski (w tej roli Antoni Pawlicki) jest szefem zarządu firmy ubezpieczeniowej Salus. Nie chce dopuścić do wypłaty sporego odszkodowania Bukano, jedynemu spadkobiercy zmarłych. 

Kormak 

KormakFot. AGNIESZKA K. JUREK/TVN / x-news.pl

Kormak (Piotr Żurawski) jest jedną z najważniejszych postaci w kancelarii. To właśnie dzięki jego pomocy Chyłka i Zordon często potrafią odnaleźć ważne dowody w sprawie. Także tym razem Kormak będzie towarzyszył Kordianowi w sprawie Bukano. 

Komisarz Szczerbiński 

Komisarz SzczerbinskiFot. AGNIESZKA K. JUREK/TVN / x-news.pl

Komisarz Szczerbiński (Ireneusz Czop) to dawny kochanek i przyjaciel Joanny Chyłki. Mężczyzna wciąż darzy Chyłkę uczuciem, przez co często ratuje ją z kłopotów. Jest też jej wtyczką w policji. Szczerbiński będzie jedną z osób zajmujących się sprawą Bukano. 

Piotr Langer junior

Piotr LangerFot. AGNIESZKA K. JUREK/TVN / x-news.pl

W nowym sezonie kolejny raz pojawia się także postać Piotra Langera juniora (Jakub Gierszał). Chociaż początkowo nic nie wskazuje na udział Langera w zabójstwie kobiety i jej córki, wkrótce okazuje się, że Salus jest biznesem należącym do Langera. Co więcej, dawny wróg Chyłki zaczyna ingerować w jej życie prywatne. 

Chyłka – Rewizja – czy warto zobaczyć 

Chyłka – Rewizja to kolejny sezon przygód niepokornej, warszawskiej prawniczki. Nowy sezon z całą pewnością zobaczyć będą musieli wszyscy dotychczasowi fani serialu.

Sezon Chyłka – Rewizja, który z całą pewnością spodoba się wszystkim dotychczasowym widzom tego serialu oraz fanom twórczości Remigiusza Mroza. Chyłkę warto zobaczyć, chociaż - podobnie jak książki – należy potraktować ją z przymrużeniem oka. 

fragment recenzji serialu.

Cała recenzja serialu Chyłka – Rewizja dostępna jest już na łamach naszego portalu. 

Chyłka – Rewizja – gdzie obejrzeć wszystkie odcinki? 

Pierwsze dwa odcinki serialu Chyłka – Rewizja zostaną udostępnione widzom na platformie player.pl we wtorek, 6 października. Pierwszy z odcinków zobaczyć będzie można bezpłatnie, by zobaczyć kolejne – trzeba będzie wykupić specjalny pakiet premium. 

Kolejne odcinki publikowane będą co tydzień na platformie Player.pl. Łącznie serial liczyć będzie osiem odcinków. Daty premier oraz szczegółowe opisy znajdziecie w naszym poprzednim artykule na temat serialu.

Chyłka – Rewizja – czy można obejrzeć bez znajomości poprzednich sezonów? 

Chyłka – Rewizja jest trzecim sezonem, zatem z całą pewnością część wątków odnosić będzie się do poprzednich transz. 

Z całą pewnością przed zobaczeniem Chyłki – Rewizji warto najpierw poznać poprzednie dwa sezony: Chyłka – Zaginięcie oraz Chyłka – Kasacja

Pierwszy odcinek serialu zobaczyć można bezpłatnie i legalnie na YouTubie stacji TVN: 


Chyłka – Rewizja – książka

Najnowszy sezon o Chyłce oparty jest na książce Remigiusza Mroza pt. Rewizja. Publikacja ukazała się przed laty nakładem Wydawnictwa Czwarta Strona i jest kolejną częścią prawniczego cyklu Mroza

Książkę w dobrej cenie kupić można poniżej: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Rewizja
Remigiusz Mróz18
Okładka książki - Rewizja

Szary człowiek kontra wielka korporacja. Dyskryminacja kontra tolerancja. Chyłka kontra Oryński. Żona i córka robotnika z Ursynowa giną tragicznie...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Recenzje miesiąca
Szczęśliwy zegar z Freiburga
Robert M. Rynkowski
Szczęśliwy zegar z Freiburga
Ślady. Rudy warkocz
Katarzyna Kielecka
Ślady. Rudy warkocz
Na wieki wieków Pani Amen
Bianka Kunicka - Chudzikowska
Na wieki wieków Pani Amen
Dobry od listopada
Mariusz W. Kliszewski
Dobry od listopada
Jak zdobyć supermoce
Ewa Martynkien
Jak zdobyć supermoce
Zmarnowany rozsądek
Izabela Grabda
Zmarnowany rozsądek
Dama Kier
Monika Godlewska (I)
Dama Kier
Apokalipsy według Joanny
Anna Robak-Reczek
Apokalipsy według Joanny
Dziecko września
Marek Harny
Dziecko września
Pokaż wszystkie recenzje