Forst i Chyłka łączą siły. Remigiusz Mróz zapowiada nową książkę

Data: 2023-06-01 13:17:37 Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

Remigiusz Mróz zrobił prawdziwy prezent swoim czytelnikom z okazji dnia dziecka — zapowiedział nową książkę, w której bohaterami będą znani z dotychczasowych serii autora Wiktor Forst oraz Joanna Chyłka. Nowa publikacja nazywa się Widmo Brockenu, a jej premiera zaplanowana została na połowę miesiąca. 

Remigiusz Mróz na planie serialu Behawiorysta Remigiusz Mróz na planie serialu Chyłka, x-news

1 czerwca Remigiusz Mróz ogłosił premierę swojej najnowszej powieści – Widmo Brockenu. Nowa książka to kolejna część cyklu o komisarzu Wiktorze Forście, choć tym razem w powieści pojawi się jeszcze jedna charakterystyczna bohaterka. 

Widmo Brockenu – opis 

Wydawca zapowiada książkę „Widmo Brockenu” słowami: „Istnieją pożary, których ugasić się nie da”.

Nowa powieść Remigiusza Mroza opowiada o życiu Wiktora Forsta po wypadku, jaki miał miejsce w Tatrach, na Zawracie. To zaś zmieniło się zupełnie. Gdy uległ wypadkowi, stan zdrowia Forsta znacząco się pogorszył. Nie mógł nawet marzyć o powrocie do biegania, o wyprawach w Tatry. Przeprowadził się. Zamieszkał w Krakowie, gdzie żyje z Dominiką i opiekuje się jej dziećmi. To stało się sensem jego życia.

Zapomniał o Tatrach. Nie myślał już o górach. Pojął, że to właśnie góry przyniosły mu wszystko, co złe w jego życiu. Postanowił o tym nie myśleć.

Ale Tatry wciąż tam są. Pamiętają. Pamiętają też to wszystko, co związane z Wiktorem Forstem.  Kiedy zbliża się zima stulecia, powraca przeszłość. I wszystkie te tajemnice, które skrywały góry. 

Widmo Brockenu – kiedy premiera? 

Książka do księgarń trafi jeszcze w tym miesiącu. W przedsprzedaży, która ruszyła już na Empik.com, dowiadujemy się, że premiera Widma Brockenu zaplanowana została na 14 czerwca bieżącego roku. Książka liczyć będzie 480 stron i ukaże się nakładem Wydawnictwa Filia.

Można spodziewać się, że – podobnie jak miało to miejsce w przypadku premier poprzednich powieści autora – czytelnicy zamawiający książkę przez Internet, otrzymają tytuł kilka dni wcześniej. 

Widmo Brockenu, czyli połączenie sił Joanny Chyłki i Wiktora Forsta 

Chociaż opis wydawniczy powieści w księgarni Empik pozostaje dość tajemniczy, to sam autor zdążył zdradzić już w swoich mediach społecznościowych, że w nowej książce pojawi się zarówno Wiktor Forst, jak i warszawska prawniczka – Joanna Chyłka

W jakiej kolejności czytać Mroza? Przewodnik po seriach książek Remigiusza Mroza

Co interesujące, to nie pierwsze spotkanie bohaterów. Już w Trawersie, czyli 3 tomie z cyklu, Wiktor Forst próbuje współpracować z adwokatką. Policjant w przeszłości kontaktował się także z bezpośrednim współpracownikiem Chyłki – Kormakiem. Za każdym razem rola Chyłki była jednak epizodyczna. Czy w nowej powieści się to zmieni? Przekonamy się dopiero po premierze Widma Brockenu

Kolejna powieści w dorobku Remigiusza Mroza

Widmo Brockenu to już 8 tytuł z serii o komisarzu Forście, a przecież nie jest to jedyna seria, którą opolski pisarz oddał do rąk czytelników. Największą popularność Remigiusz Mróz zdobył za sprawą cyklu o warszawskiej mecenas Joannie Chyłce. Ten stał się podstawą scenariusza liczącego kilka sezonów serialu dostępnego na platformie Player.pl.

Adaptacji serialowej doczekała się również seria poświęcona postaci Gerarda Edlinga. Remigiusz Mróz stworzył polityczny cykl W kręgach władzy, którego pierwszy tom – Wotum nieufności stał się podstawą scenariusza serialu stacji Polsat. Ostatnia wydana dotychczas książka Remigiusza Mroza to Langer – spin-off serii o Chyłce, opowiadający o jej największym przeciwniku.

Widmo Brockenu - książka

Najnowszą powieść autora, Widmo Brockenu, kupić można w przedsprzedaży poniżej:

 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Widmo Brockenu
Remigiusz Mróz1
Okładka książki - Widmo Brockenu

Wiktor Forst wie, że jego życie już nigdy nie będzie takie, jak dawniej. Gdy uległ wypadkowi na Zawracie, wszystko się zmieniło. Przeniósł się do Krakowa...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Holly
Stephen King
Holly
Dom na granicy
Anna Wojtkowska-Witala ;
Dom na granicy
Najważniejsze to przeżyć
Ałbena Grabowska
Najważniejsze to przeżyć
Uznanie
W. & W. Gregory
Uznanie
Tango z rożnem
Iwona Banach
Tango z rożnem
Domki z kart
Anna Ziobro
Domki z kart
Ostatni trop Kopernika
Marcin Przewoźniak
Ostatni trop Kopernika
Podróbka
Kirstin Chen
Podróbka
Pokaż wszystkie recenzje