Forst - Netflix prezentuje zwiastun serialu na podstawie powieści Remigiusza Mroza

Data: 2023-11-29 12:44:33 | Ten artykuł przeczytasz w 6 min. Autor: Piotr Piekarski
udostępnij Tweet

W środę Remigiusz Mróz wspólnie z platformą Netflix zapowiedział premierę najnowszej ekranizacji jego twórczości. Forst to adaptacja powieści Ekspozycja oraz Przewieszenie – pierwszych tomów cyklu o komisarzu Wiktorze Forście. Już teraz dostępny jest zwiastun i pierwsze fotosy z produkcji.

Kadr z serialu „Forst", fot. Łukasz BąkKadr z serialu „Forst", fot. Łukasz Bąk
  • Już wkrótce widzowie zobaczą ekranizację powieści Ekspozycja oraz Przewieszenie
  • Na razie nie podano, kiedy będzie miała miejsce premiera produkcji.
  • Streamingowy gigant udostępnił dla widzów zwiastun produkcji

Remigiusz Mróz to pisarz, który od lat utrzymuje się na szczytach list bestsellerów. Przez kilka lat ekranizacja jednej z jego najpopularniejszych serii – cyklu książek o Joannie Chyłce – emitowana była na antenie stacji TVN oraz dostępna była na platformie player.pl. Również na zlecenie TVN powstała ekranizacja pierwszego tomu cyklu z Gerardem Edlingiem – powieści Behawiorysta. Kolejna jednak produkcja realizowana jest dla Netflixa.

Forst – nowy serial

W środę 29 listopada Remigiusz Mróz zapowiedział na swoim Facebooku premierę nowego serialu, który inspirowany będzie jego twórczością. Informacje o tym, że seria o Forście zostanie zekranizowana pojawiły się już wielokrotnie. Teraz dowiadujemy się więcej o najnowszej produkcji. 

Czytaj także: Inne tonacje ciszy – nowa książka Remigiusza Mroza

Akcja powieści o Wiktorze Forście toczy się przede wszystkim na Podhalu. Wszystko zaczyna się, gdy na Giewoncie znalezione zostają powieszone na krzyżu zwłoki nagiego mężczyzny. Nie ma żadnych śladów, pozwalających wskazać tożsamość mordercy. Do tego przypadku przydzielony zostaje Wiktor Forst – komisarz raczej nielubiany w środowisku i w okolicy. Człowiek doświadczony, policjant, który mierzył się z naprawdę trudnymi przypadkami. Tym razem będzie świadkiem czegoś, czego jeszcze nie doświadczył. Śledztwo prowadzić będzie także dziennikarka Olga Szrebska, a ślady prowadzić będą ku tajemnicom, które miały zostać niewyjaśnione. Tyle że przeszłość powraca w najmniej oczekiwanych momentach. I dopaść może każdego. 

Forst – premiera serialu wkrótce!

Netflix regularnie udostępnia zapowiedzi polskich produkcji, które wkrótce trafią na tę platformę. Co ciekaw, praca nad nimi przebiega często błyskawicznie - od podania informacji o przygotowaniu nowej wersji kultowego filmu Znachor dla Netflixa do jego premiery upłynęło może kilkanaście miesięcy. Wszystko to pozwala domniemywać, że Forsta zobaczymy już wkrótce – może nawet w 2024 roku.   

Forst – obsada serialu

Sporo wiemy już o obsadzie nowego serialu. W tytułową rolę wcieli się Borys Szyc. Towarzyszyć mu będą między innymi Zuzanna Saporznikow, Andrzej Bienias, Kamilla Baar, Aleksandra Grabowska, Szymon Wróblewski, Maciej Pesta, Michał Suwada, Tomasz Pogoń, Artur Barciś, Małgorzata Hajewska-Krzysztofik. 

Reżyserem jest Daniel Jaroszek, laureat czterech Orłów - Polskich Nagród Filmowych, za swój pełnometrażowy debiut Johnny (tytuł dostępny na Netflix). Scenariusz tworzyli Agata Malesińska i Jacek Markiewicz, a za zdjęcia Piotr Uznański. Producentami filmu są Borys Szyc, Marta Barańska i Tomasz Morawski.

Forst – zwiastun

Netflix udostępnił pierwsze zdjęcia, możemy też obejrzeć pierwszą zapowiedź produkcji – na razie bardzo enigmatyczną: 

Forst – książka 

Nowy serial oparty jest na powieściach Remigiusza Mroza Ekspozycja oraz Przewieszenie. Ukazały się one nakładem Wydawnictwa Filia

Czytaj także: W jakiej kolejności czytać Mroza? Przewodnik po seriach książek Remigiusza Mroza

Książki stanowią dwa początkowe tomy cyklu powieściowego. Dotychczas w ramach cyklu ukazały się powieści EkspozycjaPrzewieszenieTrawersDeniwelacja Zerwa. Później nastąpiła kilkuletnia przerwa, by po czasie pisarz powrócił do swojego bohatera w książce Halny. Siódma część to Przepaść. W 2023 roku ukazała się książka Widmo Brockenu, w której pojawili się zarówno Wiktor Forst, jak i Joanna Chyłka.

Książkę Ekspozycja kupić można w popularnych księgarniach internetowych: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Ekspozycja
Remigiusz Mróz35
Okładka książki - Ekspozycja

Termin "ekspozycja" ma przynajmniej pięć znaczeń. Podobnie wieloznaczny jest każdy krok mordercy. Pewnego ranka turyści odkrywają na Giewoncie makabryczny...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Wyrok
Christina Dalcher
Wyrok
To coś w śniegu
Sean Adams
To coś w śniegu
Czarownik
Anniina Mikama
Czarownik
Virion. Legenda miecza. Krew
Andrzej Ziemiański ;
Virion. Legenda miecza. Krew
Wings of the Heart
Anna Purowska
Wings of the Heart
Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;
Herbaciane róże
Minka i jej kocie przygody
Anna Bichalska ;
Minka i jej kocie przygody
Sny umarłych
Bora Chung
Sny umarłych
Pokaż wszystkie recenzje