Zapowiedziano serial Netfliksa o komisarzu Forście. W produkcji wystąpi Remigiusz Mróz 

Data: 2023-03-17 13:41:42 | Ten artykuł przeczytasz w 5 min. Autor: Mirosław Kalinowski
udostępnij Tweet

W piątek, 18 marca, Remigiusz Mróz opublikował materiał z planu zdjęciowego do najnowszego serialu powstającego na podstawie jego książek. Chodzi o produkowany dla Netfliksa serial oparty na serii książek o zakopiańskim śledczym. 

Obrazek w treści Zapowiedziano serial Netfliksa o komisarzu Forście. W produkcji wystąpi Remigiusz Mróz  [jpg]fot. mat. prasowe Netflix

W piątkowe południe na mediach społecznościowych Remigiusza Mroza pojawił się materiał wideo prezentujący sceny zza kulis powstającego serialu na podstawie książek o komisarzu Forście. Jednocześnie Netflix ujawnił zdjęcie odtwórcy głównej roli w serialu, Borysa Szyca, któremu towarzyszy opolski pisarz.

Forst – jest już pierwsza zapowiedź najnowszego serialu na podstawie książek Mroza

O tym, że seria wysokogórskich kryminałów miała zostać zekranizowana, wiemy już od dawna. Przez długi czas nie było jednak pewne, dla kogo zrealizowany ma zostać serial o komisarzu Wiktorze Forście. Przed rokiem ujawniono, że nowa ekranizacja powieści opolskiego pisarza trafi do oferty giganta streamingowego – platformy Netflix, a dziś poznaliśmy pierwsze kadry z serialu – za sprawą zapowiedzi wideo ujawnionej przez autora: 

Za reżyserię serialu odpowiada Daniel Jaroszek, a scenariusz współtworzyli Agata Malesińska i Jacek Markiewicz.

Netflix ekranizuje kolejną serię Remigiusza Mroza. O czym będzie serial Forst?

Przy okazji opublikowanej dziś zapowiedzi, dowiedzieliśmy się także, że Netflix zdecydował się na zmianę tytułu serialu. Wcześniejsza nazwa serialu – Detektyw Forst – krytykowana była za niepasującą do samej fabuły. Problem zauważał także sam autor, który w przeszłości pisał na swoim profilu w mediach społecznościowych:

Jeśli chodzi o nieszczęsny tytuł serialu, czyli „Detektyw Forst” – I know. Robimy z Borysem wszystko, żeby uświadomić Netflixowi, że samo „Forst” jest wystarczające. I że jest komisarzem.

Biuro prasowe platformy w swoim komunikacie zaznacza, że przyjęty tytuł Forst jest tytułem roboczym. Pierwszy sezon produkcji inspirowany ma być pierwszymi dwoma powieściami z cyklu Mroza: Ekspozycją i Przewieszeniem. Głównym bohater, pracujący w zakopiańskiej policji Wiktor Forst, zostaje wezwany na Giewont, na którego szczycie znalezione ludzkie ciało. Bestialskie zabójstwo szybko trafia do mediów, a sprawą zaczyna interesować się m.in. reporterka Olga Szrebska. Wkrótce policjant i dziennikarka rozpoczynają współpracę, by uchwycić seryjnego mordercę.

Bestselerowa seria o komisarzu Forście

Seria o popularnym śledczym rozpoczęła się powieścią Ekspozycja, która w 2015 roku ukazała się nakładem Wydawnictwa Filia. Powieść szybko została doceniona przez czytelników opolskiego autora, a w 2016 roku ukazały się aż dwie kolejne części serii: powieści Przewieszenie oraz Trawers. Tom 4 cyklu na rynku ukazał się w maju 2017, a rok później w księgarniach pojawiła się Zerwa, stanowiąca 5 część serii. Po dłuższej przerwie autor powrócił do przygód bohatera z wydaną w 2020 roku książką Halny. W 2021 roku – nie bez kontrowersji z powodu okładki tytułu – czytelnicy mogli zapoznać się z powieścią Przepaść

Informacje o prawach do Forsta pozyskanych przez Netflix pojawiły się w 2022 roku. Dokładna data premiery najnowszego serialu nie jest znana. Wiadomo, że produkcja ma pojawić się na Netfliksie dopiero w 2024 roku. Tymczasem na antenach największych polskich stacji telewizyjnych – TVN i Polsat – emitowane są dotychczas zrealizowane seriale na podstawie książek popularnego pisarza: serial Chyłka: Oskarżenie, pierwotnie zrealizowany w ramach produkcji Player Original, a także Wotum nieufności, najnowszy serial Polsatu.

Ekspozycja - książka

Pierwszą książkę z cyklu o komisarzu Forście kupić można w popularnych księgarniach poniżej: 

Tagi: ekranizacje książek, premiery netflix, forst,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Ekspozycja
Remigiusz Mróz0
Okładka książki - Ekspozycja

  Termin "ekspozycja" ma przynajmniej pięć znaczeń. Podobnie wieloznaczny jest każdy krok mordercy. Pewnego ranka turyści odkrywają na Giewoncie...

dodaj do biblioteczki
Film
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Paderborn
Remigiusz Mróz
Paderborn
Fałszywa królowa
Mateusz Fogt
Fałszywa królowa
Między nami jest Śmierć
Patryk Żelazny
Między nami jest Śmierć
Zagraj ze mną miłość
Robert D. Fijałkowski ;
Zagraj ze mną miłość
Ktoś tak blisko
Wojciech Wolnicki (W. & W. Gregory)
Ktoś tak blisko
Serce nie siwieje
Hanna Bilińska-Stecyszyn ;
Serce nie siwieje
The Paper Dolls
Natalia Grzegrzółka
The Paper Dolls
Słowa wdzięczności
Anna H. Niemczynow
Słowa wdzięczności
Izabela i sześć zaginionych koron
Krzysztof P. Czyżewski
Izabela i sześć zaginionych koron
Pokaż wszystkie recenzje