„Johnny” – film o ks. Kaczkowskim właśnie trafił na Netflixa!

Data: 2023-03-23 09:07:02 Autor: Martyna Kozieł
udostępnij Tweet

Już dziś na Netflixie będziemy mogli zobaczyć wyjątkowy film o księdzu Janie Kaczkowskim. Produkcja opowiada o przyjaźni, jaka zawiązała się między duchownym a jednym z jego podopiecznych. Ta relacja zmieniła życie każdego z nich na zawsze. 

Obrazek w treści  „Johnny” – film o ks. Kaczkowskim właśnie trafił na Netflixa!  [jpg]fot. H.Komerski / Next Film

Johnny to film, który pojawił się na wielkich ekranach we wrześniu 2022 roku. Po dwóch miesiącach od premiery produkcja została obejrzana przez ponad 800 tysięcy osób. Za reżyserię odpowiada Daniel Jaroszek, a scenariusz napisał Maciej Kraszewski. 

Johnny – o czym jest film? Opis

Johnny to produkcja, która składa hołd księdzu Kaczkowskiemu. Duchowny był wzorem do naśladowania zarówno wśród osób wierzących, jak i ateistów. Jego podejście do życia wzbudzało niemały podziw. Film bazuje na prawdziwych wydarzeniach i opowiada o przyjaźni oraz odkupieniu. 

Czytaj również: „The Crown”– zakulisowe zdjęcia z 6 sezonu serialu! Jak prezentuje się nowa obsada?

Jan Kaczkowski założył hospicjum w Pucku. To właśnie tam miał odbyć swoją karę Patryk Galewski – młody chłopak skazany przez sąd na prace społeczne. Duchowny zdecydował się na zaangażowanie buntowniczych nastolatków w pomoc śmiertelnie chorym osobom. Walczył o każdego z nich i stał się dla nich prawdziwym wsparciem. Z dużą dozą humoru Jan Kaczkowski uczył innych empatii czy czułości. W pewnym momencie swojego życia sam zachorował i musiał rozpocząć leczenie w hospicjum. To na zawsze zmieniło życie Patryka. 

Johnny – obsada filmu

Johnny to polska produkcja, w której wystąpiło wielu świetnych aktorów. W roli księdza Jana Kaczkowskiego możemy zobaczyć Dawida Ogrodnika. Na tegorocznej gali Bestsellerów Empiku odniósł się on krytyczne do słów Marii Sadowskiej, co wywołało niemałe poruszenie w mediach. Aktor wstąpił w filmach i serialach takich jak Broad Peak, Najmro. Kocha, kradnie, szanuje, czy Ikar. Legenda Mietka Kosza

Czytaj również: Sanktuarium - horror o pozornie "boskich" czynach debiutuje na platformie Netflix

W postać Patryka wcielił się natomiast Piotr TrojanJakiś czas temu aktora mogliśmy oglądać w między innymi w produkcjach 25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy, Hiacynt, Samiec Alfa czy Ukryta sieć. W pozostałych rolach występują Magdalena Czerwińska, Anna Dymna, Maria Pakulnis, Marta Stalmierska, Witold Dębicki, Michał Kaleta oraz Joachim Lamża.

Johnny – gdzie obejrzeć film

Johnny to film, który miał swoją kinową premierę we wrześniu 2022 roku. Teraz produkcję będzie można oglądać na platformie streamingowej Netflix. 

Czytaj również: Miłość jest ślepa w sezonie czwartym - eksperymentalne reality TV o poszukiwaniu miłości wraca na Netflix

Film zostanie dodany do bazy Netflixa 23 marca 2023 roku. Produkcja pojawi się w serwisie streamingowym około godziny dziewiątej rano. 

Johnny – opinie o filmie

Johnny to polska produkcja biograficzna opowiadająca o jednym z najbardziej cenionych duchownych ostatnich lat. Na kinowy seans wybrało się sporo osób. Film zebrał mnóstwo pozytywnych opinii. 

Czytaj również: Rycerze Gotham - serial w uniwersum DC debiutuje na platformie HBO Max

Jest to produkcja dla osób, które ceniły postać księdza Kaczkowskiego. Film polecamy również tym chcącym zobaczyć coś wzruszającego i chwytającego za serce, ale również dającego nadzieję. W Johnnym nie zabrało humoru, którym przecież cechował się sam duchowny!

Johnny – książka

Ksiądz Jan Kaczkowski napisał wiele publikacji, które do dziś inspirują i zachęcają do działania. Zmienił on życia wielu osób i dał im nadzieję na lepsze jutro. Rok przed swoją śmiercią wydał Życie na pełnej petardzie. Czyli wiara, polędwica i miłość. Jest to wywiad rzeka, który z księdzem przeprowadził Piotr Żyłka. W inspirującej rozmowie duchowny opowiada o sobie, swoim podejściu do życia i wiary. 

Tytuł ten można nadal kupić w wielu księgarniach internetowych:

Tagi: ekranizacje książek,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Życie na pełnej petardzie czyli wiara, polędwica i miłość
Jan Kaczkowski24
Okładka książki -  Życie na pełnej petardzie czyli wiara, polędwica i miłość

Najbardziej lubiany polski ksiądz w rozmowie życia Ceniony za swój autentyzm, odwagę i szczerość. Podziwiany zarówno przez katolików, jak i niewierzących...

dodaj do biblioteczki
Film
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Płezent – carkiem niekotrzebna rzecz
Agnieszka Suchowierska ;
Płezent – carkiem niekotrzebna rzecz
Człowiek z bursztynu
Tomasz Ołdziejewski; Sylwia Winnik
Człowiek z bursztynu
Królewska guwernantka
Wendy Holden ;
Królewska guwernantka
Diament i Róża
Karolina Winiarska
Diament i Róża
Emilka i potwory z legend
Kamila Stokowska
Emilka i potwory z legend
Potwór
Hubert Hender
Potwór
One temu winne
Marta Urbaniak-Piotrowska
One temu winne
Pamięć dla Heleny
Ewa Formella ;
Pamięć dla Heleny
Pokaż wszystkie recenzje