Jan Kaczkowski


Jan Kaczkowski to katolicki duchowny, ksiądz rzymskokatolicki, który uzyskał stopień doktora nauk teologicznych. Był bioetykiem, jednak zasłynął jako rekolekcjonista, autor książek, twórca Hospicjum pod wezwaniem św. Ojca Pio w Pucku.

Jan Kaczkowski - biografia, życie i twórczość

Ksiądz Jan Kaczkowski urodził się 19 lipca 1977 roku. Dzieciństwo spędził w Sopocie. Uczęszczał do Środowiskowego Liceum Ogólnokształcącego w Sopocie. Wcześnie odkrył swoje powołanie: studiował w Gdańskim Seminarium Duchownym, w 2002 roku obronił magisterkę w dziedzinie teologii. 

15 czerwca 2002 ks. Jan Kaczkowski przyjął święcenia, został prezbiterem. Przydzielono go do pracy w archidiecezji w Gdańskiej. Podjął studia doktoranckie i w 2007 roku obronił pracę doktorską „Godność człowieka umierającego a pomoc w stanie terminalnym - studium teologiczno-moralne". 

Ks. Jan Kaczkowski ukończył również studia z zakresu bioetyki.

Ksiądz Jan Kaczkowski był wikariuszem w parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Pucku. Pracował jako katecheta, wykładał bioetykę, jednak wrażliwość społeczna sprawiła, że zawsze angażował się w pomoc chorym i umierającym. Był kapelanem domu pomocy społecznej i szpitala w Pucku. 

Jan Kaczkowski w 2004 roku zaangażował się w postanie Puckiego Hospicjum Domowego. Organizował budowę Hospicjum św. Ojca Pio w Pucku, pełnił funkcję jego dyrektora. Prowadził wykłady i warsztaty dotyczące działalności hospicjum, wykładał bioetykę chrześcijańską. Promował etyczne postawy w pracy medyków. Do pracy w hospicjum starał się nakłonić osoby skazane i młodzież z problemami.

Ks. Jan Kaczkowski był ambasadorem Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Ks. Jan Kaczkowski był bardzo nowoczesnym duchownym. Swoje katechezy publikował w formie filmów w sieci. Wywiady, których udzielał, stały się podstawą licznych książek, m.in. Szału nie ma, jest rak, Życie na pełnej petardzie. Czyli wiara, polędwica i miłość, Dasz radę. Ostatnia rozmowa, Żyć aż do końca. Instrukcja obsługi choroby, Dekalog księdza Jana Kaczkowskiego.

Ks. Jan Kaczkowski był autorem książek Grunt pod nogami i Ekskluzywny żebrak. Czyli ks. Jan Kaczkowski o tym co najważniejsze (zapis materiałów video, homilii i konferencji wygłoszonych przez księdza Kaczkowskiego).

Ks. Jan Kaczkowski przez całe życie zmagał się z problemami ze wzrokiem, miał niedowład lewej strony ciała. Walczył z nowotworem nerki (udało mu się wyjść z choroby) i glejaka mózgu. 

Ks. Jan Kaczkowski odszedł 28 marca 2016 w Sopocie wśród rodziny. 

Jan Kaczkowski - twórczość

Jan Kaczkowski - wiadomości

Cytaty Autora

Kiedy przyjdą problemy, wtedy trzeba będzie wysoko podnieść głowę i stawić im czoło. Człowiek ma do tego dość sił. Pan Bóg nie daje nam zadań,których nie potrafilibyśmy unieść.


Więcej

Sumienie to najbardziej intymny głos w nas, który nam mówi, co jest dobre i co jest złe. Musimy go słuchać, nie możemy go oszukiwać. Jesteśmy mistrzami świata w oszukiwaniu i zagłuszaniu własnego sumienia.


Więcej
Wszystkie cytaty tego autora Dodaj cytat tego autora
Reklamy