Sztuka życia bez ściemy

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2021-03-10
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 9788324061907
Liczba stron: 224

Ocena: 5 (2 głosów)

Życie trwa tylko chwilę. Nie zepsuj tego!

Ksiądz Jan Kaczkowski potrafił rozpalić serca i ostudzić emocje. Nikt tak mądrze jak on nie mówił o współczesnym Kościele, o cierpieniu, potrzebie kochania albo chociaż lubienia ludzi, którzy nas otaczają.

Czy bliskości da się nauczyć? Co to znaczy być przyzwoitym? Dlaczego czasem trudno nie być antyklerykałem? Gdzie jest Bóg, kiedy nasi bliscy cierpią? Czy eutanazja może być alternatywą dla cierpienia?

Odpowiedzi na te oraz setki innych pytań, które znajdujemy w nieznanych tekstach księdza Kaczkowskiego, uczą nas żyć w zgodzie z samym sobą i z nadzieją patrzeć w przyszłość.

Tagi: Chrześcijaństwo

Kup książkę Sztuka życia bez ściemy

REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Sztuka życia bez ściemy

Avatar użytkownika - KarkaReads
KarkaReads
Przeczytane:2021-03-14, Ocena: 5, Przeczytałem,

“Wymagajcie do siebie nie wiadomo w jaki sposób. Żyjcie na pełnej petardzie!”


Ksiądz Jan Kaczkowski potrafił rozpalić serca i ostudzić emocje.W swoich książkach opisywał zdrowe podejście nie tylko do kościoła, ale również do życia. Nikt tak mądrze jak on nie mówił o współczesnym Kościele, cierpieniu, chorobie, potrzebie kochania i lubienia ludzi, którzy nas otaczają.


Kim był ksiądz Jan Kaczkowski? Był prezbiterem rzymskokatolickim, doktorem nauk teologicznym i bioetykiem. Był też dyrektorem Puckiego Hospicjum pw. św. Ojca Pio. Przez 4 lata walczył z glejakiem mózgu. Zmarł w 2016 roku.


“Sztuka życia bez ściemy” to połączenie fragmentów czytań z Pisma Świętego z komentarzami od księdza Kaczkowskiego. Porusza on tu nie tylko tematy Boga i wiary ale również polityki, propagandy, sumienia, choroby, cierpienia i wsparcia.

Po raz kolejny ksiądz Jan Kaczkowski pokazuje zdystansowane ale równocześnie zdrowe i bardzo pozytywne podejście do życia. W epilogu autor opisał swoją historię od kiedy trafił do seminarium.

Bardzo lubię książki księdza Jana Kaczkowskiego za to jakie podejście do życia jest w nich przedstawione. Są one uniwersalne, uważam że będą idealne dla tych, którzy szukają siebie, bez względu na to czy są wierzący czy nie.

Link do opinii
Inne książki autora
Ekskluzywny żebrak
Jan Kaczkowski0
Okładka ksiązki - Ekskluzywny żebrak

Bardzo ciekawa i poruszająca książka księdza Jana Kaczkowskiego na temat życia, postępowania wobec innych ludzi i śmierci. Mimo, że książka jest niewielkiego...

Dość katolipy! O Jezusie celebrycie
Jan Kaczkowski0
Okładka ksiązki - Dość katolipy! O Jezusie celebrycie

Ostatnia konferencja księdza Jana. Nie możemy sobie pozwolić na „lipę” w Kościele! Jak to jest, że Kościół ma w swoich szeregach największych...

Zobacz wszystkie książki tego autora