"Na pełnej petardzie" - wkrótce film o ks. Kaczkowskim

Data: 2020-01-17 11:40:59 Autor: pobarski

Właśnie rozpoczęły się prace nad pierwszym filmem, który przedstawi losy cenionego i znanego księdza Jana Kaczkowskiego, polskiego duchownego.

Obrazek w treściFot. Jacek Poremba / mat. prasowe Kino Świat

Jan Kaczkowski był jednym z najbardziej cenionych duchownych ostatnich lat. Zmagający się z własną chorobą, inspirował innych i przekonywał, dlaczego warto czerpać z życia jak najwięcej. Ksiądz zmarł w 2016 roku po długiej walce z chorobą, jednak pamięć po nim pozostała wśród wielu wiernych. Teraz postać księdza Kaczkowskiego zachowa się w postaci biograficznego filmu.

Jan Kaczkowski – kim był?

Jan Kaczkowski urodził się 19 lipca 1977 w Gdyni, na pomorzu. Dzieciństwo i młodość spędził w Trójmieście, a po maturze trafił do Gdańskiego Seminarium Duchownego. Już od najmłodszych lat Jan Kaczkowski zmagał się z dolegliwościami zdrowotnymi – miał lewostronny niedowład oraz sporą wadę wzroku. Później zdiagnozowano u niego nowotwór nerki, który udało się wyleczyć oraz glejaka mózgu,

W połowie 2002 roku otrzymał święcenia prezbiteriatu, a następnie pracował w parafii w Pucku. Był także nauczycielem, a po zdobyciu doktoratu w 2007 roku – wykładowcą akademickim.

W 2008 roku ukończył dodatkowe studia podyplomowe z bioetyki, jednocześnie cały czas angażując się w sprawy osób pozostających w hospicjach. Sporą popularność przyniosła mu działalność w sieci, gdzie prowadził wideobloga na kanale Boska.TV. Stworzył też wiele książek, m.in. Szału nie ma, jest rak, Życie na pełnej petardzie. Czyli wiara, polędwica i miłość czy Ekskluzywny żebrak. W 2016 roku ks. Kaczkowski został ambasadorem Światowych Dni Młodzieży.

Ksiądz Jan Kaczkowski zmarł w Poniedziałek Wielkanocny, 28 marca 2016 roku w swoim domu rodzinnym w Sopocie. W jednej ze swoich książek Kaczkowski prosił, by po śmierci pochować go w sutannie.

Film o ks. Janie Kaczkowskim

Na te chwile nieznane są szczegóły dotyczące produkcji. Dystrybutor filmu – spółka Kino Świat – zdecydował się jednak na ujawnienie roboczego tytułu nowej biograficznej produkcji oraz aktora, który wcielić ma się w rolę główną.

Do tej pory w sieci znaleźć można było jedynie plotki na temat filmowej biografii. Wczoraj oficjalnie potwierdzono, że rozpoczęły się prace nad filmem. Nowy obraz otrzymał także roboczy tytuł Na pełnej petardzie, który nawiązuje do tytułu jednej z najpopularniejszych książek polskiego duchownego.

Na pełnej petardzie – obsada

Poznaliśmy też pierwszego, ale jakże znaczącego aktora, który pojawi się w biograficznej produkcji. Będzie nim ceniony polski aktor Dawid Ogrodnik, który na swoim koncie ma m.in. rolę Adama Bieleckiego w filmie Broad Peak, którego premiera odbędzie się w 2020 roku. Oprócz tego Ogrodnik zagrał także w ekranizacji powieści Joanny Bator Ciemno, prawie noc oraz produkcjach Rojst, Cicha noc czy Chce się żyć, za którą otrzymał Orła – polską nagrodę filmową.

Nie wiemy, kto jeszcze wystąpi w produkcji Na pełnej petardzie. Dystrybutor ujawnił jednak nazwiska innych osób odpowiedzialnych za film – reżyserią nowego obrazu zajmie się Krzysztof Rzączyński, natomiast za scenariusz odpowiada Łukasz Ludkowski. Producentami filmu będą Dawid Janicki oraz Maciej Rzączyński ze studia filmowego East Studio.

Na pełnej petardzie – kiedy premiera

Nieznana jest dokładna premiera filmu Na pełnej petardzie, wiadomo już jednak, że prace nad tytułem ruszą lada chwila, a sam obraz pojawi się na wielkich ekranach już w 2021 roku.

Obecnie Dawid Ogrodnik, który wcielił się w postać księdza Kaczkowskiego, wziął udział w próbnej sesji fotograficznej, gdzie został ucharakteryzowany. Zdjęcia z sesji wykonanej przez Jacka Porembę zobaczyć można w galerii na końcu artykułu.

Na pełnej petardzie – książka

Ksiądz Jan Kaczkowski jest autorem licznych książek, w których pisał o własnych poglądach i przemyśleniach związanych z wiarą i życiem. Oprócz filmu, istnieje także książka o podobnym tytule - Życie na pełnej petardzie. Czyli wiara, polędwica i miłość, która nakładem Wydawnictwa WAM wydana została na rok przed śmiercią duchownego.

Tytuł ten można nadal kupić w wielu księgarniach internetowych:

Galeria:
zdjęcie zdjęcie zdjęcie

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Życie na pełnej petardzie czyli wiara, polędwica i miłość
Jan Kaczkowski, Piotr Żyłka22
Okładka książki -  Życie na pełnej petardzie czyli wiara, polędwica i miłość

Najbardziej lubiany polski ksiądz w rozmowie życia Ceniony za swój autentyzm, odwagę i szczerość. Podziwiany zarówno przez katolików, jak i niewierzących...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo