A cz這wieka widzi?

Ocena: 5.33 (3 g這s闚)

Nie chcieli mnie 鈍i璚i. Ca造 czas by problem z tym moim wzrokiem. (...) Tak wi璚 dyskutuj, 鈍i璚i czy nie 鈍i璚i (...). No i on [ksi康z Kownacki] m闚i (a m闚i bardzo brzydko): ,,Kurrrrde, 鈍i璚i kaczk, 鈍i璚i, kaczka w porz康ku, 鈍i璚i". Na co arcybiskup pyta drugiego profesora, ksi璠za Jana: ,,A ksi康z profesor jakie ma zdanie na ten temat?". A ten, stary kpiarz, m闚i: ,,A pieni康ze widzi?". Wszyscy: ,,Hehehe, widzi". ,,To 鈍i璚i". No i tym sposobem mnie wy鈍i璚ili.
Fragment ksi捫ki

Min窸o 7 lat od spotkania, w czasie kt鏎ego ks. Jan podzieli si z nami swoim spojrzeniem na Ko軼i馧 i drugiego cz這wieka, a jego s這wa nic a nic nie straci造 na aktualno軼i! Jest to spojrzenie cz這wieka, kt鏎y bez grama w徠pliwo軼i kocha Ko軼i馧 i chce jego przemiany. I w豉郾ie dlatego nie boi si porusza kontrowersyjnych temat闚. Gorzkie s這wa krytyki pod adresem ,,katolipy" w Ko軼iele 陰cz si z ciekawymi historiami spotka z r騜nymi lud幟i, bo ks. Jan zawsze i w ka盥ym WIDZIA CZΜWIEKA. Raz jeszcze popatrzmy na siebie i Ko軼i馧 oczami ,,Johnny'ego" - jak wo豉li na ks. Jana przyjaciele - bo mo瞠 si okaza, 瞠 czasami tylko patrz帷 oczami os鏏 ,,id帷ych na przek鏎", zobaczymy prawd. A prawda po陰czona z mi這軼i wyzwala. Zawsze.

Informacje dodatkowe o A cz這wieka widzi?:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2022-09-15
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
J瞛yk orygina逝: polski

wi璚ej

Kup ksi捫k A cz這wieka widzi?

Cytaty z ksi捫ki

Gdyby od mojego aktu woli zale瘸這, czy wyzdrowiej, to publicznie ze瘸r豚ym sw鎩 zegarek. Ju teraz zacz掖bym go chrupa.

Wi璚ej

Wi璚ej
Wi璚ej cytat闚 z tej ksi捫ki

Zobacz tak瞠

A cz這wieka widzi? - opinie o ksi捫ce

Uwielbiam wszystkie ksi捫ki ze s這wami Jana Kaczkowskiego. Tym razem nie mog這 by inaczej.
Ksi康z, kt鏎y mia w sobie ogromne pok豉dy cz這wiecze雟twa. Nie ba si wyra瘸 swojej opinii, krytykowa kiedy by這 trzeba, popiera, kiedy tego wymaga豉 sytuacja. Wielu duchownym z ko軼io豉 si to nie podoba這. To on dzi瘯i ksi捫kom, kt鏎e po nim pozosta造 przywraca wiar w Boga, cz這wieka i to, 瞠 jeszcze b璠zie dobrze. Nie b璠 obiektywna, je郵i powiem, 瞠 ksi捫ka warta przeczytania. Ja w ka盥ej z nich znajduj co dla siebie...

"Przyzwyczai豉m si do jego obrazu z ekranu telewizora, gdzie pojawiaj帷 si w r騜nych programach publicystycznych i rozrywkowych, o sobie i swojej chorobie m闚i z du篡m dystansem. Na 篡wo, jak si okaza這, rozbraja otwarto軼i i humorem. Jest pe貫n "staromodnej" szarmancji."
Gdy jaki czas temu przeczyta豉m ksi捫k"Johnny. Powie嗆 o ksi璠zu Janie Kaczkowskim",wpad豉m po uszy jako i zosta豉m jego mo積a nawet tak powiedzie fank. Niekoniecznie jako ksi璠za, chocia jego rozumowanie jest mi bardziej bliskie ni wielu znacznie wy瞠j stoj帷ych hierarch闚 ko軼ielnych, lecz jako autora ksi捫ek, wywiad闚, rozm闚 a tak瞠 jako tw鏎c hospicjum dla os鏏 potrzebuj帷ych. Wiem, 瞠 tak naprawd mo瞠 dzi瘯i swojej chorobie uda這 mu si zebra do嗆 znaczne fundusze na ten cel, ale przede wszystkim dlatego, 瞠 by bardzo dobrym i wra磧iwym cz這wiekiem.
"A cz這wieka widzi?" to zebrane w ca這嗆 wywiady z ksi璠zem Janem, kt鏎e odzwierciedlaj jego pogl康y na wiele temat闚. Tak w豉軼iwie to nawet mo積a zacytowa by by這 niemal ca陰 ksi捫k, tak wiele jest w niej m康rych przemy郵e, wzruszaj帷ych niekiedy, cz瘰to przedstawionych w humorystyczny i cudowny spos鏏, pokazuj帷 nam, 瞠 ksi康z katolicki nie musi by z造m cz這wiekiem, maj帷ym w豉dz nad wiernymi, wykorzystuj帷ym swoj "wy窺zo嗆"...

"Musz powiedzie, 瞠 w pomaganiu i w og鏊e w jakimkolwiek dzia豉niu nie znosz lipy, zw豉szcza katolickiej lipy."
Nie mo積a powiedzie, 瞠 ksi康z Kaczkowski by przeciwko Ko軼io這wi, on przecie przede wszystkim by ksi璠zem i nie zosta nim przypadkowo, sam chcia nim zosta, sam zdecydowa. Chocia jego wy鈍i璚enie zawis這 niemal na w這sku. Sam opisuje to w dowcipny spos鏏.
Ksi康z Jan to bardzo ciekawa, niesamowita osobowo嗆, podzieli si z nami swoim spojrzeniem na Ko軼i馧, ale nie tylko, bo przede wszystkim spojrzeniem na drugiego cz這wieka. I chocia nie ma go ju od kilku lat w鈔鏚 nas, to jego s這wa ci庵le s aktualne. Chocia sam by 鄉iertelnie chory, nie uskar瘸 si nad sob, ci庵le pomaga innym i stara si za wszelk cen zostawi po sobie 郵ad w postaci hospicjum.

"Zawsze m闚i: "Katolicy, wi璚ej luzu!", bo my cz瘰to mamy zaci郾i皻e z瑿y, jeste鄉y wiecznie obra瞠ni, wiecznie w軼iekli. Tu nas atakuj, tam nas szczypi, znowu wsz璠zie spiski... Szukajmy po tej drugiej stronie dobra."
Podziwiam ksi璠za Jana za jego podej軼ie do 篡cia i tak w豉軼iwie to w豉郾ie jemu zawdzi璚zam sw鎩 stosunek do choroby nowotworowej. Dzi瘯i jego ksi捫kom zweryfikowa豉m w豉sne 篡cie z rakiem. Wiem, 瞠 nie zawsze rak to wyrok, ale gdy taka wiadomo嗆 dociera do nas, to zawsze jest to jak grom z jasnego nieba. Nie ma na to przepisu, nie ma bo瞠j kary za co co zrobili鄉y. Po prostu tak jest, albo chorujemy albo nie.

"Nie mo積a m闚i, 瞠 Pan B鏬 zsy豉 choroby. Choroba jest zawsze z貫m, choroba jest zawsze pora磬. (...)
Choroba to jest zawsze b陰d systemu, b陰d kom鏎ki przy podziale."
O tej ksi捫ce mog powiedzie, 瞠 na mnie zrobi豉 niesamowite wra瞠nie, a w豉軼iwie to sam ksi康z Jan Kaczkowski b璠帷 na 篡ciowej petardzie, jak sam o sobie m闚i robi tak niesamowicie dobr robot. Potrafi swoim s這wem zmieni nastawienie do 篡cia. Potrafi pom鏂 tak wielu ludziom, o kt鏎ych nawet nie wiemy, gdy nie chwali si tym, nie robi tego na pokaz, nie robi tego dla s豉wy, chocia zarzucano mu w豉郾ie to, 瞠 wypromowa si na glejaku.
My郵, 瞠 ka盥y powinien przeczyta te jego przemy郵enia, bo naprawd warto.

"Zapewne nie wydawaliby鄉y tej ksi捫ki, w kt鏎ej pada niejedno gorzkie s這wo krytyki wzgl璠em przestrzeni ko軼ielnej, gdyby nie nasze pe軟e przekonanie, 瞠 ks. Jan m闚i o tym tylko dlatego, 瞠 kocha Ko軼i馧 ca造m sercem i chcia jego przemiany."

Inne ksi捫ki autora
Do嗆 katolipy! O Jezusie celebrycie
Jan Kaczkowski0
Ok豉dka ksi您ki - Do嗆 katolipy! O Jezusie celebrycie

Ostatnia konferencja ksi璠za Jana. Nie mo瞠my sobie pozwoli na „lip” w Ko軼iele! Jak to jest, 瞠 Ko軼ió ma w swoich szeregach najwi瘯szych...

Dekalog ksi璠za Jana Kaczkowskiego
Jan Kaczkowski0
Ok豉dka ksi您ki - Dekalog ksi璠za Jana Kaczkowskiego

Dekalog, s這wo po s這wie z Ksi璠zem Janem Kaczkowskim S逝chali鄉y Go, bo na co dzie 篡 tym, co g這si. Doceniali鄉y Go, bo powa積ie traktowa ludzkie...

Zobacz wszystkie ksi捫ki tego autora
Recenzje miesi帷a
Nielat