"Paderborn" - nowa książka Remigiusza Mroza. To spin-off cyklu o Joannie Chyłce i kontynuacja „Langera"

Data: 2024-03-06 12:00:38 | Ten artykuł przeczytasz w 5 min. Autor: Piotr Piekarski
udostępnij Tweet

W środę w samo południe Remigiusz Mróz zapowiedział premierę nowej powieści. Będzie to kontynuacja cyklu Langer, a zarazem spin off bestsellerowej serii o Joannie Chyłce. Sam Remigiusz Mróz podkreśla, że można też czytać ją niezależnie od dotychczasowych powieści. Nowa książka nosi tytuł Paderborn, a jej premiera zaplanowana została na końcówkę marca 2024.

Paderborn - grafika promująca książkę

Już 27 marca w księgarniach pojawić ma się kolejna książka Remigiusza Mroza. Będzie to Paderborn, historia luźno powiązana z liczącej już 17 tomów niezwykle popularnej serii o prawniczce z Warszawy, Joannie Chyłce. Powieść już teraz pojawiła się w przedsprzedaży w księgarni Empik, poznaliśmy także jej bardzo enigmatyczny opis.

Paderborn - o czym jest książka? To spin-off Chyłki

Remigiusz Mróz nie daje odpocząć swojej najbardziej popularnej bohaterce. W 2024 roku ukazało się kilka powieści z jej udziałem, prawniczka wybrała się też do Zakopanego, by wystąpić w jednej z książek z cyklu wysokogórskiego o Wiktorze Forście. Po „gościnnych występach" w Widmie Brockenu prawniczka powróciła do stolicy, gdzie rozwiązała kolejną niełatwą sprawę w powieści Zarzut. Tam zajęła się sprawą o pedofilię księdza, który pomógł jej i jej siostrze kilka lat wcześniej.

Paderborn ma być kontynuacją powieści Langer, w której poznaliśmy lepiej głównego antagonistę warszawskiej adwokat, Piotra Langera jra. Tytuł wskazuje na to, że pierwsze skrzypce w książce grał będzie prokurator Olgierd Paderewski „Paderborn", uwielbiany przez miłośników serialu „Chyłka". Zajmie się on sprawą zabójcy, który wykorzystuje astrologię, by uniknąć stróżów prawa. 

„Czy dzięki astrologii można popełnić zbrodnię doskonałą?" – oto pytanie, które pojawia się w zwiastunie powieści: 

Remigiusz Mróz zapowiada na Facebooku: „Kiedy Księżyc znajdzie się w opozycji do Merkurego, a jednocześnie utworzy trygon z Marsem i kwadraturę z Plutonem, zjawi się on. Paderborn."

Pisarz podkreśla również, że w powieści pojawiają się Pader, Siarka i Nina. – Oraz kilka innych, skądinąd znanych, osobopostaci – dodaje Mróz.

Paderborn - kiedy premiera książki?

Premierę najnowszej książki Remigiusza Mroza zaplanowano na końcówkę miesiąca. Paderborn w księgarniach pojawi się już 27 marca 2024 r. Już teraz książkę można jednak nabyć w wielu księgarniach internetowych - między innymi w księgarni Empik. Aby dokonać zakupu książki, wystarczy kliknąć tutaj.

Pader - kolejna książka Remigiusza Mroza

Twórczość Remigiusza Mroza cieszy się niesłabnącą popularnością. Przyczyniają się do tego również kolejne ekranizacje, m.in. serial na podstawie serii o prokuratorze Gerardzie Edlingu. Sprzedano też prawa do ekranizacji powieści Listy zza grobu, mogliśmy obejrzeć serialową adaptację serii W kręgach władzy oraz serii o komisarzu Forście. Serial Detektyw Forst niedawno zadebiutował na platformie Netflix. Z kolei na platformie Polsat Box dostępny jest serial Wotum nieufności. Powstaje również serial na podstawie powieści Wybaczam Ci. Na początku 2024 roku opolski pisarz wydał książkę Operacja Mir – kontynuację Projektu Riese, wykorzystującą koncepcję wszechświatów równoległych.

Paderborn - książka

Najnowszą książkę Remigiusza Mroza w dobrej cenie kupić możecie poniżej:

 

Tagi: literatura,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Paderborn
Remigiusz Mróz1
Okładka książki - Paderborn

Bohaterem książki jest prokurator Olgierd Paderborn, przeciwnik Joanny Chyłka w kilku sprawach. Szczególnie pokochali go miłośnicy serialu, który był adaptacją...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Paderborn
Remigiusz Mróz
Paderborn
Fałszywa królowa
Mateusz Fogt
Fałszywa królowa
Jesteś jak kwiat
Beata Bartczak
Jesteś jak kwiat
Kolekcjoner
Daniel Silva
Kolekcjoner
Miłość szyta na miarę
Paulina Wiśniewska
Miłość szyta na miarę
Między nami jest Śmierć
Patryk Żelazny
Między nami jest Śmierć
Zagraj ze mną miłość
Robert D. Fijałkowski ;
Zagraj ze mną miłość
Forget Me Not
Julie Soto
Forget Me Not
Ktoś tak blisko
Wojciech Wolnicki (W. & W. Gregory)
Ktoś tak blisko
Róża Napoleona
Jacobine van den Hoek
Róża Napoleona
Pokaż wszystkie recenzje