Magdalena Cielecka zagra Chyłkę w serialu na podstawie powieści Remigiusza Mroza

Data: 2018-09-20 12:19:30 Autor: Sławomir Krempa
News - Magdalena Cielecka zagra Chyłkę w serialu na podstawie powieści Remigiusza Mroza

Magdalena Cielecka zagra Chyłkę w serialu na podstawie cyklu powieści Remigiusza Mroza. Pisarz poinformował o tym w swoim profilu na Facebooku:

- Czas rozgonić mgiełkę dymu, ściągnąć sombrero z tequili i wybić coraz szybszy rytm na werblu – oto bowiem nadeszła wiekopomna chwila, na którą wszyscy czekali! ;) A wraz z nią: ona. Jedyna w swoim rodzaju, niepowtarzalna i wyjątkowa. Mowa o aktorce, czy o postaci? Teraz to właściwie równoznaczne. :) - czytamy w oficjalnym profilu Remigiusza Mroza na Facebooku. Pisarz dodaje: – Zatem pozwólcie, że przedstawię: oto ona, @Magdalena Cielecka, czyli Chyłka! Ale może najlepiej będzie, jeśli po prostu oddam jej głos... 

Powstał też specjalny profil serialu na Facebooku, w którym na bieżąco publikowane będą wszystkie informacje o produkcji. Wnioskować możemy, że serial będzie nosił tytuł... „Chyłka" i – zgodnie z zapowiedziami – przed premierą telewizyjną będziemy mogli go obejrzeć w serwisie player.pl

Znani są już także pozostali aktorzy, którzy udział wezmą w ekranizacji seri o nietypowej warszawskiej adwokat. W produkcji pojawi się Katarzyna Warnke i Piotr Stramowski – o czym pisaliśmy dziś przy okazji informacji o ekranizacji książki Jakuba Żulczyka przez HBO – ale także Filip Pławiak, Olga Bołądź, Michał Żurawski, Szymon Bobrowski, Jacek Koman, Jerzy Schejbal, Mirosław Baka, Artur Żmijewski, Piotr Głowacki, Mirosław Haniszewski, Piotr Żurawski i Jakub Gierszał.

Co ważne – produkcja player.pl rozpoczyna się od zdarzeń z Zaginięcia, czyli drugiego tomu serii o Joannie Chyłce. Na serial – niestety – trzeba jeszcze poczekać, bowiem pojawić ma się w na platformie Player.pl w połowie listopada. Cała transza składać ma się na modne ostatnio siedem odcinków.

Za produkcję z ramienia TVN odpowiedzialna jest Dorota Chamczyk, natomiast producentem wykonawczym została Violetta Furmaniuk-Zaorska i przedsiębiorstwo Aktiv Media. Na reżyserskim stołku zasiadł Łukasz Palkowski, odpowiedzialny za inną TVN-owską produkcję, Pułapka.

Zgodnie z zapowiedziami, autor nie odpowiada za scenariusz serialu na podstawie swoich książek. Przy tej produkcji współpracowała ze sobą trójka scenarzystów –Justyna Stefaniak, Krzysztof Szpetmański i Michał Wawrzecki, dodatkowo udział w pracach scenariuszowych miały Daria Rogozińska i… producentka Dorota Chamczyk. Za zdjęcia odpowiedzialny jest Mateusz Wichłacz (pracujący między innymi też przy Diagnozie), w pracach nad serialem udział wzięła także scenograf Aleksandra Kierzkowska oraz Agnieszka Werner-Szyrle zajmująca się kostiumami.

Cykl powieści Remigiusza Mroza, na których oparto scenariusz, opowiada o losach prawniczki Joanny Chyłki i liczy w chwili obecnej już osiem tomów. Najnowszy – Kontratyp – właśnie trafił do księgarń.  Jesteśmy ciekawi, jaka okaże się nowa produkcja TVN-u i czy… Kordian Oryński nosić będzie swą togę bez zielonego żabotu.

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Kasacja
Remigiusz Mróz
Wydawnictwo