„Pan Taro w Krainie Śpiących Talentów” w formie słuchowiska już na Jedynce!

Data: 2020-01-13 12:43:24 | Ten artykuł przeczytasz w 3 min. Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

Jeśli w długie zimowe wieczory lubicie posłuchać radia, mamy propozycję specjalnie dla Was. Na radiowej jedynce emitowane są właśnie fragmenty niezwykłej książki Pan Taro w Krainie Śpiących Talentów.

Pan Taro ksiazka

Pan Taro w Krainie Śpiących Talentów to niezwykła opowieść, która w październiku 2019 roku ukazała się nakładem Wydawnictwa Bis.

Książka przedstawia losy niezwykłego nauczyciela, pana Taro, który uczy gry na skrzypcach. Pedagog rozpoczyna niezwykłą wędrówkę, bowiem by nauczyć gry na skrzypcach swego niezbyt pojętnego ucznia, musi odnaleźć inspiracje do niezwykłych metod nauczania, pozwalających rozbudzić drzemiącą w uczniu radość obcowania z muzyką. Pan Taro wierzył bowiem, iż każda istota obdarzona jest talentem, a rolą nauczyciela jest ów talent rozbudzić.

Wyprawa okazała się nieprzewidywalna i pełna niespodzianek. Zaprowadziła pana Taro do Krainy Śpiących Talentów strzeżonej przez Ospalca - potwora, który uwierzył, że sam nie posiada żadnego talentu. Ale czy słusznie?

Pan Taro w Krainie Śpiących Talentów – audycja radiowa

Od początku roku na antenie radiowej Jedynki usłyszeć można fragmenty książki autorstwa Jolanty Berezowskiej i Małgorzaty Berezowskiej.

Audycje odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach od 19:45 do 20:00. W czasie audycji książkę czyta Przemysław Bluszcz, ceniony aktor teatralny i filmowy.

Pan Taro w Krainie Śpiących Talentów – recenzja

Pan Taro w Krainie Śpiących Talentów to wspaniała opowieść do wspólnego czytania rodzica wraz z dzieckiem. Przybliża bowiem maluchom zawiłe kwestie związane z rozwijaniem talentu, z tym, że poza rozbudzeniem go – odkryciem w sobie – należy go jeszcze pielęgnować i szlifować. To także dobra lekcja dystansu dla nadambitnych rodziców: by wsłuchać się w dziecko, a nie bezrefleksyjnie wysyłać je na wszystkie możliwe zajęcia pozalekcyjne – piszemy w naszej recenzji.

Wszystkie opinie na temat książki przeczytać można w naszym serwisie.

Jeśli zaś fragmenty wysłuchane w radiu są dla was niewystarczające, książkę Pan Taro w Krainie Śpiących Talentów kupić można w większości popularnych księgarń internetowych:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Pan Taro w Krainie Śpiących Talentów
Jolanta Berezowska, Małgorzata Berezowska2
Okładka książki - Pan Taro w Krainie Śpiących Talentów

Barwna opowieść o nauczycielu muzyki, panu Taro, który szukając sposobu, by nauczyć gry na skrzypcach swego niezbyt pojętnego ucznia, wyruszył na wyprawę...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Alfabet polifoniczny
Tomasz Jastrun
Alfabet polifoniczny
Cienie dawnych grzechów
Mieczysław Gorzka ; Michał Śmielak
Cienie dawnych grzechów
Sekrety domu Bille
Agnieszka Janiszewska
Sekrety domu Bille
Morderstwo z malinką na deser
Monika B. Janowska
Morderstwo z malinką na deser
Witajcie w Chudegnatach
Katarzyna Wasilkowska
Witajcie w Chudegnatach
Freudowi na ratunek
Andrew Nagorski
Freudowi na ratunek
Do roboty!
Katarzyna Radziwiłł
Do roboty!
Pokaż wszystkie recenzje