Recenzja redakcji granice.pl

Kup Teraz

Twórcza partnerka

Linda Dillow

Ocena ( 4 osoby )
5.0
Wydawnictwo: KOINONIA
Data wydania: 2013-01-25
Kategoria: Poradniki
ISBN: 9788360124895
Liczba stron: 228
Dodał/a książkę:
Dodał/a recenzję: Danuta Szelejewska

By życie małżeńskie i rodzinne mogło przebiegać bez niepotrzebnych zgrzytów, konieczne jest zaangażowanie obojga małżonków. Współdziałanie, polegające na współpracy oraz obopólnym zaufaniu, to najlepsza droga do zawiązania więzów trwałego partnerstwa. Właśnie w związku partnerskim wszelkie działania winny się opierać na obustronnym porozumieniu i zgodzie, dlatego nie może w nim zabraknąć dojrzałości oraz odpowiedzialności małżonków. Linda Dillow, przekonana o szczególnych umiejętnościach posiadanych przez kobiety, zwraca się w Twórczej partnerce bezpośrednio do nich. Refleksje zawarte w publikacji bez wątpienia odegrają zasadniczą rolę, przyczyniając się do poprawy relacji małżeńskiej i rodzinnej.


Sytuacje analizowane przez autorkę to takie, w których każda żona i matka odnajdzie doskonale jej znaną, codzienną rzeczywistość. Wszystkie poruszone zagadnienia koncentrują się na „problemie” bycia we dwoje. Lektura – skierowana do żon – uczy sposobów wpływania na motywacje mężów oraz akceptacji okoliczności wspólnego życia. By do tego mogło dojść, Linda Dillow proponuje najpierw skupić się na zaprezentowanym przez nią wzorze kobiety. Opisując jej cechy (charakter, pracowitość, zorganizowanie, uroda), wskazuje na bezwzględną potrzebę nawiązania żywej więzi z Bogiem. Dzięki temu twórcza partnerka zdolna będzie do wewnętrznej przemiany, co pozwoli jej ustawić priorytety we właściwej kolejności, zaakceptować męża z jego mocnymi i słabymi stronami, stanąć po jego stronie i dostrzec w nim przyjaciela, a wreszcie – w pełni świadomie – nawiązać twórczą współpracę.


W wielu miejscach tekstu czytelnik znajdzie odniesienie do Słowa Bożego (podano fragmenty tekstów Starego- i Nowego Testamentu wraz z siglami, natomiast wykaz skrótów wszystkich ksiąg biblijnych zamieszczono na końcu książki). Ponieważ zaś teoria zawsze powinna iść w parze z praktyką, autorka opracowała ośmiotygodniowe Studium biblijne, zawierające konkretne ćwiczenia, możliwe do wykorzystania w pracy indywidualnej i grupowej. Pomocą służą również wypowiedzi doświadczonych żon, fragmenty listów, a także pozytywne i negatywne opisy życiowych sytuacji innych małżeństw.


Napisana w przystępny sposób książka Twórcza partnerka to doskonały poradnik, przeznaczony dla kobiet żyjących w związku małżeńskim. Ponieważ wyjawiona w nim została tajemnica sukcesu, warto oprzeć się na przemyśleniach prowadzących do konstruktywnych wniosków. A te z kolei przyczynią się do uzdrowienia małżeńskich i rodzinnych relacji. Potrzeba już tylko wytrwałości w dążeniu do celu.

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
mosiek plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-05-01, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2013,Mam,
To może być bardzo dobry poradnik dla żon - chrześcijanek, chcących ulepszyć swoje życie małżeńskie. Ja nie mam męża, więc nie wiem, na ile przydatny, jednak z pewnością nie można uznać tej książki za banalną.
Kilka razy pojawia się rozdział "Studium Biblijne", więc trzeba mieć pod ręką Pismo Święte, żeby wyszukać odpowiednich wersetów. Wymaga to od czytelnika trochę wysiłku, nie mamy wszystkiego na podanego na tacy. Poczułam się zachęcona do przeanalizowania niektórych spraw.
mysha plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-03-18, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2013,Mam,
Genialna! pomaga stać się żoną pełną pasji i wyrozumiałości! Człowiek nagle zdaje sobie sprawę do czego został stworzony i przestaje się temu opierać.
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
czytelniczka22 Linia koment
Przeczytane:2013-03-25, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
anna233 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
redaktor Linia koment
Przeczytane:2013-03-20, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów