Okładka książki - Wyklęta

Wyklęta

Wydawnictwo: Akapit Press
Data wydania: 2017-03-22
Kategoria: Dla młodzieży
ISBN: 978-83-643-7990-1
Liczba stron: 400
Tytuł oryginału: Struck
Język oryginału: angielski
Tłumaczenie: Emilia Kiereś
Ilustracje:
Dodał/a recenzje: joannaz

Ocena: 5 (3 głosów)

Tajemnice, konspiracje, burzliwe emocje… To tylko część wrażeń, jakie niesie lektura Wyklętej - nowej serii Joss Stirling, która podbiła serca czytelników sagą o braciach Benedictach.

Rezolutna nastolatka Raven Stone, wychowywana przez ukochanego dziadka po stracie rodziców, uczęszcza do elitarnej szkoły, o której marzą setki dzieciaków. Jednak nawet wystrój wytwornego zamku z odrobiną nowoczesności, arystokratyczne maniery czy najwyższy poziom zapewnianej edukacji nie są w stanie zrekompensować poczucia samotności, towarzyszącego dziewczynie w nowym semestrze. Brak najbliższej przyjaciółki oraz nienawiść ze strony szkolnej elity nie ułatwiają życia Raven. Do czasu, gdy na horyzoncie pojawia się dwóch przystojnych i tajemniczych chłopców - Joe Monster i Kieran Storm, wydaleni z poprzedniej szkoły. Miotając się pomiędzy fascynacją nowymi uczniami oraz martwieniem się o los zaginionej przyjaciółki, Raven nie zdaje sobie sprawy z konsekwencji znajomości z intrygującym Kieranem.

Wyklęta idealnie ukazuje okrucieństwo i hierarchię panujące wśród nastolatków. Gardzenie niezamożnymi, niepopularnymi i nieśmiałymi rówieśnikami, nie mające podstaw konflikty oraz groźby rzucane z ukrycia świetnie oddają okrutną rzeczywistość, z którą mierzyć się musi większość dzieciaków. Momentami obraz ten przypomina fabułę amerykańskiego filmu o rozpieszczonych, bogatych nastolatkach, które pod maskami bezlitosnych katów skrywają niskie poczucie własnej wartości i lęk.

Postaci stworzone przez Joss Stirling reprezentują różne wartości i typy osobowości. Historia opowiedziana z perspektywy kilku bohaterów pozwala na samodzielne dokonanie oceny opisywanych sytuacji oraz stworzenie własnej interpretacji niektórych wątków. I choć pewne rozwiązania fabularne są możliwe do przewidzenia, nie umniejsza to przyjemności wynikającej z lektury.

Wartka akcja, tajemniczy atmosfera i napięcie budowane ze strony na stronę sprawiają, że Wyklęta wyróżnia się wśród najnowszych powieści młodzieżowych. Fascynujące umiejętności bohaterów, szereg wrażeń związanych z głównym wątkiem oraz historia intrygującego uczucia, rodzącego się między bohaterami - wszystko to sprawia, że Wyklęta to książka, którą pochłania się w jeden wieczór!

przesuń

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Inne książki autora
Top 5 książek
Harda
Elżbieta Cherezińska
Okładka książki - Harda
Złodziejka książek
Markus Zusak
Okładka książki - Złodziejka książek
Ostatnia królowa
Gortner C.W.
Okładka książki - Ostatnia królowa
Reklamy