3 godziny. Jak rozpoznać prawdziwą miłość

Dzięki lekturze 3 godzin odzyskasz wiarę w to, że możesz świadomie kierować swoim życiem Laura i Witek są parą od kilku miesięcy. Poznali się przez portal Sympatia Plus i od razu poczuli niemal magiczną więź. Rozpoczynają wspólną grę, każde ze swoją talią kart. Odkrywają je po kolei i przekonują się, że karty są identyczne. Na pozór wszystko wygląda wspaniale, ale czeka ich trudna walka o szczęście. Zakochani zmagają się nie tylko z własnymi przyzwyczajeniami, schematami wyniesionymi z domu czy obawami przed nowym związkiem, ale także z dezaprobatą najbliższych.

Ta historia to samo życie, choć jak baśń pokazuje, że nie ma rzeczy niemożliwych. Jej bohaterowie są szczerzy do bólu, pełni entuzjazmu i świadomi własnej wartości. To sprawia, że z każdą stroną mamy coraz większą ochotę poznać ich bliżej. Z kolei jej autorzy przyjmują podwójną rolę: snują opowieść o perypetiach Laury i Witka, ale także odnoszą się do niej, komentują, udzielają czytelnikom rad. Każdy rozdział opatrzony jest konkretnymi i praktycznymi wskazówkami coachów, a także artykułami psycholog Agaty Wilskiej. To działa!

Informacje dodatkowe o 3 godziny. Jak rozpoznać prawdziwą miłość:

Wydawnictwo: Sensus
Data wydania: 2015-02-18
Kategoria: Popularnonaukowe

Kup książkę 3 godziny. Jak rozpoznać prawdziwą miłość

3 godziny. Jak rozpoznać prawdziwą miłość - opinie o książce

Avatar użytkownika -

Przeczytane:2015-03-04, 52 książki 2015,
Ile czasu potrzeba, by odnaleźć swoje szczęście? Jedna z moich dawnych znajomych ze studiów twierdziła, że potrzeba jej kilku lat. Dała sobie czas na skończenie dwóch fakultetów, znalezienie pracy, zamążpójście i urodzenie dziecka. Nie mam pojęcia, czy jej plan się powiódł - mam nadzieję, że tak - ale do dziś pozostaję pod wrażeniem jej podejścia do życia. Tak, jakby cały scenariusz naszego życia można było sobie ustalić, a jego poszczególne elementy przesuwać i zmieniać wedle własnego uznania. Myślałam: przecież to niemożliwe, nierealne, przecież życie toczy się własnym torem, którego biegu przewidzieć nie można. I jest to prawda, ale zapomniałam przy tym o jednym, drobnym, ale bardzo istotnym szczególe - o sile naszej woli, jej mocy sprawczej. O tym, że jeśli bardzo się postaramy i bardzo będziemy czegoś pragnęli, to z powodzeniem możemy to osiągnąć, nawet jeśli los będzie rzucał nam kłody pod nogi. Zatem, powtórzę pytanie: ile czasu potrzeba do odnalezienia własnego szczęścia? W gruncie rzeczy zależy to od nas samych. Może to być wspomniane kilka lat, kilka miesięcy, a nawet kilka godzin, jeśli nie minut. Idealnym odzwierciedleniem tej teorii jest los bohaterów książki autorstwa Eweliny Jasik i Adama Jakubiaka pt. "3 godziny. Jak rozpoznać prawdziwą miłość". Laura jest młodą, ambitną, utalentowaną i piękną kobietą. Mamą, dla której całym światem jest jej synek. Kobietą po przejściach i z rozwodem na koncie. Mimo życiowego zakrętu Laura nie jest osobą, która poddała się. Nie pogrąża się w smutku wywołanym niepowodzeniem - żyje najlepiej, jak umie. Pewnego dnia zakłada sobie profil na portalu randkowym i zapomina o tym fakcie. Do czasu, aż dostaje od portalu informację, że może wypróbować jego pełną funkcjonalność w ciągu najbliższych trzech godzin. To niezbyt wiele czasu, prawda? Jednak Laura podejmuje wyzwanie - rozpoczyna swoiste tournée po proponowanych jej profilach. Jeden, drugi, następny... Aż w końcu trafia na Witka i własnym oczom nie wierzy. Jeśli dać wiarę opisowi, to jawi się przed nią ucieleśnienie jej marzeń i snów! Rzeczywistość potwierdza, że Witek jest jej drugą połówką (choć na pierwszym spotkaniu nie jest o tym przekonana). I co? Że niby od teraz żyli długo i szczęśliwie? Kupili piękny domek z białym płotkiem i wiedli długie życie usłane różami? Nic z tych rzeczy! Życie, a już na pewno codzienność tej pary - to nie bajka. Przychodzi im przekonać się o tym dość szybko i niestety boleśnie. Czy mimo problemów poddają się? Nie. Czy mimo odległości, która ich dzieli (Laura mieszka we Wrocławiu, Witek - w Warszawie) dali za wygraną? Absolutnie nie. I to w tej historii jest najpiękniejsze oraz najcenniejsze. Myślę, że każdy, kto zdecyduje się sięgnąć po "3 godziny. Jak rozpoznać prawdziwą miłość" przyzna mi rację, że książka ta napawa optymizmem, dodaje sił i wiary, że jeśli tylko czegoś mocno pragniemy, to najpewniej nie ma takiej siły, która sprawiłaby, że tego nie osiągniemy. Książka ta sprawia, że otwierają się szeroko oczy, przede wszystkich na nas samych i na nasze możliwości, które nagle stają się dużo większe niż to do tej pory zdawało się nam. W miejscu: ,,Nie mogę, nie uda mi się", wyrasta w naszej świadomości stwierdzenie: ,,Jasne, że potrafię! Jasne, że mogę tego dokonać! W końcu to ja jestem kowalem własnego losu". Sama historia pary - to niejedno, czego możecie spodziewać się po tej książce. Znajdziecie w niej także szereg porad dotyczących zakładania profilu na portalu randkowym (w tym: jak powinien wyglądać dobrze skrojony opis, jakie zdjęcie wybrać, czego się wystrzegać), jak efektywnie szukać naszego ideału (bo ideały w sensie ogólnym nie istnieją, ale te, o których marzymy sami - już tak). Jest też masa wskazówek dla osób, które są już w związkach, m.in. tych na odległość (jak radzić sobie z rozłąką, gdzie szukać plusów w dzielących nas z ukochanym kilometrach, co możemy zrobić, by taki związek miał większe szanse przetrwania itd.). Jest też kilka słów o sztuce porozumiewania się w związku, m.in. o tym... jak się kłócić (bo kłócić się, jak się okazuje, też trzeba umieć). Reasumując, "3 godziny. Jak rozpoznać prawdziwą miłość" - to nie sucha i ckliwa opowiastka o trudnej miłości. To zdecydowanie coś więcej. Pod względem technicznym książka jest poprawna, choć rzuca się w oczy fakt, że pisana jest przez dwóch autorów. Styl autora jest typowo męski, rzeczowy i nieskomplikowany. Autorka zaś wybija się nieco na prowadzenie w tym tandemie, widać u niej literackie zacięcie - ciekawe metafory, poetycki klimat w formułowanych zdaniach - jest to styl, który zapada w pamięć. Jako całokształt tytuł ten wypada całkiem dobrze i uważam, że warto po niego sięgnąć. Dlaczego? Po pierwsze, dlatego, że rzuca dużo pozytywnego światła na (jeszcze) kontrowersyjną w naszym kraju tematykę szukania miłości przez Internet (okazuje się, że diabeł wcale nie jest taki straszny, jak go malują). Po drugie, dlatego, że biją od niego ogromne pokłady pozytywnej energii - historia tej pary motywuje do walki o własne szczęście. Przypomina, że każdy z nas ma tylko jedno życie i każdy z nas ma prawo przeżyć je tak, jak chce i z kim chce, a nie tak, jak oczekują tego od nas najbliżsi. Autorzy mieli poczucie misji do spełnienia, wydając na świat swoje literackie dziecko i mogę śmiało powiedzieć, że misja ta zakończyła się sukcesem. Jako czytelniczka "3 godzin. Jak rozpoznać prawdziwą miłość" uwierzyłam we własne marzenia i od dziś wiem, że przy odrobinie wysiłku, dużej dozie chęci i samozaparcia mogę osiągnąć to, czego pragnę. Czy z Wami też tak będzie? Sprawdźcie sami. Na blogu: http://www.ksiazkowka.pl/2015/02/3-godziny-ewelina-jasik-adam-jakubiak.html
Avatar użytkownika - awiola
awiola
Przeczytane:2015-02-23, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2015, Mam,
"Pamiętaj. Edison próbował ponad tysiąc pięćset razy, zanim wynalazł żarówkę. Tobie również się uda". Należę do pokolenia, któremu nieobce jest poznawanie ludzi przez internet, bywanie na czatach i umawianie się na kolejne randki na przeróżnych portalach dostępnych w sieci. Poznawanie drugich połówek w internecie to dla nas to samo, co dla naszych rodziców poznawanie przyszłych małżonków na ówczesnych domówkach czy zabawach. Zmienia się bowiem jedynie forma, cel zawsze pozostaje ten sam - odnalezienie miłości swojego życia. I czasami, najzwyczajniej w świecie się to udaje. Schody zaczynają się dopiero wtedy, gdy dopada nas zwyczajne życie. Zgrany duet damsko-męski, czyli Ewelina Jasik i Adam Jakubiak to autorzy książki "3 godziny". Ewelina to life coach i trenerka rozwoju osobistego. Jest autorką ciekawych szkoleń, które otwierają nowe możliwości i przywracają chęć do życia. W swojej pracy czerpie z doświadczenia życiowego. Adam Jakubiak to również life coach, a także trener motywacyjny. Wspiera i motywuje osoby, które straciły wiarę w siebie, zarówno na gruncie prywatnym, jak i zawodowym "3 godziny. Jak rozpoznać prawdziwą miłość" to książka ukazująca historię miłości Laury i Witka - rozwodników, mających własne dzieci z poprzednich związków. Bohaterowie poznali się dzięki portalowi randkowemu "Sympatia Plus" i szybko tę znajomość przenieśli z sieci do prawdziwego życia. Niestety, fasadę magii prawdziwego uczucia zaczęła kruszyć nieprzychylna postawa rodziny Laury, a także schematy, jakie uaktywniły się w głowach bohaterów. To książka poradnik ukazująca, jakie przeszkody mogą napotkać ludzie w swoim dążeniu do szczęścia. To historia oparta na prawdziwych wydarzeniach. Internet daje w obecnych czasach niewyobrażalne możliwości. I nie trzeba nawet wychodzić z domu, by poznać ciekawą osobę, będącą naszym chodzącym ideałem. Jednak poznanie takiego człowieka, a rozwój dalszej znajomości to już dwie odrębne bajki. Dalej bowiem wszystko toczy się już tradycyjnym torem, czyli wielokrotne spotkania i zacieśnianie więzi. Jak jednak przemóc się i założyć konto na portalu randkowym, a do tego uwierzyć w zasadność takiego działania? Nic prostszego, trzeba koniecznie przeczytać książkę Eweliny Jasik i Adama Jakubiaka. Książkę, która oprócz fabularyzowanej historii skomplikowanych losów dwójki bohaterów, zawiera także ogrom porad i wskazówek. Czytelnicy znajdą w tej publikacji między innymi praktyczne informacje dotyczące zakładania profilu na portalu randkowym, zredagowania przykuwającego wzrok opisu, formy zdjęcia czy wskazówek pokazujących, jakich sformułowań unikać, by się zwyczajnie nie ośmieszyć. Dużą część książki autorzy przeznaczyli także na porady dla osób, które odnalazły już swoją drugą połówkę. Znajdziecie tutaj bowiem takie informacje, jak radzenie sobie w związku na odległość, sztuka skutecznego porozumiewania oraz wskazówki, jakich kobiet i mężczyzn unikać. Wszystko to ukazane w przystępnej formie, która dotrze do każdego czytelnika. Na uwagę zasługuje niewątpliwie trafiona konstrukcja książki, w której poszczególne rozdziały to zbiór przemyśleń zarówno Laury jak i Witka, autentyczne e-maile, fragmenty rozmów telefonicznych i internetowych, ale także porady i wskazówki ukazane z perspektywy Eweliny, Adama, a także psycholog Agaty Wilskiej. Oznacza to, że początkowo czytelnik przypatruje się perypetiom bohaterów, by następnie posłuchać co na ten temat mają do powiedzenia specjaliści, którzy w swojej pracy zawodowej pomagają takim parom. Wywołuje to natychmiastową analizę, a także przemyślenia, co sami byśmy zrobili w konkretnej sytuacji. Takie połączenie warstwy fabularyzowanej z częścią poradnikową to strzał w dziesiątkę. Nie da się zaprzeczyć, że internet zawładnął XXI wiekiem i zmienił totalnie stosunki międzyludzkie. Któż z nas wyobraża sobie bowiem współczesny świat bez globalnej sieci? To, co kiedyś było niepojęte, dzisiaj jest częścią naszej rzeczywistości. Rzeczywistości, w której możemy poznać miłość naszego życia poprzez portal randkowy. I, jak pokazuje książka "3 Godziny", o taką miłość trzeba walczyć, jak o każdą inną. To książka dla każdego, zarówno dla mężczyzny, jak i kobiety, gdyż pokazuje skalę odwagi obydwu stron dążących do wspólnego przeżywania każdego dnia. Czytelnik znajdzie w niej także tematy tabu -- bohaterowie nie unikają bowiem najtrudniejszych kwestii, które często tworzą duże problemy w związkach. To książka o Was i dla Was. Bezapelacyjnie odważna i niejednokrotnie zmuszająca do myślenia.
Avatar użytkownika - cyrysia
cyrysia
Przeczytane:2015-02-11, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki w 2015 roku,
To wyjątkowa publikacja, która umacnia pewność siebie i poczucie własnej wartości. Napisana z niezwykłą lekkością, przystępnie, jednocześnie z wielką siłą i pasją. Szczerze, otwarcie, rzeczowo, jasno, bez tematów tabu i bez owijania w bawełnę pokazuje wszystkie problemy, z którymi większość z nas boryka się na co dzień, ale nie każdy ma odwagę o nich mówić. Między innymi wspomina o obiekcjach starszego pokolenia wobec ludzi poznających się drogą internetową, o wątpliwościach i obawach wejścia w nowy związek po nieudanym małżeństwie, o kurczowym trzymaniu się starych schematów, o brzydkim zwyczaju zamiatania problemów ''pod dywan'', udając, że one nie istnieją, o braku odwagi w obronie swoich ambicji, przekonań i marzeń itp. Spędziłam wiele interesujących i miłych chwil z tą lekturą. Najbardziej podobały mi się opisy wewnętrznych przeżyć bohaterów i zapiski z obserwacji ich wspólnej drogi, pełnej wybojów. Natomiast wszelkie wytyczne oraz porady psychologów i trenerów motywacyjnych nie fascynowały mnie aż tak bardzo. Być może dlatego, iż jestem w szczęśliwym, satysfakcjonującym związku. Ale dla określonej grupy osób będzie to zapewne doskonałe kompendium wiedzy do lepszego poznania siebie, swoich wartości, zalet, swoich lęków, pragnień, możliwości, do zmierzenia się z własnymi słabościami. To godna uwagi, piękna i zmuszająca do myślenia historia, do której scenariusz napisało samo życie. W mądry i odważny sposób opowiada o istocie miłości, akceptacji, zaufaniu, zrozumieniu, wolności i poczuciu bezpieczeństwa. Daje nadzieję i energię do działania i realizacji własnych marzeń i celów. ''Zasiej dobre ziarno, a zbierzesz obfite plony''. Serdecznie polecam. Myślę, że nie będziecie zawiedzeni.