7 dni: Tydzień zmieni wszystko

"7 dni" to odważna, ciekawa i podejmująca aktualny temat opowieść o zjawisku dręczenia w szkole, opowiedziana zarówno z perspektywy tyrana, jak i zastraszanej osoby. Nie odłożysz tej książki, dopóki nie doczytasz do samego końca!

Jess jest zastraszana przez swoją rówieśnicę Kez. Z tego powodu jej bezpiecznie życie szkolne zmienia się w piekło. Kez ma również mnóstwo problemów, ale wciąż pociesza ją fakt, że jest lepsza od Jess - a przynajmniej tak myśli.

Bezkompromisowo i celnie ujęty problem, z którym borykają się nastolatki na co dzień. Lektura dla osoby w każdym wieku.

Informacje dodatkowe o 7 dni: Tydzień zmieni wszystko:

7 dni: Tydzień zmieni wszystko - opinie o książce

Avatar użytkownika - Zakladka
Zakladka
Przeczytane:2015-10-06, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Naprawdę nie spodziewałam się tego, że ta książka niesie ze sobą tyle ważnych wartości! Nie dość, że przedstawia ciekawą fabułę, to niesie ze sobą sporą ilość motywacji, w szczególności dla młodych dziewczyn. Przede wszystkim pokazuje, że warto wierzyć w siebie jak i walczyć o swoje prawa. Uświadamia też, że każdy z nas jest coś wart, niezależni od tego, jak wygląda i co lubi. Bohaterki są przedstawione bardzo realistycznie i można by je traktować jak koleżanki z klasy. Każda posiada zarówno te dobre, jak i złe cechy, zmaga się z problemami i stara się osiągnąć jakieś cele. Książka przedstawia zaledwie dni z ich życia i choć wydawałoby się, że niewiele może się przez ten czas zmienić, jednak w tym przypadku mamy dowód na pewien wyjątek. Co jeszcze ? Okładka! Czyż nie jest cudna? Mnie zachwyciła od razu. Dodatkowo czyta się to przede wszystkim bardzo szybko, więc książka jest idealna na zrelaksowanie się, pomimo trudnych tematów jakie podejmuje. W szczególności powinni się nią zainteresować młodsi czytelnicy, jednak i ci starsi mogą znaleźć tu motywację dla siebie czy ogrom istotnych wartości.

Naprawdę doceniam, że autorka postanowiła zgłębić się i w historię Jess, i Kez, dzięki czemu książka wydawała się prawdziwsza. I ofiara, i oprawczyni miała tutaj coś do powiedzenia, za co duży plus. Może trochę akcja toczyła się za szybko (jakoś nie wierzę, że taka historia mogłaby się rozegrać w tydzień), ale to nie przeszkadza w ogólnym odbiorze książki. Bardziej mnie denerwowały wszystkie dopiski od rzecznika praw dziecka. Naprawdę można byłoby to zrobić ciut dyskretniej i nie wkurzać czytelnika.

Avatar użytkownika - Fluorium
Przeczytane:2017-08-30, Ocena: 5, Przeczytałam,
Strata: Gdy świat sie kończy
Eve Ainsworth0
Okładka ksiązki - Strata: Gdy świat sie kończy

Kiedy Alfie Turner traci matkę, jego świat rozpada się na tysiąc kawałków. Bez niej chłopak i jego ojciec nie potrafią już być rodziną. Nie umieją poradzić...

Zadurzenie
Eve Ainsworth0
Okładka ksiązki - Zadurzenie

Will jest przystojny i kochający. O takim chłopaku zawsze marzyła Anna. Jest także humorzasty i nieprzewidywalny. Miota się między obsesją, a czymś znacznie...