Upiorna szkoła

Tom 1 cyklu Monster High

Do szkoły Merston High w mieście Salem w stanie Oregon trafiają dwie nowe uczennice. Melody Carver przybywa z Beverly Hills, by po operacji plastycznej zacząć tu nowe życie – bez astmy i bez garbatego nosa. Frankie Stein, stworzona piętnaście dni wcześniej przez ojca-potwora, opuszcza jego tajne laboratorium, by wziąć szturmem szkołę, zdobyć zainteresowanie chłopców i podbić galerie handlowe. W tej kolejności. Nie wie, że by przetrwać w szkole, w normalnym świecie, powinna ukrywać swoją przerażającą odmienność. Dziewczyny poznają się bliżej, jednak czy Frankie może powierzyć swój największy sekret Melody - przedstawicielce „normalsów”? I czy to możliwe, że nie jest w tej szkole jedynym potworem?

Seria Monster High to nowe, zaskakujące spojrzenie na życie nastolatków – upiorną codzienność szkoły, wiejące grozą pierwsze randki, horror rywalizacji i konieczności dopasowywania się do innych.

Seria gwarantuje atrakcyjną lekturę, dobrą rozrywkę i nienachalnie podane przesłanie młodzieżowej publiczności od lat 12, Spodoba się także tzw. niechętnym czytelnikom oraz licznym wiernym widzom kanałów młodzieżowych w TV.

Potencjał rynkowy cyklu książek wzmacnia jego mariaż z nową linią produktów międzynarodowego koncernu zabawkowego Mattel (Barbie, Polly, Matchbox, Hot Wheels itd.), który z impetem wprowadza na światowe rynki lalki, ubrania i inne produkty marki Monster High, wśród nich zwłaszcza lalki przedstawiające bohaterów kolejnych powieści z cyklu (zaplanowano co najmniej 4 tytuły ukazujące się w półrocznych odstępach). Kampania marketingowa świata Monster High obejmuje nowoczesną, aktywną stronę internetową, przebojową piosenkę promującą świat Monster High oraz krótkie filmy prezentowane w Internecie, docelowo także w telewizji. Na motywach powieści planowana jest produkcja filmowego musicalu  w typie Camp Rock czy High School Musical.

Monster High ma stać się nową kultową marką zabawek, którym życie i sens nadają książki!

Lisi Harrison, amerykańska autorka powieści młodzieżowych, w tym znanych w Polsce serii Elita i Alfy, karierę zawodową rozpoczęła w Nowym Jorku, gdzie tworzyła i produkowała programy dla kanału MTV. Obecnie pisarka mieszka w Laguna Beach w Kalifornii i skupia się na pracy nad kolejnymi częściami serii MONSTER HIGH. Pierwsza książka z cyklu błyskawicznie trafiła na listę bestsellerów „New York Timesa” w USA i ukazuje się w kilkunastu krajach świata.

Informacje dodatkowe o Upiorna szkoła:

Wydawnictwo: Bukowy Las
Data wydania: 2011 (data przybliżona)
Kategoria wiekowa: 9-12 lat
ISBN: 978-83-62478-29-3
Tytuł oryginału: Monster High
Tłumaczenie: Pater Ewa

Kup książkę Upiorna szkoła

Upiorna szkoła - opinie o książce

Autorka znanych w Polsce serii ,,Elita" i ,,Alfy" oraz twórczyni programów dla MTV pisze nową serię ,,Monter High". Książkę opublikowano w dwudziestu pięciu krajach świata i szybko zdobyła popularność. Obecnie mieszka w Laguna Beach w stanie Kalifornia. Frankie Stain jest idealną córeczką stworzoną przez tatusia, dosłownie. Została zbudowana, pozszywana i ładuje dzięki akumulatorowi. Po piętnastu dniach nauki wszystkiego co 15-latka umieć powinna, zostaje wysłana do szkoły dla normaliów, czyli zwykłych ludzi. Ta tylko Franki nie jest zwykła jest RADem (Ruch Atrakcyjnie Dziwnych)czyli potworem, wnuczką Frankensteina. W Salem w Oregonie jest mnóstwo RADów lecz nie mogą zostać zdemaskowani przez ludzi. Franki została zmuszona pomimo gazetek mówiący, że najlepsza jest naturalność i w modzie jest styl eko do nałożenia makijażu na swoją miętową skórę ukrycia szwów i bolców lecz mimo to chce by polubiono ją taką jaka jest zwykłą nastolatką czytającą gazetki o modzie, wielbiącą Bibera i słuchającą Lady Gagi i kochającą się w chłopaku Bekki. Melody Carver przeprowadza się z Beverly Hills do Salem wraz z rodziną z powodu swojej astmy. Jej ojciec chirurg plastyczny zmienił kształt jej nosa tak także z dziwadła awansowała na PC (potencjalne ciacho). Od początku znajduje w Salem bratnią duszę Jacksona, lecz wszystko zmienia wypadek w stołówce z królową szkoły Cleo. Po pocałunku z królową chłopak stał się dziwny i unika Melody. Ale na szczęście bohaterka poznaje Bekkę i po podpisaniu umowy o nietykalności jej chłopaka zostają przyjaciółkami. Dwie różne nastolatki ale czy na pewno różne? Połączy je tajemnica i walka o tolerancje i akceptacje. Autorka lekkim i przystępnym stylem pokazuje, że każdy nawet potwory marzą o akceptacji i tak naprawdę pomimo niekorzystnego przestawiania nie są takie złe. Może książka mało ambitna ale dobrze się bawiłam czytając ją. I przyznaje początkowo czaszka z różową kokardą nie działała na mnie korzystnie ale treść na szczęście tak. Polecam zarówno osobą lubiącym paranormale jak i zwyczajne powieści o nastolatkach, ponieważ najważniejszą częścią tej książki jest walka o akceptacje swojej inności.
Avatar użytkownika - AMAF12
AMAF12
Przeczytane:2015-06-09, Ocena: 6, Przeczytałam,
Książka opowiada o monsterkach.Wszystkie razem chodzą do tej samej szkoły.Nie wiedzą nic o sobie i nie znają się.Ale wkońcu dowiadują się że są inne.Książka bardzo mi się podobała,ponieważ bardzo lubię Monster High.
Avatar użytkownika - Mamut
Mamut
Przeczytane:2015-07-08, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, WYZWANIE 2015-52 książki,
Z początku podchodziłam do tej książki nieufnie. Pomysł, że do zwykłej szkoły chodza także potomkowie potworów wydał mi sie bardzo głupi. No jeden, dwa wampiry czy wilkołaki może i by się ukryły wśród młodzieży, ale taki np. Jekyll/Hyde? Przecież to by się natychmiast wydało. A tu zaskoczenie, autorka głównymi bohaterkami uczyniła nowo powstałe dziecko państwa Stein- nie bardzo ukrywająca się Frankie oraz Melody, dziewczynę z astmą po operacji nosa. Historię z perspektywy obu dziewcząt poznajemy naprzemiennie, aż w końcu spotykają sie, by wspólnie zawalczyć o tolerancję i akceptacje. Szczerze mam ochotę na ciąg dalszy!
Avatar użytkownika - Aramina
Aramina
Przeczytane:2017-12-06, Ocena: 4, Przeczytałam, 26 książek 2017,

Merston High w Salem w Oregonie nie jest normalną szkołą, a dokładniej nie uczęszczają do niej normalni uczniowie. Pod przebraniem można by ujrzeć wilkołaka, wampira, a nawet Kleopatrę, jednak to jeszcze najmniej niespodziewane istoty. Barwne postacie są wielkim plusem tej powieści dla młodzieży. Oczywiście nie różnią się między sobą tylko wyglądem czy pochodzeniem, gdyż mamy do czynienia nawet z najbardziej skrajnymi charakterami, które są spotykane obok siebie, co oczywiście nie oznacza, że żyją w zgodzie i harmonii. Potwory wśród niczego nieświadomych ludzi, muszą sobie radzić, jednak gorzej jeżeli ludzie będą musieli sobie poradzić z prawdą o potworach.

Fabuła powieści jest oryginalna, jednak na początku trochę się przeciąga i nudzi czytelnika. Na szczęście lekki i przystępny styl pisania autorki pozwala bez zbędnego odkładania książki przejść przez lekturę bezproblemowo. Dopiero na końcu powieści akcja rozwija się i czekają nas niespodziewane zwroty akcji. Autorka barwnie opisuje wszystkie zaistniałe wydarzenia i z wdziękiem wprowadza nas w świat, gdzie potwory żyją, ukrywając się wśród ludzi i wcale nie są takie... potworne.

"Upiorna szkoła" jest lekką lekturą, jednak mało ambitną. Barwni bohaterowie i oryginalna fabuła, to coś czego w tej książce nie zabraknie. I choć na początku dość mało się dzieje, to autorka nadrabia to humorem, który jest widoczny na każdym kroku. Pierwsza część "Monster High" jest idealna na wakacje, kiedy to odczuwa się atmosferę lenistwa wokoło. Polecam tę książkę osobom, które chcą miło spędzić czas oraz odpocząć od świata rzeczywistego, zagłębiając się w wymyślny świat potworów... i nie tylko.

Avatar użytkownika - LilyBlack
Przeczytane:2013-01-24, Przeczytałam, Mam,
Podrywaczka atakuje
Lisi Harrison0
Okładka ksiązki - Podrywaczka atakuje

Dziewczyny z Elity zawsze dostają to, czego chcą ... Massie Block. Nie jest specjalnie zachwycona, że Claire będzie mieszkać w jej pokoju. Ale nie tylko...

Najlepsze przyjaciółki na zawsze
Lisi Harrison0
Okładka ksiązki - Najlepsze przyjaciółki na zawsze

Elita powraca... Massie Block. Wciąż cudowna. Wciąż trendy. Wciąż na topie... ale czy na pewno? Żeby się utrzymać jako numer 1, Massie zamierza zorganizować...