Opis ksiązki
Kup Teraz

Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń!

Ocena ( 20 osób )
5.3
Wydawnictwo: Aetos
Data wydania: 2012-09-19
Kategoria: Literatura faktu
ISBN: 9788361097228
Liczba stron: 288
Dodał/a książkę:czytam
Recenzja - Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń!
Nick Vujicic cierpi na fokomelię – rzadkie schorzenie objawiające się brakiem kończyn. Jednak ten niezwykły młody człowiek pokonał niewyobrażalne ograniczenia wynikające z jego niepełnosprawności. Dziś prowadzi aktywne życie, podróżuje po całym świecie i występuje jako mówca motywacyjny, niosąc nadzieję i inspirację milionom ludzi. Nick angażuje się w działalność charytatywną, a równolegle kieruje własną firmą, prowadzi szkolenia biznesowe, przemawia na międzynarodowych konferencjach i spotyka się z głowami państw.

Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń! to piękna i budująca opowieść o sile człowieka, która drzemie w jego sercu. Nick Vujicic pływa, surfuje, jeździ po świecie z wykładami, kieruje swoją firmą, pomaga innym, prowadzi program w radiu. Można powiedzieć, że z jego życia płynie przesłanie: „Żyj śmiało! Ten świat jest tego wart”. Szczerze podziwiam.
Marek Kamiński – podróżnik, polarnik, pisarz, założyciel fundacji wspierającej osoby niepełnosprawne

To nie liczba rąk czy nóg decyduje o naszej sile, ale to, co mamy w głowie. Jeśli Nick uśmiecha się tak często, to każdy, kto narzeka na swoje życie, powinien się zawstydzić, a potem podnieść głowę do góry i wziąć się w garść!
Jasiek Mela – założyciel Fundacji Poza Horyzonty, najmłodszy i jedyny niepełnosprawny na świecie zdobywca obu biegunów
Recenzja
redaktor Linia koment
Przeczytane:2013-03-26, Na półkach: Przeczytałem,

Czy można wyobrazić sobie życie człowieka pozbawionego kończyn? Życie człowieka bez rąk i bez nóg? Już sama próba odnalezienia się w takiej sytuacji wydaje się skazana na porażkę. A jednak. A jednak jest człowiek, który uważa, że takie życie niesie nie tylko problemy, trudności i cierpienie. Ktoś, kto sądzi, że "bez rąk, bez nóg" oznaczać może także "bez ograniczeń". 

Człowiekiem tym jest Nick Vujicic, cierpiący na fokomelię (wrodzony brak kończyn) mężczyzna, znany mówca, zajmujący się zawodowo motywowaniem innych do dzia

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
AmaiaSalamanca5 plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-02-01, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2016,Mam,Przeczytane w 2016,
Jeżeli ktoś myśli że bez nóg czy rąk,nie można żyć pełnią życia,to się myli.Nick Vujicic urodził się bez rąk i nóg i może zawstydzić niejedną sprawną i zdrową osobę.Jego książka to opowieść o życiu ,przeplatana poradami,jak uczynić swoje życie lepszym.Czy jesteś zdrowy czy chory,pracujesz czy może szukasz pracy -zawsze możesz żyć tak,aby być szczęśliwym.A nie mówi tego byle kto-bo NickVujicic pracuje jako mówca motywacyjny,kieruje własną firmą i żyje naprawdę aktywnie.Swoim życie pokazuje,że z życia naprawdę można czerpać,pełnymi garściami. Myślę że książka zmotywuje ludzi ,borykających się z różnymi problemami-do przemyślenia swojego życia-i wzięcia się w garść.Książka w treści ciekawa,ale czytając,miałam wrażenie-że autor się trochę powtarza.Ale to tylko moje wrażenie.
anka920 plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-01-27, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2016,52 książki 2016,Mam,
Książka tak bardzo pozytywna, że się tego nie spodziewałam. Często martwimy się błahymi rzeczami nie zdając sobie sprawy, nawet przez chwilę nie myśląc o tym, że inni mogą mieć problemy, które naprawdę nimi są. Autor pomaga nam docenić to co mamy i uczy jak za to dziękować, i co czynić aby być szczęśliwym, a recepta jest nadzwyczaj prosta. Dowiecie się o niej czytając tę książkę. Polecam naprawdę każdemu. Nie tylko osobom borykającym się z różnymi życiowymi trudnościami, ale także każdej innej osobie, aby potrafiła docenić życie jakie ją spotkało.
jagna1978 plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-03-03, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,Mam,Wpisz nazwę półki,
Przeczytałam jednym tchem.Niesamowita historia zycia niepełnosprawnego a jednak pełnosprawnego mężczyzny.Nick opisuje swoje życie w taki sposób,że kazdy czlowiek zdrowy zanim zacznie sie nad soba uzalać powinien przeczytac ta ksiazke aby uswiadomic sobie jak małe sa jego problemy w porownaniu do problemow ludzi chorych.Ta książka pokazała mi ,że dla chcącego wszystko jest mozliwe i to co nas ogranicza to tylko nasze własne wymyslone ograniczenia.
iwona-w plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-11-28, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2014,Chcę mieć,Książki na długi wieczór,
Niezwykła publikacja, czasem określana jako biografia motywacyjna i chyba można ją tak określić. Jej Autor - Nick Vujicic uświadamia nam, iż nasze ograniczenia maję wewnętrzny a nie zewnętrzny charakter. Pokazuje jak można cieszyć się życiem, smakować, rozkoszować się, nie zachłystując się. Urzekła mnie radosna prostota, z jaką pisze o dojrzewaniu swojej wiary i szczerość w opisie kryzysów, chwil wzruszeń.
hania22 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-07-30, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Bardzo dobra książka, z dużą dawką pozytywnej energii i dystansem do siebie.
agnik66 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-07-04, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2014,
Nick Vujicic to trzydziestolatek cierpiący na fokomelię, czyli wrodzony brak kończyn. Nick nie ma ani rąk, ani nóg, ale mimo to prowadzi bardzo ciekawe i intensywne życie. Pokuszę się nawet o stwierdzenie, że aktywniejsze od większości z nas. Teraz pewnie Was zaskoczę, ale Nick nie czuje się ograniczony przez swoją niepełnosprawność, nie siedzi w kącie, nie użala się nad sobą i nie wyżywa się na innych. Wręcz przeciwnie; pływa, serfuje, gra na perkusji, podróżuje i jest szczęśliwy. I jeszcze dzieli się swoim szczęściem z innymi ludźmi, bo jest mówcą motywacyjnym.

Gdy czytałam tę książkę to było mi głupio, bo ileż to ja razy narzekałam na mało znaczące sprawy, ile razy przez kompleksy nie miałam ochoty na korzystanie z życia. A Nick, mimo trudności, jest szczęśliwy, korzysta z życia i nie przejmuje się głupotami. Po lekturze tej książki naprawdę inaczej spojrzałam na siebie i na kilka kwestii. Oczywiście to nie było tak, że Nick zawsze taki był. Owszem, miał żal do Boga i problemy z akceptacją, ale z czasem zrozumiał, że jest taki sam jak inni.

Natomiast jeżeli chodzi o samą książkę to przyznaję, że spodziewałam się tylko biografii autora. Tymczasem jest to bardziej książka motywacyjna, a Nick udzielając nam rad, opowiada o swoim życiu. Ja w ostatnim czasie naczytałam się sporo książek motywacyjnych, bądź jak kto woli - poradników. I trochę już mi się przejadły. Także to nie jest tak, że te rady są nieprzydatne, czy coś, ale ja się ich tyle naczytałam w ostatnim czasie, że już mnie to zaczęło męczyć. Miałam też trochę wrażenie, że autor pisze w kółko o tym samym. Książka przepełniona jest cytatami z Biblii, a Nick wielokrotnie zaznacza, że wiele Bogu zawdzięcza.

Ja tę książkę przeczytam na pewno jeszcze nie raz, a na pewno, gdy będę miała jakiś dołujący dzień, bo Nick wie, jak podnieść człowieka na duchu i jak odpowiednio zmotywować do działania. On wydaje mi się takim szczęśliwym człowiekiem, że aż nie można oderwać wzroku od jego fotografii, bo bije z nich dużo szczęścia.

Bardzo, ale to bardzo polecam każdemu tę książkę. Nicka warto poznać i przeczytać jego historię. Gwarantuję, że go polubicie!

kingaczyta.blogspot.com
figlarna24 plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-05-01, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2013,

Jest mi bardzo trudno czytać o losach ludzi pokrzywdzonych przez los, życie, drugiego człowieka. Jeszcze się trudniej mnie czyta, jeśli książka jest napisana przez sama "ofiarę" niesprawiedliwości  świata. 


Czasami się przełamuje i sięgam , po lekturę , która mnie zaciekawi, dostarczy emocji , a niejednokrotnie wstrząśnie.


Już kiedyś wspominałam, że mam przyjaciółkę, która czasami podpycha mi pod nos lektury, które niekoniecznie były w czołowej kolejne na mojej liście "teraz ". Tym razem podarowała mnie biografię/pamiętnik trzydziestoletniego Serba , a obecnie mieszkającego w USA Nicka Vujicica.


Nick urodził się  z nietypowym schorzeniem - fokomelią. Jest to straszna choroba, oznacza brak kończyn. I nie myślę, o rękach czy nogach, ale o braku dolnych i górnych kończyn ciała. 


Nick jest synem wykwalifikowanej położnej, dla której pogodzenie się z chorobą syna była bolesnym doświadczeniem. Jak wytłumaczyć , że kobieta, która dbała o siebie w ciąży, nie piła, nie paliła, zdrowo się odżywiała i wie, o ciąży wszystko mogło coś takiego przytrafić? Rodzice Nicka są bardzo bogobojnymi ludźmi, więc szukali jakiegoś sensu we wierze. Jaki Bóg miał zamysł, że Nick musi się borykać z takim brzemieniem?


I rzeczywiście, w dzieciństwie i latach szkolnych chłopakowi było bardzo trudno. Często zasypiał z nadzieją, że rano będzie w pełni sprawny. Cud się nie zdarzył. Rówieśnicy często także dostarczali mu zgryzot. Naśmiewano się z jego kalectwa , lekceważyło oraz poniżali. Nie było łatwo. Lecz pewnego dnia Nick odnalazł w sobie siłę i tą wiarą teraz napędza innych do działania.


Wiara w Boga dała mu napęd do działania. Nie poddał się. Teraz jeździ po całym świecie i przeprowadza liczne rozmowy motywacyjne. Próbuje krzepić inne strapione dusze, dać im poczucie, że choroba, kalectwo i problemy to nie koniec świata. On sam swoją postawa udowadnia , że wszystkie ograniczenia siedzą w głowie. Sam już  pływał na desce surfingowej, nurkował na rafie koralowej, grał na perkusji, wystąpił w filmie ze scenami kaskaderskimi i dyrygował orkiestr , a nawet jeździł na deskorolce. Wiem, dla mnie to też niesamowite.


Książka daje bardzo dużo emocji. Moje przemyślenia kłębią się w głowie. Podziwiam Nicka, bo ja w obliczu takiej tragedii nie umiałabym znaleźć jakiegoś pozytywnego zamysły Boga. Być może jestem człowiekiem nikłej wiary. I zapewne tak jest. A może osobie pełnosprawnej jest się trudniej pogodzić ze stratą czegoś, co się miała od zawsze? 


Chłopaka należy podziwiać. Osoby, które mają ręce, a nie mają nóg i odwrotnie mają więcej możliwości niż Nick. A on poradził sobie i jeszcze motywuje innych . Szacunek.


Nie oceniam tej książki, bo bym musiała ocenić Nicka. Mogę jedno powiedzieć, że jedyne , co mnie drażniło, to styl i częste powtarzanie tych samych cech i odniesień. Ale mnie jest łatwo mówić- osobie, która często nie docenia tego co ma.

KsiazkowoLC plusminus Linia koment
Przeczytane:2012-10-23, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,2012,Mam,Recenzenckie/Autorskie,
Na wstępie pragnę bardzo serdecznie podziękować wydawnictwu Aetos za udostępnienie mi niniejszej książki do recenzji.

Autorem tej poruszającej publikacji jest blisko trzydziestoletni mężczyzna, który od urodzenia cierpi na fokomelię... Choroba ta objawia się brakiem kończyn...

Nick w opowieści o sobie i swoim życiu zabiera nas w podróż poprzez ludzką codzienność, pełną różnorakich zmagań... warto tutaj zaznaczyć, iż niniejszy pamiętnik nie skupia się tylko i wyłącznie na ograniczeniach wynikających z niepełnosprawności...

Ten młody mężczyzna chce uświadomić czytelnikowi między innymi to, że największe ograniczenia to te, które sami sobie narzucamy... Jego przykład ukazuje również, iż pomimo dużych problemów zdrowotnych przy ogromnym samozaparciu, pomocy innych oraz wierze w Bożą Opatrzność można żyć pełnią życia...

Chociaż dziś Nick jest znanym na całym świecie mówcą ewangelizacyjno-motywacyjnym potrafi mówić otwarcie i bez ogródek, iż nie zawsze był tak pogodzony z Bogiem i samym sobą... Opisuje wiele trudnych momentów ze swojego życia w tym również próbę samobójczą...

Warto sięgnąć po tę książkę, by przy jej lekturze pochylić się nad własnym życiem, a także dostrzec cytując jeden z biblijnych wersetów, że: "...Moc doskonali się w słabości..." (2Kor 12,9b) i uwierzyć, że choć nie na wszystko w życiu mamy wpływ to naprawdę bardzo dużo zależy od nas samych oraz od tego jaką postawę przyjmiemy w stosunku do wydarzeń i ludzi, które tworzą świat każdego z nas...

Polecam również film, o którym mowa na kartach tejże książki pt. "Cyrk motyli"...
plusminus Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 2, Na półkach:
Jestem naprawdę pełna podziwu dla Pana Nicka V i wspaniałości jego poczynań nie zamierzam podważać. Jest niesamowity jeśli chodzi o wytrwałość, walkę z samym sobą i walkę o spełnienie marzeń. Natomiast co do książki...nie macie wrażenia, że autor non stop się powtarza? Bo ja miałam wrażenie, że niemal na każdej stronie! Być może trafniejszym byłoby powiedzenie, że Vujicic wciąż siebie parafrazuje, bo przytacza non stop te same myśli innymi słowami. Dużo o Bogu - co mnie zazwyczaj nie razi, ale tutaj akurat tak, bo czytając czułam się jak "Na spotkaniu anonimowego katolika". No i dlaczego u licha ta książka oceniana jest tak wysoko? Mam wrażenie, ze oceniana jest ona przez pryzmat autora, bo on jest: "świetny, niezłomny, jakie cudowne jest to, że mimo takich przeciwności losu jest spełniony i szczęśliwy". Spróbujmy popatrzeć obiektywniej, oceńmy książkę!
plusminus Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 6, Na półkach: 26 książek-2013,Wyzwanie-książki na wiosnę,
Autor książki cierpi na fokomelię - choroba ta objawia się brakiem kończyn. Mogłoby się wydawać, że człowiek znajdujący się w takiej sytuacji nie ma szans na prowadzenie ,,normalnego" życia. Nick jednak przełamuję to przekonanie, gdyż podróżuje po świecie, przemawiając do tysięcy ludzi. Swoim optymizmem i niezwykłą charyzmą potrafi podnieść na duchu. Po lekturze można naprawdę zmienić nastawienie do życia. Jakże często zdarza nam się narzekać całymi godzinami, nie zważając na to, jak błahe są nasze problemy. Polecam każdemu, kto chciałby się nauczyć cieszyć z każdej chwili swojego życia.
mysha plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-03-20, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2013,
Piękna! Podnosi na duchu, po przeczytaniu też książki AŻ CHCE SIĘ ŻYĆ!
azetka79 plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-03-26, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
płakałam jak bóbr czytając... powala na kolana i postać i czyny, niesamowity człowiek, niesamowitą robi robotę, "powala na kolana przed Bogiem"
blebelebe plusminus Linia koment
Ocena: 6, Na półkach: Chcę przeczytać,
Książki pisane na faktach zawsze mnie intrygują. Może warto zobaczyć również tę?
mgielka_rosy plusminus Linia koment
Ocena: 6, Na półkach: Chcę przeczytać,
Jest to książka,która chętnie przeczytam!
Glonek Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
talithakum Linia koment
Przeczytane:2015-05-11, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
agata20793 Linia koment
Przeczytane:2015-04-05, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
ot Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach: Nie mam-a chcę przeczytać,
Jenah Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
wdowa86 Linia koment
Przeczytane:2013-12-14, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2013,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
KasiaiDaniel Linia koment
Przeczytane:2014-01-28, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,2014,Posiadam,
GRZADA Linia koment
Przeczytane:2012-10-10, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
JuliaH Linia koment
Przeczytane:2013-07-19, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
ataga Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
pawel1973 Linia koment
Na półkach: Czytam,
klaudia555 Linia koment
Na półkach: Czytam,
natalia1122 Linia koment
Ocena: 6, Na półkach: Czytam,
januszd Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
izus90 Linia koment
Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów