Starcie potworów. Dom Tajemnic

Tom 2 cyklu Dom Tajemnic

W domu Kristoffa wreszcie zapanował spokój. Wichrowa Wiedźma zniknęła, a rodzina Walkerów nagle odkryła na swoim koncie dziesięć milionów dolarów. Lecz to tylko cisza przed burzą. Eleanor, Kordelia i Brendan znów będą musieli stawić czoła wiedźmie, która ukryła się w najmniej oczekiwanym miejscu, będą świadkami niezwykłego wywoływania duchów, a nawet przeniosą się do Rzymu, gdzie wpadną w sam środek walk gladiatorów. Co tym razem wpiszą do Księgi życzeń i zagłady?

„Dom Tajemnic to niebezpieczny, pełen przygód roller coaster, w którym trójka odważnego rodzeństwa zmierza do nieuniknionego starcia z potężnymi mrocznymi siłami. To wybuchowa mieszanka fantazji i tajemnicy.”
J. K. Rowling

Starcie potworów. Dom Tajemnic - opinie o książce

Avatar użytkownika - Domi__T
Domi__T
Przeczytane:2016-12-22, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Ta powieśc jest drugim tomem trylogii. Rodzeństwo Walkerów od sześciu tygodni cieszy się dostatnim życiem, gdy zaczynają się dziać niepokojące rzeczy. Po pierwsze: okazuje się, że pieniądze wcale szczęścia nie dają. Po drugie: problem z poprzednimi właścicielami domu wcale nie zniknął i dzielna trójka znów ląduje w powieściach Kristoffa. Kordelia, Brendan, Eleanor i przypadkiem odnaleziony Will trafiają na sam środek Koloseum w trakcie igrzysk. Fantastycznie się to czyta, bez przerwy dzieje się coś zaskakującego, brak nudnych, przewidywalnych momentów. Zastanawia mnie tylko grupa docelowa serii, ponieważ na okładce znalazły się opinie dzieci w wieku 8-11 lat, a w książce jest kilka paskudnych epizodów, ale to pewnie kwestia wrażliwości. W każdym razie gorąco polecam.
Avatar użytkownika - ewaboruch
ewaboruch
Przeczytane:2015-11-26, Ocena: 5, Przeczytałam, fantastyka, SF, przygoda,
Tym razem trójka naszych bohaterów znów zostaje przeniesiona do kolejnych trzech książek, w tym Rzymu. Tym razem jednak księga znika na zawsze przez życzenie jednego z dzieci. Rodzeństwo musi znaleźć inny sposób dostania się do swojego świata. Dodatkowo dowiadują się nowych rzeczy o swojej rodzinie.
Avatar użytkownika - Mateusz
Mateusz
Przeczytane:2014-11-27, Ocena: 6, Przeczytałem,
No co tu dużo mówić. Myślę że ma ogrom odbiorców. Ci lubiący fantastykę,a w szczególności Harrego POttera(autorzy mówią sami za siebie) napewno będą zachwyceni. Polecam, bo naprawdę warto!
Avatar użytkownika - halina13265
halina13265
Przeczytane:2014-11-24, Ocena: 6, Przeczytałem,
Książkę pochłonęłam w jeden dzień, serio, nie mogłam jej odłożyć. Przygody rodzeństwa są nawet lepsze niż w pierwszej części. Fabuła wprost nieziemsko ciekawa, trzyma w napięciu - czy Walkerowie kolejny raz sprzeciwią się Wichrowej Wiedźmie? Czy może w końcu ulegną, żeby zachować bogactwo i święty spokój? Koniecznie musicie to sprawdzić! Gorąco polecam, nie wyobrażam sobie lepszej lektury na długie jesienne wieczory!
Avatar użytkownika - Lilka
Lilka
Przeczytane:2014-11-22, Ocena: 6, Przeczytałam,
Świetna sprawa szczególnie dla fanów magii i pana Pottera ;) Akcja wciąga niesamowicie, to co się dzieje jest niekiedy baaaaardzo emocjonujące, że aż przebiega dreszcz ;) Każdy dzieciak będzie szalał za"Domem tajemnic" ;))
Avatar użytkownika - sysza
sysza
Przeczytane:2014-11-22, Ocena: 6, Przeczytałem,
Świetna książką nie tylko dla miłośników Harry'ego Pottera (ale ich na pewno zachwyci ;) ). Moje dzieci uwielbiają Harry'ego, więc wciągnęły się także w Dom tajemnic - a nie jest łatwo zadowolić tych małych ale wybrednych czytelników. Przygody Eleanor, Brendana i Kornelii naprawdę ich wciągnęły, a pewnie i czegoś nauczyły, bo nie jest to tylko pusta ksiażka służąca jedynie zabawie :). Polecam!
Avatar użytkownika - czamelia
czamelia
Przeczytane:2014-11-22, Ocena: 6, Przeczytałam,
Dom tajemnic to książka nie tylko o fantastycznych przygodach, Wiedźmie i zwykłym rodzeństwie, to książka pokazująca, że w rodzinie trzeba na sobie polegać, a razem można pokonać każde przeciwności.
Avatar użytkownika - olus87
olus87
Ocena: 6, Czytam,
Przygody Rodzeństwa uczą, że od pieniędzy ważniejsze są wartości niematerialne jak więzi, które łączą rodzinę czy przyjaciół. w dzisiejszym świecie to ważne by to podkreślac. Poza tym książka jest nieprzewidywalna i bardzo ciekawa
Avatar użytkownika - latojestwnas
latojestwnas
Przeczytane:2014-11-18, Ocena: 6, Przeczytałem,
Dla miłośników czarów i magii to naprawdę niezła gratka! Wszyscy fani Harryego Pottera powinni sięgnąć po tę książkę, jest bardzo dobrze napisana, wciąga od razu, a do tego jest magicznie. Tak przynamniej twierdzi mój siostrzeniec, ale on się chyba nie myli, więc... polecam, naprawdę każdemu, nie tylko dziecku :-)
Avatar użytkownika - Zadowolonamamusk
Zadowolonamamusk
Przeczytane:2014-11-12, Ocena: 6, Przeczytałem,
Genialna! Ta książka to najlepszy sposób na oderwanie mojego 13-letniego syna i 10-letniej córki od komputera;) „Dom tajemnic. Starcie potworów” pochłania Olę i Maćka do granic możliwości.. Myślę, że to świetna pozycja dla wszystkich młodych miłośników świata magii i tajemnic. Polecam.
Avatar użytkownika - Jo_Asia
Jo_Asia
Przeczytane:2014-11-06, Ocena: 6, Przeczytałam,
Zgadzam się w stu procentach z recenzją! Książka jest naprawdę godna polecenia, trzymająca w niesamowitym napięciu, pełna przygód...Opowiada o wspaniałej przyjaźni i o losach rodziny, jednocześnie wplatając w to wszystko magię, czary i fantastycznych bohaterów. Cudowna!!
Avatar użytkownika - Elfik_Book
Elfik_Book
Przeczytane:2014-11-02, Przeczytałam,

W Domy Kristoffera wszystko zmieniło się od czasu ostatniej przygody rodzeństwa. Walkerowie mają dużo pieniędzy, Wichrowa Wiedźma prawdopodobnie nie żyje, a oni chodzą do najlepszej szkoły w San Francisco. Wszystko ułożyło się idealnie. Przynajmniej takie są pozory. Jednak jak wszyscy wiemy, pozory nigdy nie pokazują prawdziwej rzeczywistości. To tylko obraz odbity w lustrze. W rzeczywistości z każdą chwilą jest coraz gorzej. Co jest tego przyczyną? Pieniądze - pieniądze szczęścia nie dają, jak mówi stare powiedzenie. Lecz ostatecznie to nie pieniądze sprawiają, że rodzeństwo czuje się dobrze w Domu Kristoffa, a dokładniej czuło. Z Kordelią zaczynają się dziać dziwne i przede wszystkim przerażające rzeczy. Ale ona nie chce się do tego przyznać. Jest prawie dorosła, więc musi sobie radzić sama z problemami. Brendan chce znowu być popularny. Natomiast Eleonor przeżywa zachowanie swojego ojca, który z każdą chwilą coraz bardziej uzależnia się od hazardu. Czy te wszystkie rzeczy, kłamstwa mogą być tylko przypadkiem? Gdzie jest to "najgorsze miejsce na świecie", gdzie Eleonor wysłała Wichrową Wiedźmę? I czy rodzeństwo może jeszcze liczyć na siebie?

Pierwszą część "Domu Tajemnic" otrzymałam od mojej koleżanki na urodziny. Przed tym wydarzeniem nigdy nie słyszałam o tej książce, co sprawiło, że od razu zaczęłam ją czytać. Szybko wciągnęłam się w wir przygód Walkerów. Gdy już przeczytałam tę część, nie miałam żadnego zdania na temat serii. Pozostawiła po sobie miłe odczucia, lecz nic poza tym. Niedawno usłyszałam, że wychodzi kolejna część, czyli "Starcie Potworów". Od razu zapragnęłam ją mieć. Co prawda miałam wiele obaw, ponieważ po pierwszym tomie nie wiedziałam, czego się spodziewać. Najlepszym sposobem na rozwianie obaw, co do książki, jest jej przeczytanie. Jak widzicie właśnie to zrobiłam. Podobała mi się? Oczywiście, że tak. Byłam wyjątkowo zaskoczona, bo nie spodziewałam się takiego wysokiego poziomu powieści.

Największym plusem "Starcia Potworów" są bohaterowie. Zaskoczyłam mnie ich rzeczywistość. Nie były to zwykłe, papierowe postacie, które najczęściej spotyka się w książkach. Byli to prawdziwi ludzie, którzy mieli problemy, zalety i oczywiście nieodłączne wady, które idealnie pasowały do ich wieku. Autorzy książek często wybierają na bohaterów nastolatków. Jednak najczęściej nie mają o nich pojęcia, a raczej nie o nich samych, tylko o ich myślach. Co sprawia, że taka postać nie jest realna i nie przekonuje do siebie młode osoby. Tutaj autorzy wykazali się ogromną wiedzą na temat dzieci i nastolatków. Nie zrobili z rodzeństwa Walkerów bezmyślny dzieciaków, ani dojrzałych dorosłych. Eleonor to tylko dziecko, lecz jak każde dziecko zadaje sobie trudne pytania i szuka na nie odpowiedzi, wierząc naiwnie, ale z pełnych zaangażowaniem, w ich prawdziwość. Nigdy się nie poddaje i chce zmienić świat, tak żeby wszyscy byli szczęśliwi.  W jej wieku byłam identyczna. Może dlatego tak bardzo ją polubiłam. Natomiast Brendan jest pomiędzy dzieckiem, a dojrzałym nastolatkiem. Wie co jest dobre, a co złe, ale pragnie skosztować obu. Często patrzy na świat samolubnym spojrzeniem, lecz ostatecznie zawsze się nawraca. Kordelia jest prawie dorosła i dzielnie radzi sobie z obowiązkami. Często wątpi, ale mimo tego walczy. Posiada już akceptację świata, która sprawia, że często widzi go pesymistycznie. Taki kanon postaci jest doskonałym odwzorowaniem młodych osób, które muszą sobie radzić w życiu, mimo że nie posiadają jeszcze odpowiedniej wiedzy, by robić to dobrze.

Pierwsza część była przeznaczona raczej dla dzieci. Tutaj już to się zmienia. Pojawiają się wręcz dziecinne zachowania, jednak są też ważne wybory i brutalne sceny, które mnie samą nie raz przeraziły. W tej książce śmierć nie jest ukrywana. Jest stałym elementem życia i nikt nie jest w stanie tego zmienić. Często rozpaczałam po stracie jakiegoś bohatera. Nie do wszystkich się przywiązałam, ale wszyscy byli częścią tej opowieści. Lecz nie mam pretensji do autorów. Zrobili to, co musieli, licząc się z konsekwencjami tego. Bo bez śmierci ta opowieść nie miałaby najmniejszego sensu. Stworzyli powieść, która dorasta razem z czytelnikami, a chyba nie można wymarzyć sobie czegoś lepszego.

Jest to wyjątkowa książka. Na pewno posiada sporo wad, jednak są tak dobrze zatuszowane, że nie jestem w stanie dokładnie powiedzieć, na czym one polegają. Zostaje tylko uczucie, że nie wszystko gra ze sobą. Lecz mimo to polecam tę powieść każdemu. Pod osłoną magii znajduje się wyjątkowo głęboka historia trójki rodzeństwa oraz zagubionej kobiety, które potrzebuje pomocy. Książkę czyta się przyjemnie, ale po jej przeczytaniu nie ma możliwości tak normalnie wrócić do swojego życia. Trzeba na nowa na nie spojrzeć z nowo poznaną wiedzą.

Avatar użytkownika - judekros
judekros
Przeczytane:2014-10-30, Ocena: 6, Przeczytałem,
Świetna książka na Halloween :). Będziemy ją czytać z przyjaciółkami razem, na głos. Ktoś sobie pomyśli - o masakra jakaś. Ale nie! Ja już ją czytałam i wiem, że tak spędzony czas będzie świetną rozrywką dla nas. Oczywiście inne dodatki, typu stroje i przekąski, też będą, ale to książka będzie gwiazdą wieczoru. Już się nie mogę doczekać. Będzie mega strasznie i genialnie. Polecam tę książkę!
Avatar użytkownika - Annabeth
Annabeth