Opis ksiązki
Kup Teraz

Fragmenty mojego życia

Ocena ( 2 osoby )
6.0
Wydawnictwo: Wydawnictwo Karmelitów Bosych w Krakowie
Data wydania: 2013-01-18
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 978-83-7604-187-2
Liczba stron: 364
Dodał/a książkę:czytam
Recenzja - Fragmenty mojego życia

Catherine de Hueck Doherty w swoich książkach i prelekcjach zawsze odsłaniała cząstkę samej siebie. We "Fragmentach mojego życia" dzieli się „swoją historią zbawienia”, stąd jej autobiografia jest nie tyle zapisem faktów, dat i wydarzeń, co przede wszystkim osobistą wizją tego, jak Bóg prowadził ją przez życie.

Na tych stronach opowiada o głębokich przeżyciach, które kształtowały jej serce i ducha.

Fragmenty mojego życia to historia miłości do Boga i ludzi. Czytając ją, spotkamy się z kobietą piękną i elegancką, pełną humoru, niespotykanej siły ducha i odwagi, kobietą o wielkiej wrażliwości i wewnętrznej prawości, bezkompromisową…

Pasjonująca duchowa autobiografia autorki "Pustyni" – światowego bestselleru, za który otrzymała prestiżową nagrodę przyznawaną przez Akademię Francuską. Wydarzenia jej życia mogłyby zapełnić kilka życiorysów. Osoba, wobec której nie sposób przejść obojętnie, świadek i przykład, jak w trudnych czasach żyć głęboką wiarą w realiach codzienności jako żona, matka, spełniona kobieta z sercem pełnym humoru, miłości, cierpienia i radości.

Patrząc wprost w oczy człowieka, który był najbardziej odpowiedzialny za to, jak nas traktowano, Boris odpowiedział: Nie pamiętam. Myślę, że był to największy akt przebaczenia, jaki w życiu widziałam.

To jest klucz do zrozumienia tego, o czym pisze Catherine w swojej autobiografii. To wszechogarniająca miłość jest celem i źródłem jej powstania. Jeśli jest się zakochanym w Bogu, musi się równocześnie być zakochanym w ludziach – mówi autorka. Każda karta tej książki jest przesiąknięta miłością, która będąc odpowiedzią na miłość Boga, promieniuje w stronę ludzi. Może światło tej miłości ogrzeje i nasze serca?


Ewa K. Czaczkowska 

Recenzja
katechetka Linia koment
Przeczytane:2013-07-07, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,

O pochodzącej z arystokratycznej rodziny rosyjskiej Catherine de Hueck Doherty niewiele można powiedzieć. Dostępne źródła wiedzy uściślają jedynie okres jej życia w latach, wspominają o służbie pielęgniarskiej podczas pierwszej wojny światowej i emigracji do Kanady, a także wyliczają jej osiągnięcia i ważniejsze nagrody. Ona sama mówi o sobie więcej i dokładniej w autobiografii Fragmenty mojego życia. Zainteresowani publikacją Wydawnictwa Karmelitów Bosych nie tylko zaspokoją ciekawość, ale przede wszystkim poznają autentyczny obraz Catherine, umiejącej sprostać trudnym wymaganiom ówczesnych czasów

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
Dorota_Dega plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-05-15, Na półkach: Przeczytałem,Mam,Wyzwanie- 52 książki 2016,
,,(...) Przybyli żołnieże i aresztowali wszystkich mieszkańców wioski. Gdy dowiedzieli się co z nami zrobiono, przyszli nas uwolnić. Zanim zabrano nas na noszach do szpitala, pułkownik przyprowadził kulku wieśniaków i zapytał Borisa- Którzy z tych ludzi skazali państwa na śmierć i bili pana żonę po twarzy?
Patrząc wprost w oczy człowieka, który był najbardziej odpowiedzialny za to, jak nas traktowano, Boris odpowiedział: Nie pamiętam. Myślę, że był to największy akt przebaczenia, jaki w życiu widziałam. (...)
Powyższy cytat tak wiele mówi o wielkiej sile tej ksiązki, otwiera nam oczy na odwagę innych, czyż taki akt wybaczenia nie wymaga odwagi?
Autorka miała również wielką siłę i odwagę zrezygnowac ze swojego bogactwa i stać się ,,ubogą wśród ubogich" Doprawdy piękna historia, obfitująa w barwne opowieści z życia rosyjskiej baronowej. Polecam przeczytać- naprawdę warto.
Sumire Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
gosia45 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
biedas Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
katechetka Linia koment
Przeczytane:2013-07-07, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
iwona-w Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 6, Na półkach: 52/2015,Mam,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów