Halo Tato. Reportaże o dobrym ojcostwie

Gdy Autor usłyszał: „Powrót ojców to kłamstwo, ojcowie wracają tylko w weekendy”. Pomyślał wówczas, że nie może być tak źle, że zna mężczyzn, dla których ojcostwo to jak wygrać wszystko.

Tak powstał „Halo tato", cykl reportaży o dobrym ojcostwie. Bohaterowie Konrada Kruczkowskiego to osoby, które rolę ojca pełnią mimo wielu trudności, ale żaden z nich nie narzeka. Niektórzy ojcowie jeżdżą na wózkach, inni wychowują dzieci głuche, niektórzy są samotnymi ojcami.

Autor prezentuje dobrą szkołę reportażu, pokazuje zjawisko od szczegółu do ogółu. Jest wrażliwym i uważnym obserwatorem, daje swoim bohaterom konieczną przestrzeń, a czytelnikom stawia raczej pytania, nie tezy. Za jeden z reportaży, które znalazły się w książce pt.„Jesteśmy Głusi” autor otrzymał Nagrodę Newsweeka im. Teresy Torańskiej.

Informacje dodatkowe o Halo Tato. Reportaże o dobrym ojcostwie:

Halo Tato. Reportaże o dobrym ojcostwie - opinie o książce

Avatar użytkownika - lauraw12
lauraw12
Przeczytane:2017-05-14, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,
Niezwykle wciągająca, prawdziwa....polecam przyszłym rodzicom :)

Męski punkt widzenia jak być ojcem. Ojcem, który nie tylko utrzymuje rodzinę, ale człowiekiem,, który kocha swoje dzieci i ich matkę. Dla nas kobiet macierzyństwo przychodzi jeszcze gdy mały człowieczek jest pod sercem. Mężczyznie zabiera to więcej czasu, czasem całe życie.

Watro sięgnąć po ten zbiór reportaży.

Avatar użytkownika - aleksa6
aleksa6
Przeczytane:2017-12-26, Ocena: 5, Przeczytałam, 12 książek 2017,

Cykl reportaży Konrada Kruczkowskiego, które zabierają nas w podróż do okoła ojcostwa. To podróż przez różne kontynenty ludzkich historii. Prawdziwe. Szczere i tak proste, że wypychają z ludzkiego umysłu nieznane emocje. Poznajemy wiele możliwości ojcostwa. Niepełnosprawności dziecka, rodzica, perspektywa ojca, córki i syna, autyzm, wada słuchu, przeciwności losu. Niesamowita rozmowa z psychoterapeutą Jackiem Santorskim i wychowawcą Jarosławem Szulskim, które pozostawiają niedosyt. Czułam, że to za mało, że za krótko. Jeszcze powinni mówić. Dlaczego przestali?  Historie, które dają nadzieję. Historie, które wyciskają łzy. Historie, które przywracają wiarę. Poruszają, rozdzierają i każą się zatrzymać. Perełki słów, które chcesz poznać jeszcze raz. Od początku.

Avatar użytkownika - npopl
npopl